Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Człowiek zaradny potrafi wykorzystać podstawowe rzeczy dostępne w każdym domu, aby pomóc sobie w przypadku potrzeby. Pasta do zębów paradoksalnie okazuje się być jednym z lepszych wyborów przy samopomocy.

Gdy zastanowimy się nad ideą działania pasty do zębów, intuicyjnie odgadniemy część z niezwykłych zastosowań tego podstawowego środka higieny, obecnego w każdym domu. Pasta ma przecież skutecznie usuwać zanieczyszczenia z gładkich i wrażliwych zębów, odkażać jamę ustną i zapobiegać rozwojowi bakterii próchniczych. Do czego się to więc może przydać?

10 niezwykłych zastosowań pasty do zębów

1.      Polerowanie gładkich powierzchni

Wszędzie tam, gdzie pożądany jest połysk, przyda się trochę pasty zębów! Polerowanie szklanych i plastikowych powierzchni, np. na światłach samochodowych czy gablotach, powoduje minimalizowanie zadrapań i przywracanie połysku. Pastą może też wspaniale czyścić sczerniałe, matowe srebro oraz gładkie, lakierowane meble, na których powstały odciski, np. po kubkach z herbatą.

2.      Czyszczenie zabrudzeń

Łazienka wygląda na zaniedbaną, a brakuje ci profesjonalnej chemii? Tubka pasty do zębów może rozwiązać ten problem. Wystarczy wycisnąć nieco pasty na zwilżoną gąbkę i wyszorować nią zlewozmywak i chromowane baterie, a potem spłukać wodą. Podobny efekt uzyskamy na meblach ogrodowych zabrudzonych po całym sezonie użytkowania.

Popularne: Oto najlepsza pasta wybielająca do zębów! Już nigdy nie użyjesz innej!

3.      Spieranie plamzastosowania pasty do zębów

Wybielające właściwości pasty do zębów przydadzą się również w walce z uporczywymi plamami na ubraniach oraz dywanie. Wystarczy intensywnie potrzeć zabrudzenie nierozcieńczoną pastą, a następnie porządnie zmyć lub uprać w pralce.

4.      Mycie i dezynfekcja butelek do mleka

Wielokrotnie używane butelki do mleka dla niemowląt po jakimś czasie stają się matowe i nabierają nieprzyjemnego kwaśnego zapachu. Środkiem zaradczym na ten problem może być… pasta do zębów. Wystarczy wnętrze dobrze wyszorować mieszanką wody i pasty, a następnie dokładnie wypłukać.

5.      Odżywka do paznokci

Matowe, pożółkłe paznokcie można uratować bez drogiej odżywki. Substancje ścierające i wybielające zawarte w paście do zębów zdziałają cuda na powierzchnię płytki paznokciowej oraz popękane skórki wokół – wystarczy dokładnie wyszorować czubki palców szczoteczką do paznokci z pastą do zębów.

6.      Wybielanie skóry

Wybielające właściwości pasty do zębów wykorzystać można także do czyszczenia, konserwacji, a nawet odnawiania skórzanych akcesoriów w białym kolorze – obuwia, torebek czy pasków. Do tego celu nie należy jednak wykorzystywać past z zielonymi czy niebieskimi kuleczkami, ale zwykłą białą pastę.

Popularne: Ten napój sprawi, że pozbędziesz się wszystkich dolegliwości pokarmowych i schudniesz!

7.      Leczenie problemów skórnych

Pasta do zębów cieszy się wielką sławą zwłaszcza wśród nastolatków cierpiących na trądzik – okazuje się, że wystarczy posmarować pryszcza pastą i zostawić na całą noc, aby rano budzić się zaledwie z małym śladem po problemie. Pasta do zębów pomaga także przy przebarwieniach skóry, siniakach, oparzeniach, a nawet wysypkach różnego pochodzenia.

8.      Odświeżanie rąk

Kto pracuje często w kuchni, ten zna dyskomfort dłoni pachnących rybą, cebulą czy czosnkiem, które po prostu nie dają się porządnie domyć. Pasta do zębów delikatnie ścierając naskórek i intensywnie pachnąc miętą, potrafi doskonale poradzić sobie z tym problemem.

9.      Zapobieganie parowaniu

Zaparowane lustra w łazience, kabiny prysznicowe czy pływackie gogle mogą być irytujące, tym bardziej, że większość profesjonalnych środków „anti-fog” okazuje się mało skuteczna w praktyce. Tymczasem wystarczy nanieść na powierzchnię lustra czy szkiełka odrobinę pasty do zębów, rozmasować i wytrzeć do sucha (bez zmywania!), aby rozwiązać problem na dobre.

10.  Drobne naprawy domowe

Czy to już aby nie przesada? Wcale nie! Jeśli masz w domu ściany gipsowo-kartonowe, na których są ślady po gwoździach lub inne dziurki czy zarysowania, wystarczy nanieść odrobinę idealnie białej pasty do zębów na nierówności i pozostawić do zaschnięcia. Pasta do zębów może pomóc także odnowić porysowane linoleum – w tym przypadku należy dość intensywnie wyszorować powierzchnię gąbką z pastą do zębów, a następnie całość dokładnie umyć.

Zobacz także:

Na tej diecie schudnie nawet największy leń! Rekord to -40 kg!

Olej kokosowy to najlepszy kosmetyk! Warto mieć go w domu

Higiena jamy ustnej a zdrowie – nie daj się chorobom!

Źródła:

https://www.davidwolfe.com/7-weird-uses-toothpaste/

http://www.couponsherpa.com/blog/35-uses-for-toothpaste-that-dont-involve-your-teeth/

http://www.rd.com/home/cleaning-organizing/16-unexpected-ways-to-use-toothpaste/

http://www.instructables.com/id/9-Unusual-Uses-for-Toothpaste/

http://www.care2.com/greenliving/15-brilliant-uses-for-toothpaste-slideshow.html

https://consumerist.com/2010/11/18/34-uses-for-toothpaste-outside-of-your-mouth/

https://www.carefreedental.com/resources/16-dental-tips/114-42-alternative-and-unusual-uses-for-toothpaste

http://home.bt.com/lifestyle/house-home/cleaning/13-unexpected-uses-for-toothpaste-removing-stains-polishing-brass-and-more-11363984900500

http://www.thealternativedaily.com/toothpaste-uses/