Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Cynamon to przyprawa o wielu korzystnych właściwościach – niektóre z nich, to między innymi zapobieganie stanom zapalnym oraz zmniejszanie poziomu glukozy we krwi. Dziś chciałam przedstawić jedno z ciekawszych zastosowań cynamonu, mianowicie stosowanie go jako naturalnego odświeżacza powietrza.

Popularne: Zadbaj o swoje zdrowie i oczyść swój organizm z trujących toksyn!

Dlaczego zwykłe odświeżacze powietrza są szkodliwe?

Gdy używamy odświeżacza powietrza, wydaje się nam, że poprawiamy jakość powietrza w naszym domu. Niestety, ale nie jest to prawdą, ponieważ większość odświeżaczy to czysta chemia. Odświeżacze powietrza zawierają substancje, które mogą:

  • działać rakotwórczo

  • pogarszać pracę układu oddechowego

  • wywoływać alergie

  • prowadzić do dolegliwości metabolicznych

Szkodliwe substancje, takie, jak formaldehyd, wchłaniają się do organizmu w jeden z najgroźniejszych sposobów – przez płuca. Z tego powodu, błyskawicznie pojawiają się we krwi i rozprzestrzeniają się po całym organizmie. „Naturalne” zapachy nie mają także nic wspólnego z naturą.

wywar z cynamonu

Naturalna alternatywa dla odświeżaczy powietrza – jak ją zrobić?

Zamiast zatruwać organizm sztucznymi odświeżaczami powietrza, zacznij stosować wywar z cynamonu. Aby go wykonać, należy kupić prawdziwy cynamon cejloński w formie całej kory. Jeden cały kawałek kory, powinien zostać zalany szklanką wrzącej wody. Następnie przelej wodę do spryskiwacza. Pozostały cynamon możesz wykorzystać jako przyprawę.

Popularne: Oto 11 powodów, aby natychmiast przestać pić mleko…

Cynamon zawiera naturalne olejki eteryczne, takie, jak eugenol oraz szereg innych związków, które poprawiają nastrój, zmniejszają bóle głowy i rozdrażnienie. Cynamon to przyprawa wspierająca pamięć. Ma także działanie przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne.

Uwaga – kobiety w ciąży powinny ograniczyć do minimum kontakt z cynamonem, ponieważ zawiera on glicyryzynę. Ten związek jest dostępny także w lukrecji i wpływa niekorzystnie na rozwój płodu.

Inne sposoby na odświeżenie powietrza w domu to między innymi:

  • Rozłożenie na talerzyku ziarenek kawy

  • Posadzenie w domu większej ilości roślin

  • Rozmieszanie sody oczyszczonej lub proszku do pieczenia z olejkiem eterycznym

Zobacz także:

6 najlepszych sposobów na piękną i promienną skórę + domowe maseczki

Przepyszne bezglutenowe brownie – najprostszy przepis

Najlepsza salsa z ananasem – sprawdź jak ją zrobić