Czy zioła oczyszczające płuca palacza naprawdę działają?

Czy wiesz, że zapalając papierosa, wdychasz ponad 7000 związków chemicznych. Część z nich jest rakotwórcza, część przyczynia się do rozwoju innych chorób. Osoby regularnie sięgające po papierosy powinny mieć świadomość, że wraz z nikotyną dostarczają do organizmu szkodliwych związków chemicznych. Do tych najgroźniejszych dla zdrowia i życia należą: tlenek płucawęgla, wolne rodniki, cyjanowodór, metale ciężkie czy tar. Tlenek węgla, czyli potocznie czad, ma silne właściwości toksyczne i odpowiada m.in. za niedotlenienie narządów.

O wolnych rodnikach warto wiedzieć tyle, że duże ich stężenie utrzymuje się w organizmie przez ponad 10 minut, licząc od momentu zaciągnięcia się papierosem i mogą powodować choroby serca czy naczyń krwionośnych. Nie mniej szkodliwe są cyjanowodór i metale ciężkie. Ten pierwszy związek blokuje naturalny system oczyszczania płuc, a metale ciężkie są rakotwórcze.

Choć o szkodliwości palenia papierosów mówi się dużo, wielu palaczy nie ma wystarczająco silnej woli, by rozstać się z nałogiem. Takie osoby powinny pamiętać przede wszystkim o tym, by regularnie oczyszczać swoje płuca. Naturalna metoda polega na sięgnięciu po zioła mające właśnie takie właściwości.

Oto zioła oczyszczające płuca palacza

1. Zielona herbata

Jej regularne picie zaleca się nie tylko palaczom tytoniu, lecz także osobom chcącym zrzucić zbędne kilogramy czy oczyścić organizm. Zielona herbata, bo o niej mowa, to prawdziwa kopalnia zdrowych i cennych dla organizmu związków. Warto przytoczyć wnioski z badań wykonanych przez dr I-Hsin Lin z Uniwersytetu Medycznego na Tajwanie – otóż „picie jednej filiżanki zielonej herbaty pięciokrotnie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka płuc”. Jak to możliwe?

Zielona herbata jest bogata m.in. w polifenole wykazujące silne działanie przeciwutleniające. Z przeprowadzonych badań wynika, że mają one korzystny wpływ na organizm człowieka, ponieważ działają ochronnie na układ krążenia i hamują mutogenność tytoniu. Filiżanka tego naparu jest zatem obowiązkowa dla każdego, kto regularnie sięga po papierosy.

To pomaga: 14 -Dniowy Program Oczyszczający, który w NATURALNY i skuteczny sposób usunie toksyny i oczyści organizm

rozmaryn na oczyszczanie płuc2. Rozmaryn

To więcej niż przyprawa wykorzystywana w kuchni. Rozmaryn jest bogaty w olejki eteryczne, flawonoidy i kwasy wielofenolowe, dzięki czemu posiada właściwości rozgrzewające i oczyszczające. Palacze powinni sięgnąć po napar z rozmarynku (1 łyżeczka na szklankę wody), bo picie takiego pozwala usunąć zarówno zalegającą w płucach flegmę i substancje wdychane wraz z dymem papierosowym, jak i zwiększa obieg powietrza w płucach.

Poza świeżym rozmarynem warto sięgnąć również po olejek rozmarynowy. Ten przyda się zwłaszcza w odmłodzeniu i oczyszczeniu skóry, która pod wpływem wdychanych związków chemicznych występujących w dymie tytoniowym, zmienia kolor i szybciej się starzeje.

tymianek3. Tymianek

Podobnie jak rozmaryn, również tymianek jest znany głównie jako przyprawa. Palacze powinni go docenić nie tylko za walory smakowe, lecz przede wszystkim jego działanie oczyszczające, przeciwzapalne i odkażające. Wszystko dzięki tymolowi – organicznemu związkowi chemicznego obecnemu w tymianku.

