Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Niestety w naszych czasach, częściej sięgamy po tabletki. Czasem zupełnie niepotrzebnie. Istnieją bowiem naturalne metody, dzięki którym można uśmierzyć ból i polepszyć samopoczucie.

Popularne: Pij ten napój codziennie rano, a odzyskasz zdrowie!

Wybieraj naturalne lekarstwa

herbatka-z-kurkuma

Należy pamiętać, że w popularnych lekach obecny jest ibuprofen, który co prawda przynosi ulgę, jednakże nie wyleczy dolegliwości do końca. Jego częste stosowanie wiąże się z pewnymi skutkami ubocznymi, takimi jak nadciśnienie, problemy z układem pokarmowym, zwiększone ryzyko zawału serca, a nawet zwiększone ryzyko pojawienia się raka.

Na całe szczęście, matka natura przekazała nam drogocenne remedium na wszystko, czyli kurkumę.

Kurkuma to prawdziwa gwiazda w świecie roślin, ze względu na szereg interesujących działań. Badania wskazują na to, że kurkumina ma działanie antyoksydacyjne, bakteriobójcze, przeciwzapalne, oraz zmniejsza ryzyko powstawania różnych rodzajów nowotworów. Być może wkrótce powstaną leki, które będzie można stosować przy nowotworach, zawierające właśnie ekstrakt z kurkumy.

Jeśli doskwiera Ci ból stawów, mięśni i czujesz ogólne wyczerpanie, koniecznie napij się tej herbatki. Załagodzi większość dolegliwości i postawi Cię szybko na nogi. Dzięki niej pozbędziesz się bólu i stanu zapalnego.

Uwaga! Herbatka z kurkumy nie jest zalecana dla kobiet w ciąży, bądź karmiących piersią.

Herbatka z kurkumą – przepis

  • 4 szklanki wody
  • 2 łyżki startego świeżego korzenia kurkumy, lub 1 łyżeczka mielonej kurkumy
  • świeża cytryna
  • miód do smaku

W  garnku zagotuj wodę i dodaj kurkumę. Jeśli użyjesz świeżego korzenia, gotuj około 15-20 minut. W trakcie gotowania dokładnie mieszaj. Na końcu dodaj kilka kropel cytryny i miodu.

Na zdrowie!

Zobacz także: 

Oto najzdrowsza herbata świata: czystek i imbir

Natychmiastowy i całkowicie skuteczny lek na migrenę

Na tej diecie schudnie nawet największy leń! Rekord tego miesiąca to -30kg!