Ten sposób oczyszczania, niszczy Twoje zdrowie, prowadzi do zniszczenia naturalnej flory bakteryjnej jelit, wywołuje nudności, wzdęcia, osłabienie, a nawet choroby serca.

Katarzyna Gurbacka-Dyplomowany dietetyk i promotor zdrowego odżywiania

Autor-bestsellera- odchudzającej książki kucharskiej Sekrety Odchudzania

[dropcap]U[/dropcap]zależnienie od jedzenia jest wszechobecnym wyzwaniem i dla nas na co dzień i dla dietetyków, którzy szukają sposobów, aby pomóc uzależnionym.

Wielu ludzi patrzy na szczupłe i atrakcyjne „gwiazdy” próbując je naśladować. Śledzą, każdą nowinkę o tym co jedzą, jaką dietę stosują, tylko po to, aby wyglądać tak jak oni…

ale to niewłaściwa droga…

…bo gwiazdy te, często padają ofiarą sprytnych programów marketingowych. Tylko po to, aby zawsze wyglądać świetnie. Presja otoczenia jest tak wielka, że wolą narażać własne zdrowie i życie, aby na „plotkarskich stronach” mieć same pozytywne komentarze i same „achy” i „ochy”

Restrykcyjne plany żywieniowe, programy oczyszczające nie są dla ludzi, którzy na co dzień muszą pracować, wychowywać dzieci, prać, sprzątać, gotować…

Popularność różnych diet oczyszczających min. diety lemoniadowej wzrasta, gdy gwiazdy napiszą, że je stosują. I tak np. supergwiazda Beyonce ujawniła, że ​​straciła na „lemoniadzie” 20 kilogramów. Dieta ta obiecuje szybka utratę wagi, usunięcie toksyn i złogów z przewodu pokarmowego. W rzeczywistości ta dieta to typowa głodówka, w czasie której nie jesz nic! Pije się jedynie sok z cytryny ( dochodzi się do 10 cytryn dziennie) z syropem klonowym, pieprzem cajenne z odrobiną słonej wody i tak przez 10 dni…

Nikt jednak nie wie o tym, że to dieta ekstremalna, która może poważnie odbić się na zdrowiu.

dieta_lemoniadowaTo tylko niektóre z jej skutków ubocznych:

 • doszczętnie niszczy florę jelitową,
 • prowadzi do chronicznego zmęczenia, opadniesz z sił, stracisz mięśnie, a Twój metabolizm się zatrzyma
 • dopadną Cię problemy z koncentracją i trudności ze skupieniem się, nawet na najprostszych czynnościach
 • wiele osób odczuwa nudności, wymioty, wzdęcia i skurcze w okolicach brzucha

a to nie wszystko, bo część osób doświadcza o wiele poważniejszych skutków, min:

 • perforacji jelita, zakażeń, a nawet uszkodzenie mięśnia sercowego.

Przy dłuższym stosowaniu tej diety, dochodzi do ketozy, co w efekcie uszkadza mięśnie i prowadzi do wielu niedoborów żywieniowych, których NIGDY nie da się odbudować.
Organizm zostaje pozbawiony niezbędnych witamin i minerałów, których potrzebuje, aby zachować zdrowie. Jest słaby i traci zdolność do zwalczania infekcji i stanów zapalnych, które powodują wiele przykrych problemów zdrowotnych.

Po zakończeniu diety, przez kilka dni, nasza waga spadnie, ale kiedy tylko zaczniesz jeść normalnie, tkanka tłuszczowa rośnie z „prędkością światła”, a Ty dosłownie puchniesz w oczach.
Ponieważ ta dieta, nie dostarcza odpowiedniej ilości białka, organizm pobiera je z mięśni, a te stają się słabe i wiotkie.

Niedawno, po tych efektach ubocznych, wiele gwiazd, min. Beyoncé czy Gwyneth Paltrow, która miała po tej diecie „halucynacje”, ogłosiły, że takie oczyszczanie „zniszczyły ich metabolizm i spowodowały przyrost masy ciała”. Beyoncé publicznie ogłosiła, że „nie poleca tej diety i że to był błąd, że ją zastosowała.”

