Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Polska to kraj, w którym istnieje społeczne przyzwolenie (zamieniające się w wielu przypadkach w presję) na picie alkoholu. Podchodzimy do picia z pobłażaniem mimo, że co roku na choroby związane ze spożywaniem alkoholu, umiera w Polsce 10 tysięcy osób. Do tego dochodzi prawie 2500 wypadków samochodowych spowodowanych pod wpływem alkoholu oraz setki utonięć. Alkohol wpływa negatywnie także na życie rodzinne i często staje się przyczyną tragedii życiowych. Mimo to, większość Polaków w młodym i średnim wieku, nie wyobraża sobie miłego spędzania wieczoru bez alkoholu. Przyjrzymy się bliżej najważniejszym negatywnym działaniom alkoholu, o których się nie mówi.

Popularne: Picie tego napoju zmniejsza ryzyko zachorowania na nowotwory!

Choroby wątroby

Stłuszczenie wątroby to epidemia XXI wieku. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wystarczy zaledwie 40 gramów czystego alkoholu dziennie (czyli tyle, co 2 piwa), by znacznie pogorszyć funkcjonowanie wątroby i zwiększyć ryzyko jej stłuszczenia. Pijąc alkohol, zatruwasz organizm produktami jego rozkładu, które muszą zostać zmetabolizowane przez wątrobę dodatkowo ją obciążając.

Picie alkoholu wpływa negatywnie także na stan jelit.

Najgroźniejsze choroby wątroby związane z piciem alkoholu, to:

Alkohol jest też całkowicie zakazany w chorobach związanych z niewydolnością wątroby.

Zwiększone ryzyko zachorowania na nowotwory

Bardzo często mówi się o tym, że żyjemy w zanieczyszczonym środowisku. Toksyny dostają się do naszego organizmu z jedzenia i picia, towarzyszą nam w powietrzu (farby, lakiery, spaliny) i przenikają do organizmu przez skórę. Czy warto zatem dodatkowo i to świadomie zatruwać swój organizm alkoholem etylowym, który jest silnym czynnikiem wywołującym nowotwory? Alkohol zwiększa ryzyko występowania nowotworów:

  • jelita grubego

  • gardła

  • wątroby

  • piersi

  • i wielu innych narządów

Ryzyko to szczególnie zwiększa się u osób, które regularnie sięgają po alkohol. Napoje alkoholowe zwiększają wchłanianie zanieczyszczeń o działaniu rakotwórczym, a ich wpływ jest tym silniejszy, im większa jest ich procentowość.

Odwodnienie organizmu

Ten akapit szczególnie kieruję do kobiet, które dbają o to by wyglądać pięknie i młodo. Alkohol zaburza równowagę elektrolitową organizmu i zwiększa wydalanie moczu, co prowadzi do odwodnienia organizmu. Odwodniona skóra jest sucha i mniej elastyczna, a także szybciej się starzeje. Efektów regularnego picia alkoholu nie da się odwrócić za pomocą kremów i maseczek.

Odwodnienie organizmu oraz utrata dużej ilości składników mineralnych jest także przyczyną złego samopoczucia dzień po spożyciu alkoholu.

vital_detox_oczyszczanie

Pogorszenie sprawności intelektualnej organizmu

Alkohol jest tak lubiany, również ze względu na działanie uspokajające. Niestety, ale wynika ono z hamowania prawidłowego funkcjonowania mózgu i zaburzenia wydzielania różnych neurotransmiterów. W jednym z odcinków popularnego serialu Dr. House, pomysłowy pacjent „ogłupiał” się alkoholem łączonym z syropem po to, by nie zauważać wad swojej partnerki. Jeśli pijesz często, wpływasz podobnie na swój organizm. Przy regularnym piciu zmniejsza się nasza naturalna zdolność do relaksowania się i zasypiania bez alkoholu. Stajemy się rozdrażnieni i nie możemy się skupić.

Zobacz także:

Prosty sposób na oczyszczenie naczyń krwionośnych

Nie masz pojęcia, że te 10 czynności rujnuje Twoje zdrowie!

Nasiona chia – poznaj ich 7 fenomenalnych właściwości!