Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Trudny i żmudny proces zrzucania kilogramów warto wesprzeć naturalnymi stymulantami, które zwiększą i przyspieszą efekty. Te herbaty są najlepszymi sprzymierzeńcami smukłej sylwetki…

herbatki odchudzająceNaturalnie, trudno oczekiwać, aby samo siedzenie w fotelu i picie odchudzających herbat spowodowało dramatyczny spadek wagi. Każde odchudzanie powinno bowiem obejmować zmianę diety i zwiększenie aktywności fizycznej, które warunkują nie tylko zmianę, ale też utrzymanie nowej, lżejszej figury. Naturalne wspomagacze odchudzania, takie jak herbaty, mogą jednak być przysłowiowym języczkiem u wagi i sprawić, że wysiłek włożony w walkę z kilogramami zaprocentuje z nadwyżką.

Które herbaty warto pić, aby szybciej i efektywniej chudnąć?

Zielona herbata

Niezwykle bogata w silne antyoksydanty, konkretnie polifenole i katechiny, zielona herbata pita regularnie blokuje przyswajanie węglowodanów i pozwala szybciej spalać tłuszcz. W związku z tym zieloną herbatę poleca się pić zwłaszcza w połączeniu z intensywnymi treningami zamierzonymi na utratę wagi. Badania wskazują, że aby osiągnąć widoczne rezultaty trzeba pić ok. 4 filiżanek dziennie. Odchudzaniu służy także odtruwające działanie zielonego naparu, który pomaga wątrobie pozbyć się zalegających w niej toksyn.

Popularne: Na tej diecie schudnie największy leń! Rekord miesiąca to -30 kg!

Biała herbata

Badania naukowe dowodzą, że biała herbata ma zdolność do blokowania procesu formowania się komórek tłuszczowych, a jednocześnie przyspiesza ich rozpad. Naturalny proces suszenia i bardzo ograniczona fermentacja powodują, że biała herbata jest niezwykle bogata w bardzo aktywne antyoksydanty, które efektywnie zapobiegają nadwadze, a na dodatek obniżają ryzyko chorób towarzyszących często otyłości, m.in. nadciśnieniu, cukrzycy, chorobom serca.

Oolong

Podobnie jak dwie powyższe herbaty, oolong jest niezwykle bogaty w katechiny, które pomagają organizmowi lepiej przetwarzać tłuszcz. Chińskie badania naukowe dowodzą, że codzienne picie tej lekkiej, kwiatowej herbaty może pomóc stracić 3 kilogramy w ciągu zaledwie 6 tygodni. Ponadto oolong pomaga obniżyć poziom cholesterolu we krwi i pomaga utrzymać w ryzach poziom cukru.

Rooibos

herbatka na odchudzanieTa afrykańska herbata o pięknej czerwonej barwie i intensywnym smaku jest niezwykle bogata we flawonoid zwany aspalatyną, która pomaga obniżać poziom stresu i ułatwia zasypianie. Tymczasem stres jest jedną z podstawowych przyczyn podjadania i niekontrolowanego przyrostu wagi. Ponadto rooibos zwalcza też działanie wolnych rodników, łagodzi podrażniony żołądek i przeciwdziała stanom zapalnym, które również mogą mieć związek z nadwagą. Zaleca się picie 1-3 filiżanek dziennie.

Pur-erh

Według naukowców chińska herbata pu-erh potrafi obniżyć poziom trójglicerydów we krwi i pomaga pozbyć się nadwagi brzusznej, uważanej za szczególnie groźną dla zdrowia. W doświadczeniach na szczurach pu-erh dosłownie kurczy komórki tłuszczowe. Jednym warunkiem skuteczności jest ponoć odpowiedni czas – herbatę dla najwyższej skuteczności powinno się pić godzinę po posiłku. Picie przed posiłkiem może ponoć mieć nawet tuczący efekt!

Popularne: Oto 5 produktów, których NIE MOŻESZ jeść, jeśli chcesz schudnąć!

Mięta

Aromatyczna mięta nie tylko działa wspaniale na chory żołądek. Intensywny zapach wydatnie ogranicza apetyt i może pomóc w kontroli wagi. Według badań amerykańskich ludzie, którzy co 2 godziny wąchali miętę, tracili średnio ok. 2,5 kilograma miesięcznie jedynie wskutek zmniejszenia ilości zjadanych porcji.

Herbata z hibiskusa

Każda owocowa herbatka służy metabolizmowi, dostarczając organizmowi wody bez jednej kalorii. Hibiskus wyróżnia się jednak na tle innych aromatycznych naparów bogactwem antyoksydantów oraz zawartością fazeolaminy – związku, który hamuje wydzielanie enzymu amylazy, odpowiedzialnej za absorpcję tłuszczów i węglowodanów. Ponadto, udowodniono, że napar z hibiskusa jest bardzo skuteczny w obniżaniu cholesterolu we krwi oraz redukowaniu otyłości brzusznej.

Herbata imbirowa

W każdej kuchni powinien być zawsze kawałek korzenia imbiru! Ta cudowna przyprawa zalana wrzątkiem pozwala przyrządzić pyszną herbatę, która nie tylko pomoże na przeziębienie i niestrawność, ale wspaniale pobudza metabolizm i redukuje wzdęcia. Amerykańskie badania z 2014 roku sugerują, że imbir podnosi w organizmie poziom leptyny – hormonu odpowiedzialnego za poczucie sytości!

Rumianek

herbata odchudzającaŁagodny i przyjemny rumianek wspaniale łagodzi wszelkie stany zapalne i stres, pozwalając łatwo zasnąć i nie budzić się w nocy. Ta uspokajająca rola ma olbrzymi znaczenie w procesie zrzucania nadwagi, która bardzo często wiąże się właśnie z hormonami stresu i nerwowym podjadaniem. Naukowcy sugerują również, że regularne picie rumianku pozwala lepiej rozbijać cząsteczki tłuszczu i cholesterolu, co wspomaga proces odchudzania.

Zobacz także:

Oczyść organizm z niebezpiecznych toksyn, a przy tym strać na wadze!

Yerba mate i zielona herbata – czy znasz różnice?

Herbata imbirowa: rozpuszcza kamienie nerkowe, oczyszcza wątrobę i niszczy komórki nowotworowe (przepis)

Źródła:

https://www.davidwolfe.com/6-teas-lose-weight/

http://www.eatthis.com/5-best-teas-weight-loss

http://www.top10homeremedies.com/kitchen-ingredients/10-amazing-teas-that-help-you-lose-weight.html

http://www.weightlossresources.co.uk/calories/burning_calories/green-tea-weight-loss.htm

http://www.eatthis.com/21-best-teas-for-weight-loss