Zdrowe oczyszczanie nie ma takich skutków ubocznych, jest smaczne, nie rozregulowuje metabolizmu (a wręcz go naprawia) i hormonów.

Pewnie, że nie da się uniknąć toksyn, bo one są częścią tego świata, krążą wokół nas, są w powietrzu, którym oddychamy, w wodzie, którą pijemy, w produktach, które jemy, w szamponach, kremach czy proszkach do prania…

Co powinna zawierać zdrowa dieta oczyszczająca organizm?

Moja teoria opiera się na badaniach doktora Weston A. Price, który już w 1920 roku spisał zalecenia żywieniowe, aktualne do dziś. Te zalecenia są ponadczasowe i bardzo skuteczne.

Aby czerpać maksymalne ogólne korzyści dla zdrowia, trzeba skupić się na zdrowej diecie tzn:

 1. jeść pokarmy naturalne, nieprzetworzone ( nie zawierające cukru, sztucznych słodzików i chemii)
 2. jeść pokarmy, które rosną w swoim naturalnym środowisku. Czyli jeść pokarmy uprawiane lokalnie i sezonowe. Mamy jesień, należy jeść: dynię, grzyby, jabłka, gruszki, orzechy…
 3. jeść niepasteryzowane produkty mleczne (jeśli jest dostępne surowe mleko) a także fermentowanych produkty mleczne (kefir, maślanka, zsiadłe mleko)
 4. co najmniej 1/3 produktów zjedzona w ciągu dnia powinna byś surowa
 5. upewnij się, że jesz dużo zdrowych tłuszczy omega-3. Należy też zmniejszyć spożycie omega-6 z olejów roślinnych ( rafinowane oleje nawet ten rzepakowy)
 6. pić naturalne herbatki ziołowe np. z lipy, czarnego bzu, czystka…

Musisz też zrozumień, że jeśli Twoje ciało ma niedobór metali, to zastąpi go, metalami toksycznymi (z pożywienia, środowiska,środkach chemicznych )

Na przykład:

Wapń zostanie zastąpiony przez ołów, który odkłada się głównie w kościach i zakłóca tworzenie krwinek czerwonych. Ołów przyczynia się też do złego stanu zdrowia kości, przez co jesteśmy narażeni o wiele częściej na osteoporozę i osteopenię.

Magnez zostanie zastąpiony przez aluminium, które indukuje zachowania neurochemiczne, co może przyczyniać się do rozwoju choroby Alzheimera.

Mangan zostanie zastąpiony przez nikiel, który jest rakotwórczy!

Ważne jest, aby dostarczyć do organizmu, wszystkie ważne składniki odżywcze, aby uniknąć „zastępowania” dobrych metali tymi toksycznymi. Te naturalne składniki odżywcze wspomagają naturalny proces detoksykacji organizmu.

Toksyny są naturalnie wydalane z organizmu przez wątrobę. Większość z substancji chemicznych jest rozpuszczalnych w wodzie i są wypłukiwane z organizmu wraz z moczem lub kałem, ale potrzeba w diecie odpowiednich witamin, minerałów i składników odżywczych. ( woda z cytryną tego nie zrobi!)

Zdrowa oczyszczająca dieta pozwoli Ci usunąć z organizmu niebezpieczne dla zdrowia metale i substancje, które sprawiają , że Twój organizm nie funkcjonuje dobrze.

Na następnej stronie, pokażę Ci jak to zrobić. Ten sposób jest dziecinnie prosty i łatwy w zastosowaniu. Dzięki lekko napotnym składnikom, pomaga też oczyścić skórę co przyspiesza odtruwanie i wydalanie toksyn.

To co proponuję to zestaw skomponowanych posiłków w tym soki, zupy i pyszne przekąski, które dostarczą wszystkich niezbędnych witamin, metali i minerałów, które usuną toksyny i oczyszczą Twój organizm.

Zestaw produktów jest tak przygotowany, aby maksymalnie przyspieszyć oczyszczanie. Już po kilku dniach ich spożywania, odczujesz wyraźną różnicę nie tylko w samopoczuciu, ale także w swoim wyglądzie. Dodatkowo, proponuję kilka pysznych herbatek oczyszczających, które w naturalny sposób wzmocnią efekt oczyszczania, a także poprawią stan Twojej skóry.

NAST