Badania przeprowadzone przez naukowców potwierdziły, że tymol łagodzi kaszel i ma właściwości wykrztuśne. Spożywanie naparów z tymianku lub stosowanie olejku eterycznego pozwala oczyścić płuca, bo zawarte w nim związki rozrzedzają występującą tam wydzielinę.

palenie zabija vital detox

4. Pieprz cayenne

pieprz cayennePieprz cayenne nie tylko doskonale wzbogaca smak potraw, lecz także ma właściwości lecznicze. Przyprawa jest ceniona przede wszystkim za działanie przeciwrakowe (jego spożywanie powoduje, że komórki rakowe wzajemnie się eliminują), przeciwbólowe i przeciwzapalne.

Nie bez znaczenia jest również to, że pieprz cayenne jest cennym źródłem składników mineralnych i witamin. Można w nim znaleźć szereg witamin, np.: A, E, B1, B2 czy B12. W praktyce spożywanie tej przyprawy, jako dodatku do potraw, uzupełnia niedobory składników mineralnych i witamin w organizmie.

5. Imbir

imbirImbir to kolejna przyprawa dobrze znana zarówno polskiej kuchni, jak i nauce. Liczne badania potwierdziły szereg jej właściwości. Z punktu widzenia osób regularnie sięgających po papierosy, najważniejsze powinno być to, że imbir wykazuje działanie przeciwobrzękowe i odświeżające. Płukanie ust naparem z imbiru ułatwia zadbanie o prawidłową higienę jamy ustnej.

Zawarte w imbirze olejki eteryczne również mają pozytywny wpływ na płuca palaczy. Badania dowiodły, że wykazują one właściwości rozgrzewające i pobudzają organizm do wzmożonej pracy. Efektem jest zarówno rozrzedzenie zalegającego w płucach śluzu, jak i pobudzenie jego wydzielenia. Konsekwencją tych procesów jest oczyszczenie płuc.

zestaw_oczyszczajacy

6. Warzywa i owoce

Nie od dziś wiadomo, że spożywanie warzyw i owoców ma pozytywny wpływ na nasz organizm, bo są one źródłem cennych witamin. Dla palaczy najważniejsze są witaminy: C, A i E. Ta pierwsza morelejest naturalnym antyutleniaczem odpowiedzialnym za hamowanie procesu starzenia się. Najcenniejszymi źródłami witaminy C są: czarna porzeczka, natka pietruszki i czerwona papryka.

Witamina A pomaga zwalczyć bakterie i wirusy, jest też odpowiedzialna za zdrowy wygląd skóry. By uzupełniać jej niedobory w organizmie, palacze tytoniu powinni regularnie wzbogacać posiłki o: paprykę, brokuły czy pomidory.

Osoby regularnie sięgające po papierosy powinny też pamiętać o bieżącym uzupełnianiu niedoboru witaminy E. Ta jest bowiem silnym przeciwutleniaczem. Jej działanie sprowadza się do ochrony komórek przed działaniem wolnych rodników, występujących w dymie papierosowym. Witaminę E można znaleźć m.in. w morelach czy jabłkach.

Co jeszcze możesz zrobić, aby oczyścić płuca i cały organizm?

Proponuję Ci zestaw specjalnie skomponowanych posiłków w tym soków, zup i pysznych przekąsek, które usuną toksyny i oczyszczą Twój organizm. Zestaw produktów jest tak przygotowany, aby maksymalnie przyspieszyć oczyszczanie. Już po kilku dniach ich spożywania, odczujesz wyraźną różnicę nie tylko w samopoczuciu, ale także w swoim wyglądzie.

Dodatkowo, proponuję kilka pysznych herbatek oczyszczających, które w naturalny sposób wzmocnią efekt oczyszczania, a także poprawią stan Twojej skóry. Odkryjesz kilkanaście sztuczek, które pomogą Ci zachować piękne ciało i młody wygląd. Nawet o 10-15 lat!… kliknij przycisk poniżej, aby przejść do następnej strony, a potem ciesz się z pysznego i unikalnego jedzenia, dzięki któremu poczujesz się młodziej i lżej.

nastepna_strona_guzik