Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi.

Nasze zdrowie zależy w bardzo dużym stopniu od naszych nawyków. Niektóre czynności mogą przyczyniać się do pogorszenia samopoczucia, częstego zachorowania na różne choroby czy też braku energii. Oto kilka najważniejszych czynności, które wpływają negatywnie na Twoje zdrowie.

1.Niedobór snu

Trudno znaleźć dziś dorosłego, który nie wstydziłby się tego, że śpi 8 – 9 godzin dziennie. Okazuje się jednak, że chwalenie się zarywaniem kolejnych nocy, to nie powód do dumy. Im krócej śpisz, tym gorzej myślisz i podejmujesz więcej błędnych decyzji. Zbyt krótki sen zwiększa ryzyko zawału, cukrzycy i otyłości.

W firmach informatycznych można znaleźć miejsca relaksu, w których pracownik może się zdrzemnąć w ciągu dnia. Sprzyja to lepszemu rozwiązywaniu problemów i większej kreatywności.

Popularne: Odzyskaj energię oczyszczając organizm z toksyn!

2.Jedzenie nadmiaru fast foodów

To kolejny symbol naszych czasów – nie mamy czasu na sen ani na gotowanie, dlatego sięgamy po fast foody. Niestety, ale maja one bardzo dużą zawartość kalorii, cukru, tłuszczów trans oraz soli. Te składniki są bardzo niekorzystne dla zdrowia. Jedząc fast foody, często nie panujesz nad ilością przyjmowanych kalorii i masz dodatkowe poczucie winy.

Bardzo dobrą metodą na poprawienie stanu zdrowia, jest zmniejszenie ilości jedzonych fast foodów i zastąpienie ich posiłkami przygotowywanymi w domu. Oprócz tego, warto zrobić sobie listę produktów, które można kupić w sklepie i przekąsić je na szybko, takich jak serek wiejski czy gotowe sałatki.

niebezpieczne nawyki

3.Picie napojów gazowanych

Napoje typu Coca cola są tak popularne, że sięgają po nie zarówno młode, jak i starsze osoby. Wielu z moich znajomych, nie pamięta, kiedy piło zwykłą wodę, ponieważ całkowicie zastąpili ją drogimi napojami modnych marek.

Napoje gazowane zawierają mnóstwo cukru, natomiast napoje typu light, zwiększają apetyt na cukier. Bąbelki w napojach gazowanych, mogą podrażniać układ pokarmowy. Nie zapominaj o tym, że Cola i inne napoje tego typu zawiera kofeinę, która jest niewskazana dla dzieci. Napoje butelkowane zawierają także barwniki i konserwanty.

Jeśli chce Ci się pić, nie ma lepszego wyboru niż zwykła niegazowana woda, lub woda z dodatkiem cytryny.

Popularne: Czy wiesz, że aby schudnąć musisz wykluczyć tylko 5 produktów?

4.Długotrwałe korzystanie ze smartfona

Smartfon to wspaniałe urządzenie, które pozwala na przykład łatwiej dotrzeć w ustalone miejsce lub przesyłać dokumenty, gdy nie mamy pod ręką komputera.

Niestety, ale większość osób sięga po smartfona bez powodu, z nudy i przegląda na nim informacje, które nie mają żadnego znaczenia. Niektórzy ludzie są cały czas dostępni na portalach społecznościowych, bo boją się, że coś ich ominie. Moim zdaniem, przekłada się to na silny stres oraz nieprawidłowe relacje z innymi osobami – zamiast z nimi rozmawiać, patrzymy w ekran.

Korzystanie ze smartfona przekłada się także na problemy ze snem.

złe nawyki

5.Stosowanie nadmiernej ilości środków znieczulających

Środki znieczulające nie prowadzą do wyzdrowienia, a dodatkowo, mają szereg działań niepożądanych. Prowadzą do chorób nerek, wątroby oraz problemów z krzepliwością krwi.

Jeśli cierpisz na chorobę, której nie da się skutecznie wyleczyć i odczuwasz ból, wypróbuj najpierw naturalne środki przeciwbólowe, aromaterapię czy medytację – w wielu przypadkach, działają one skuteczniej niż preparaty przeciwbólowe.

6.Odwlekanie wizyty w ubikacji

Odwlekanie oddania moczu może być związane na przykład z wykonywaniem jakiejś bardzo pilnej pracy, podróżowaniem lub pracą w miejscu, w którym nie możemy opuścić stanowiska pracy.

Staraj się tego nigdy nie robić, ponieważ wpływa to niekorzystnie na układ moczowy i może prowadzić do problemów z nerkami i nietrzymania moczu w przyszłości. Bardzo groźna jest także zwiększająca się ilość bakterii w układzie moczowym, prowadząca do jego infekcji.

Popularne: Na tej diecie schudnie nawet największy leń! To naprawdę jest proste!

7.Siedzenie przez wiele godzin

Praca siedząca jest bardzo szkodliwa dla układu krążenia. To jedna z najważniejszych przyczyn „zespołu metabolicznego”, prowadzącego do otyłości, cukrzycy i chorób układu krwionośnego.

Jeśli masz pracę siedzącą, rób sobie kilkuminutową przerwę co najmniej co godzinę pracy. Dobrym rozwiązaniem jest także praca zgodnie z techniką pomodoro, czyli 25 minut działania i 5 minut przerwy.

Ciekawym rozwiązaniem jest biurko do pracy stojącej, które wymusza bardziej aktywną pozycję. Możesz zrobić sobie podwyższenie na komputer ze skrzyneczki i pracować w ten sposób, gdy poczujesz ból kręgosłupa.

Jeśli masz pracę siedzącą, po jej zakończeniu uprawiaj sport, spaceruj lub uprawiaj działkę – będzie to znacznie zdrowsze niż oglądanie telewizji na siedząco.

czynności rujnujące zdrowie

8.Unikanie schodów

Wiele z moich znajomych ma dziwne nawyki – unikają chodzenia po schodach, ale po wyjściu z budynku, płacą za siłownię. Wchodzenie po schodach to także aktywność fizyczna, a jeśli powtarzamy ją każdego dnia, przekłada się to pozytywnie na nasze zdrowie. To proste ćwiczenie przekłada się na zmniejszenie poziomu stresu, zmniejszenie masy ciała oraz wzmocnienie stawów. Od dzisiaj zrezygnuj z jeżdżenia windą.

9.Unikanie słońca

W ostatnich latach zauważyłam pewną nagonkę na słońce – często słyszy się zalecania, by go unikać i stosować kremy z bardzo wysokimi filtrami. Moim zdaniem, Polacy za dużo czasu spędzają bez dostępu słońca, co ma znacznie bardziej niekorzystne działanie niż jego nadmiar.

Aby wspomagać produkcję witaminy D, przebywaj na słońcu przynajmniej 10 – 15 minut dziennie.

vital_detox_baner

10.Negatywne myślenie

Zadręczanie się myślami o przeszłości oraz o tym, co złego może się nam wydarzyć, ma negatywne działanie na nasz organizm. Prowadzi to do przewlekłego stresu, zmniejsza naszą szansę na sukces zawodowy i osobisty, oraz przekłada się na złe samopoczucie.

Jeśli też jesteś osobą, która widzi świat w ciemnych barwach, myślę, że dużo skorzystasz z programów motywacyjnych – uczą one, jak polubić siebie i osiągnąć sukces. Dobrym rozwiązaniem jest także nauka prawidłowego oddychania i zarządzania stresem.

Zobacz także:

Natychmiastowy i całkowicie skuteczny lek na migrenę

Najzdrowsza dieta – zwalcza raka, poprawia zdrowie psychiczne oraz odchudza

Prosty sposób na pozbycie się złogów i oczyszczenie jelit