Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi, dołącz też do naszej społeczności, specjalnej grupy na Facebooku, gdzie nawzajem się wspieramy, wymieniamy przepisami i działamy!

Przyczyny powstawania migren nie są do końca wyjaśnione i wielu pacjentów odchodzi od lekarza z kwitkiem… że „taka ich uroda”. Na szczęście, natura dysponuje bardzo skutecznymi środkami zaradczymi…

lek na migrenęMigrena to coś więcej niż pospolity ból głowy. Samo natężenie bólu jest bowiem niespotykanie silne, często wręcz paraliżujące, a dodatkowo towarzyszą mu zaburzenia widzenia, mdłości, nadwrażliwość na światło, zapachy, hałas, a nawet wymioty, zaburzenia równowagi oraz omdlenia. A ponieważ ataki trwają często od 24 do 72 godzin, wiele osób musi spędzać ten czas w łóżku.

Popularne: Odzyskaj energię i pozbądź się tłuszczu na brzuchu! 

Skąd się biorą migreny?

Naukowcom nie udało się dotychczas wyjaśnić przyczyn powstawania migren. Powszechnie uważa się, że są one uwarunkowane genetycznie, ale wiele czynników może dodatkowo wpływać na ich częstotliwość i intensywność. Stres, zmiany hormonalne, brak wystarczającej ilości snu i nadrabianie nadmierną konsumpcją kawy, alkohol czy spędzanie zbyt dużej ilości czasu przed ekranem komputera mogą wywoływać migreny nawet u osób, które ich wcześniej nie miewały. Nie bez znaczenia jest również dieta – zarówno głodzenie się, jak i spożywanie określonych, migrenotwórczych pokarmów może kończyć się intensywnym bólem głowy. Na liście cenzurowanych potraw znajdują się rośliny strączkowe, czerwone wino, czekolada, żółty ser, suszone owoce, a zwłaszcza wędliny, bogate w związki azotowe.

Bez względu na źródło bólu i bezpośrednią przyczynę jego wystąpienia, migreny zazwyczaj łączą się z niskim poziomem wody w organizmie oraz ograniczoną podażą mikroelementów. Stąd tak ważnym zaleceniem dla wszystkich migrenowców jest regularne nawadnianie się oraz dbanie o regularne przyjmowanie minerałów, najlepiej w formie zbilansowanej diety.

Popularne: Monika schudła 7 kg w niecałe 14 dni. Zobacz, jak sobie poradziła

Elektrolity na ból głowy

Pacjent przywieziony na pogotowie z paraliżującym bólem głowy oprócz środków przeciwbólowych dostanie też zwykle kroplówkę z elektrolitami. To bowiem najlepszy i najszybszy sposób jak dostarczyć organizmowi wspomnianych minerałów i wody, dzięki której mogą one działać. Przypomnijmy bowiem, że większość fizjologicznych reakcji w organizmie odbywa się za pośrednictwem enzymów, krwi i przenikania przez błony śluzowe, a wszystko to uwarunkowane jest odpowiednim poziomem nawodnienia.

Za bóle głowy odpowiedzialny może być zwłaszcza niedostatek sodu, potasu oraz magnezu, które są niezbędne dla prawidłowego działania komórek organizmu oraz serca. Osoby silnie odwodnione, u których poziom sodu wyraźnie spada, często doświadczają zawrotów głowy, nudności i wymiotów, często towarzyszących także migrenie. Ponadto, niedostatek sodu, potasu, magnezu oraz wapnia uniemożliwia sercu prawidłowe funkcjonowanie i prowadzi do nadciśnienia, również mającego wpływ na bóle głowy.

Domowy lek na migrenę

W wielu źródłach podaje się, że już samo wypicie 0,5 litra wody przy pierwszych oznakach zbliżającej się migreny może znacznie złagodzić jej przebieg, a nawet pozwala całkowicie jej uniknąć. Jeszcze lepszym pomysłem jest jednak jednoczesne uzupełnienie stanu elektrolitów, czego można dokonać przyjmując specjalne napoje dla sportowców (niestety często dosładzane i przyprawiane konserwantami, barwnikami, itd.) albo przygotowując samemu w domu elektrolityczny drink:

Napój na ból głowy

  • 1 szklanka letniej wody
  • sok z 1 cytryny
  • 2 łyżeczki soli (najlepiej morskiej lub himalajskiej)

Wszystkie składniki łączymy ze sobą i mieszamy do rozpuszczenia się soli, a następnie wypijamy. Po 6-8 godzinach można powtórzyć terapię.

vital_detox_baner

Dlaczego zaleca się wykorzystanie soli himalajskiej?

sposoby-na-migreneW przeciwieństwie do zwykłej soli kuchennej, która zawiera tak naprawdę niewiele więcej poza dużą ilością sodu, sól morska ma w sobie dodatkowo magnez, lit, jod, selen oraz cynk. Niektóre odmiany takie jak bretońska Flor se Sal zawierają również potas oraz chlorki.

Największą solną rewelacją jest jednak bez wątpienia sól himalajska pochodząca z pakistańskich złóż podziemnych, które datuje się na ponad 250 milionów lat. Nieskażona przez toksyny i krystalicznie czysta, sól himalajska zawiera w sobie aż 84 mikroelementy, które mają identyczne proporcje jak minerały naturalnie występujące w ludzkim ciele.  Nie ma więc lepszego, bardziej naturalnego sposobu na uzupełnienie elektrolitów niż wypicie szklanki wody z solą himalajską. Dodatek cytryny nie tylko poprawia smak lekarstwa, ale jest dodatkowym zastrzykiem witamin, antyoksydantów, a także wapnia i magnezu.

Zobacz także:

NATURALNE NAPOJE ENERGETYCZNE-ZOBACZ CO WARTO PIĆ?

10 domowych sposobów na ból głowy

Te owoce pomagają schudnąć i spalają tłuszcz nawet jeśli jesz je na wieczór

Źródła:

https://www.migrainetrust.org/about-migraine/migraine-what-is-it/more-than-just-a-headache/

http://healthyhomestead.com/3-ingredients-drink-can-help-you-get-rid-of-migraine-in-a-minute/

https://draxe.com/natural-headache-remedies-relief/

http://www.healthline.com/health/migraine-herbal-home-remedies-from-around-the-world#6

http://www.3dayheadachecure.com/blog/hydrate-with-migraine-minerals-to-cure-migraines/

http://www.hormonesmatter.com/dehydration-salt-deficiency-trigger-migraines/

http://www.livestrong.com/article/467926-electrolyte-imbalance-headaches/