Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Orzechy włoskie można śmiało określić mianem superfood – są one bogatym źródłem kwasów omega-3, antyoksydantów oraz substancji o działaniu przeciwzapalnym. Zawierają także takie bezcenne substancje, jak:

Popularne: 5 kłamstw, jakie powiedziano Ci o chlebie. To grozi Twojemu zdrowiu…

Zadziwia mnie to, w jak trafny sposób medycyna ludowa potrafi określić działanie różnych preparatów na organizm. Zauważono między innymi, że orzechy włoskie kształtem przypominają mózg i stwierdzono, że muszą być one korzystne właśnie na ten organ. Analogia okazuje się wyjątkowo słuszna, ponieważ orzechy włoskie wpływają korzystnie na mózg i układ nerwowy, z uwagi na dużą zawartość kwasów omega-3. Jedząc orzechy włoskie można zmniejszyć apetyt i zmniejszyć ryzyko przedwczesnego starzenia, wywołane przez wolne rodniki.

Zadbaj o zdrowie sercaorzechy-wloskie

Kwasy omega-3, są niezbędne także dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego i mimo tego, że zawierają dużo kalorii, powinny wejść w skład prawidłowej diety. Nie muszę też wspominać o korzystnym działaniu orzechów włoskich na obniżenie poziomu cholesterolu we krwi. Wpływają one także korzystnie na zmniejszenie stanów zapalnych w naczyniach krwionośnych oraz obniżenie ciśnienia krwi. Stanowią one idealny dodatek do diety śródziemnomorskiej.

Dobre rozwiązanie dla kawoszy

Orzechy włoskie są dobrym rozwiązaniem dla osób, które piją dużo kawy i z tego powodu, są narażone na niedobór magnezu. Orzechy uzupełniają ten składnik. Warto je jeść regularnie także wtedy, gdy mamy nerwową pracę lub dużo uczymy się. Niedobór minerałów lub kwasów omega-3 może prowadzić do nasilenia negatywnych objawów ze strony układu nerwowego, które zlikwidujemy dzięki orzechom. Orzechy włoskie zmniejszają ryzyko występowania takich chorób, jak choroba Alzheimera i demencja związana ze starzeniem.

Popraw stan skóry

Większość kobiet nie jest zadowolonych ze stanu swojej skóry – najbardziej narzekamy na to, że jest ona zbyt sucha. Nadmierna suchość prowadzi do powstawania zmarszczek i starzenia się skóry. Zamiast stosować kolejny krem nawilżający, postaw na znacznie prostsze rozwiązanie – zacznij jeść więcej orzechów włoskich, które nawilżą Twoją skórę od wewnątrz.

efekty jedzenia pszenicy

Chudnij z orzechami

Regularne jedzenie niewielkiej ilości orzechów włoskich, zapewni Ci odpowiednią ilość błonnika w diecie. Kwasy omega-3 i inne kwasy wielonienasycone (które stanowią znaczącą ilość kwasów omega-3 w orzechach, wpływają korzystnie na spalanie tłuszczu). Najlepsze efekty można osiągnąć wtedy, gdy zmniejszymy w diecie ilość węglowodanów prostych i cukrów i zastąpimy je nienasyconymi kwasami tłuszczowymi pochodzącymi właśnie z orzechów.

Uzupełnij antyoksydanty

Badania na temat orzechów włoskich wskazują na to, że są one najlepszym źródłem antyoksydantów spośród wszystkich orzechów. Jest ich niewiele mniej, niż w czarnych jagodach. W orzechach znajdziesz takie antyoksydanty, jak:

  • tokoferole

  • kwas elagowy

  • melatonina (!)

Wpływ na męski układ rozrodczy

Powszechnym problemem młodych par, jest bezpłodność. Od 30 do 50% przypadków bezpłodności jest spowodowanych z winy mężczyzny. Orzechy włoskie poprawiają jakość nasienia, z uwagi na dużą zawartość kwasu ALA. Co więcej, częste jedzenie orzechów, zmniejsza ryzyko występowania wad wrodzonych (takich, jak zespół Downa) u dzieci.

Aby osiągnąć zauważalne efekty, warto zacząć od regularnego jedzenia około 75 gramów orzechów włoskich dziennie.

Te wszystkie korzyści możemy osiągnąć, nie wydając fortuny na egzotyczne owoce i orzechy. Jeśli mieszkasz w domu i masz wystarczająco dużo miejsca, posadź drzewo orzecha włoskiego. Orzechy możesz bez obaw kupić także na targu.

Zobacz także:

NAJLEPSZE I NAJZDROWSZE ORZECHY ORAZ TE KTÓRYCH NIE WARTO JEŚĆ

Dieta bezglutenowa jest korzystna nie tylko dla osób z celiakią

Na tej diecie schudnie nawet największy leń!