Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Gdyby zapytać różnych mężczyzn o to, jak ma wyglądać idealna kobieta, większość z nich miałoby podobne preferencje. Naukowcom udało się je zebrać i stworzyć obraz kobiety, o idealnych wymiarach, która daleko nie odbiega od stereotypu udostępnianego w mediach.

Na wstępie chcę napisać, że daleko jej od wymiarów 90-60-90, a jeszcze dalej, od kobiet promowanych przez firmy zajmujące się modą.

Idealna kobieta według naukowców, ma 168 cm wzrostu oraz wymiary 99-63-91.

idealna kobietaNiektórym osobom, może wydawać się, że taka kobieta ma zbyt obfite kształty jak na współczesne standardy, jednak naukowcy są przeciwnego zdania. Kobieta o obfitym biuście oraz normalnej, a nie bardzo szczupłej talii i szerokich biodrach, sygnalizuje mężczyźnie, że jest maksymalnie płodna. Na pewno nie będzie miała problemu z porodem oraz wykarmieniem dziecka.

Taka budowa ciała wskazuje też, ze kobieta cieszy się dobrym zdrowiem. Badania na temat atrakcyjności kobiecej sylwetki przeprowadzono w wielu krajach i okazało się, że właśnie te wymiary, cieszą się jednakową aprobatą, niezależnie od kultury.

Zobacz to: Połączenie tych składników daje potrawy spalające tłuszcz!

Dlaczego firmy modowe promują wychudzoną sylwetkę?

Jeśli oglądasz pokazy mody lub przeglądasz magazyny dla kobiet, na pewno zauważyłeś, że modelki są tam bardzo szczupłe. Kobiety o pełnych, a nawet normalnych wymiarach, bardzo rzadko są przedstawiane na okładkach Vogue, Avanti czy Cosmopolitan. Dlaczego tak się dzieje? Firmy modowe kierują swoje produkty do kobiet i zależy im przede wszystkim na tym, by pokazać swoje ubrania tak, by je sprzedać.

Większość mężczyzn o standardowych preferencjach, nie uważa takich kobiet za atrakcyjne. Jest to spowodowane tym, że zbyt szczupła budowa ciała jest oznaką sygnalizującą chorobę. Niestety, ale kobiety często uważają, że atrakcyjne ubrania mogą wyglądać dobrze jedynie na szczupłej sylwetce i prowadzi to do zaburzeń odżywiania. Jednym z najbardziej kontrowersyjnych przykładów w świecie mody, jest modelka Isabelle Caro, która zdobyła sławę jako modelka, mimo anoreksji.idealna kobieta

Na 3 lata przed śmiercią zgodziła się na opublikowanie swoich nagich zdjęć jako przestrogę, dla młodych dziewcząt. Zmarła w wieku 28 lat, z powodu chorobliwego wychudzenia. Sami zobaczcie jak wyglądała niedługo przed śmiercią, niech będzie to dla nas przestrogą.

Trudno oszacować, jak dużo dziewczyn wzięło ją za przykład.

W Brazylii przeprowadzono kampanię „Nie jesteś szkicem”, która jest wyrazem protestu przeciw działaniom agencji mody. Podobne akcje prowadzone są na całym świecie.

Popularne: