Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Każda z nas lubi mieć piękne, lśniące, różowe i delikatne usta. Niestety w okresie zimowym, w którym pogoda nas nie rozpieszcza nie jest to takie proste – bardzo łatwo o to, żeby nasze usta były wyschnięte i nieprzyjemne.

Wynika to z dwóch rzeczy – z jednej strony zimne i bardzo suche powietrze wysusza nasze usta, a potem wchodzimy do ciepłego wnętrza domu, w którym ciepłe powietrze tylko pogarsza sprawę.

Pamiętaj! Skóra na Twoich ustach jest bardzo cienka, dlatego musisz o nią dbać przez zimę, inaczej będzie sucha i nieprzyjemna. Na szczęście to wcale nie jest takie trudne jakby się mogło wydawać.

 

1.Nawadniaj swoje usta od wewnątrz

Woda jest źródłem życia, jest nam niezbędna – musisz zadbać o to, żeby całość Twojego organizmu było odpowiednio nawodniona. Powinnaś pić od 8 do 10 szklanek wody dziennie. Zdaję sobie sprawę, że to całkiem sporo – ale jednocześnie jest to bardzo ważne.

Jeżeli będziesz spożywała odpowiednią ilość napojów to utrzymanie Twoich ust w odpowiedniej kondycji będzie dużo prostsze.

Oprócz tego ważne jest, aby dostarczać pożywienie z dużą zawartością witaminy A i C. Witamina A pomaga w regeneracji skóry, witamina C zwiększa produkcję kolagenu, dzięki temu usta są pełniejsze, poza tym ochrania usta przed działaniem ultrafioletu.

 

2. Nie oblizuj swoich ust

To bardzo ważne, żeby absolutnie nie oblizywać swoich ust, ponieważ to je bardzo wysusza.

Warto zawsze mieć pod ręką jakąś pomadkę, której można użyć w momencie gdy czuje się suchość swoich ust.

Pamiętaj – oblizywanie ust to nawyk, a tworzenie nowego nawyku trwa 21 dni. Jeżeli będziesz konsekwentna to po 3 tygodniach zapomnisz, że kiedykolwiek oblizywałaś usta!

Zobacz to: Połączenie tych składników daje potrawy spalające tłuszcz!

3. Rzuć palenie

Nałogowi palacze bardzo często mają problemy z przeschniętymi ustami. Oczywiście należy pamiętać, że palenie powoduje również raka oraz wiele innych groźnych chorób. Dlatego absolutnie namawiam każdego, żeby rzucił ten okropny nałóg!

 

4. Kontroluj ilość spożywanej kofeiny

Absolutnie nie możesz przesadzać z ilością kofeiny, którą spożywasz. Oczywiście – filiżanka ciepłej kawy ogrzeje Cię kiedy wrócisz z zimnego dworu (lub pola jeżeli jesteś z Krakowa), ale należy pamiętać o tym, że kawa odwadnia.

Dlatego nie należy z nią przesadzać, ponieważ można mieć problemy z odwodnionymi ustami. Jeżeli chcesz się ogrzać to zdecydowanie polecam herbatę zamiast kawy!

5. Chroń usta przed wiatrem

ustaWiatr bardzo wysusza usta. Dlatego należy je przed nim chronić.  Bardzo dobrze w tym celu sprawdzi się odpowiednia pomadka. Warto chronić usta w ten sposób, ponieważ w skrajnym przypadku wiatr może doprowadzić do przewiania ust, co jest bardzo nieprzyjemne.

Jeżeli jest bardzo zimno to ubierz taką czapkę lub szalik w ten sposób, aby w miarę możliwości zasłaniały one Twoją twarz i nie wystawiały na wpływ zimnego wiatru oraz bardzo niskiej temperatury.

6. Wyposaż się w nawilżacz powietrza

Nawilżacz powietrza możebyć bardzo dobrym pomysłem na zimę. W okresie, w którym ogrzewamy nasz dom – powietrze w nim staje się suche i nieprzyjemne. Z tego względu warto zadbać o to, aby je odpowiednio nawilżyć. Dzięki temu unikniesz przesychania ust i nie tylko – oddychanie wysuszonym powietrzem jest nie zdrowe jako takie, więc warto go unikać.

7. Regularnie natłuszczaj usta

Pamiętaj, że Twoje usta naturalnie praktycznie w ogóle nie są natłuszczone. Dlatego należy robić to około raz w tygodniu (pomijając używanie pomadki etc.). Przy okazji pozbędziesz się starej, zniszczonej skóry. Odpowiedni olejek należy nakładać za pomocą szczoteczki do zębów.

Oto instrukcja jak to zrobić:

  1. Do ½ łyżeczki cukru dolej oliwy z oliwek – tak aby powstała z tego pasta.
  2. Łagodnie wcieraj pastę w swoje usta za pomocą szczoteczki do zębów.
  3. Pozostającą na Twoich ustach miksturę zmyj letnią wodą.
  4. Nałóż delikatną pomadkę. Możesz nałożyć trochę oleju kokosowego lub oliwy z oliwek.
  5. Powtarzaj raz, dwa razy na tydzień.

Bardzo ważne, żeby przed pójściem spać umyć usta w letniej wodzie, a następnie posmarować je delikatną pomadką. Należy ją również nakładać za każdym razem gdy przebudzimy się w nocy. W ten sposób zachowamy usta zdrowe i delikatne.

Świetnie sprawdza się tutaj również olej kokosowy!

8. Używaj maseczki na usta

Maseczka na usta to bardzo dobry pomysł. Co najlepsze możesz ją wykonać sama, w domowych warunkach!

Potrzebne będą Ci takie składniki jak miód, oliwa z oliwek, awokado czy olej kokosowy!

Miód świetnie nadaje się do tego, żeby pomóc się zregenerować Twoim ustom, nałóż na usta bezpośrednio małą ilość miodu i delikatnie rozmasuj ją co rano. Szybko zobaczysz różnicę.

Innym dobrym pomysłem będzie nałożenie oleju kokosowego, zostaw go na ustach przez jakieś 10 minut, na koniec delikatnie zmyj letnią wodą. Rób tak codziennie, a będziesz cieszyła się zdrowymi, różowymi ustami.

Kolejny świetny pomysł to posmarowanie ust oliwą z oliwek – należy ją potrzymać na ustach przez 15 minut, a następnie zmyć letnią wodą.

Może znacie jakieś sposoby, na to aby zadbać o swoje usta, o których nie wspomniałam? Podzielcie się nimi!

Zobacz jeszcze inne wpisy: