Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić stosując Dietę Venus

Dietetycy często zalecają mleko sojowe jako zdrowy zamiennik zwykłego krowiego mleka. Wiele osób spożywa je codziennie z myślą, że dokonali właściwego wyboru. Jednakże ostatnie badania wykazały, że mleko sojowe może poważnie szkodzić naszemu zdrowiu i powodować zaburzenia w pracy całego organizmu.


Jak szybko schudnąć nawet jeśli jesteś łakomczuchem?


11 PRZEPISÓW SPALAJĄCYCH
TŁUSZCZ

Moja Droga,
Jeśli chciałabyś schudnąć, ale nie lubisz się głodzić, a może nawet tak jak ja lubisz dużo i smacznie zjeść, to koniecznie musisz to przeczytać...

Oto najważniejsze powody, dla których należy zaprzestać spożywania mleka sojowego:

  • Soja jest jednym z produktów o dużej zawartości pestycydów. Blisko 99% jest też modyfikowana genetycznie.

  • Badania wykazały, że spożywanie soi dodatkowo zwiększa 
    zapotrzebowanie na witaminę D i B12. Soja co prawda zawiera związek podobny do B12, ale organizm nie może go przetwarzać. Tym sposobem powstaje tzw. „błędne koło”.

  • Soja zawiera substancje zwane hemaglutyninami, które mogą prowadzić do tworzenia się zakrzepów poprzez „zlepienie” czerwonych krwinek.

  • Produkcja izolatu białka sojowego oraz teksturowanego białka sojowego wymaga stosowania wysokich temperatur. Przemiany, które w nich zachodzą mogą negatywnie wpływać na zdrowie.

  • Soja jest bogata w izoflawony takie jak: genisteina i daidzeina, które wspierają rozwój raka piersi.

  • Soja i produkty sojowe zawierają kwas fitynowy, który hamuje wchłanianie magnezu, miedzi, żelaza, wapnia i cynku.

  • Soja, a dokładnie zawarte w niej fitoestrogeny, zaburzają funkcjonowanie układu hormonalnego, co może prowadzić do raka piersi i niepłodności męskiej.

  • Produkty sojowe są bogate w toksyczne aluminium. Jest to powiązane z występowaniem choroby Alzheimera i ma także negatywny wpływ na nerki i układ nerwowy.

Ponadto, liczne badania udowodniły, że karagenian zawarty w soi powoduje poważne problemy zdrowotne, w tym raka jelita grubego, owrzodzenia i zapalenie przewodu pokarmowego. Wniosek więc nasuwa się sam. Ze względu na niekorzystne działanie produktów sojowych na nasz organizm zaleca się zaprzestanie ich spożycia w celu minimalizacji ryzyka pojawienia się szkodliwych skutków.

Mleko sojowe a zdrowie mężczyzny

Warto przytoczyć także jeszcze jedną historię na temat mleka sojowego – otóż w USA, jeden z mężczyzn zauważył, że jego piersi znacznie powiększyły się, odkąd stwierdził u siebie nietolerancję laktozy. Z tego powodu, zaczął pić więcej niż litr mleka sojowego dziennie, co doprowadziło u niego do zaburzeń hormonalnych i poważnej ginekomastii. Podobne przypadku zanotowano później na całym świecie.

Zobacz także:

Nawyki, które pogarszają Twoje problemy z tarczycą

Czym są goitrogeny i czy przy niedoczynności tarczycy i Hashimoto muszę ich unikać?

7 mitów na temat diety w Hashimoto

Comments

komentarze