Chcesz szybciej schudnąć, ściągnij za darmo nowy ebook „9 ODCHUDZAJĄCYCH napojów” kliknij tutaj >>

Wiem, że wiele osób ma problem z cerą. Pryszcze, czerwone wystające grudki, pryszcze z ropną wydzieliną. Ten problem dotyczy nie tylko nastolatków. Okazuje się, że takie niedoskonałośi skóry mogą świadczyć o tym, że w organizmie pojawia się jakiś problem zdrowotny.

Według tradycyjnej medycyny chińskiej, takie dolegliwości mogą Ci wiele powiedzieć o Twoim stanie zdrowia. Lekarze ze Wschodu już wieki temu dostrzegli zależność między wyglądem skóry a pracą poszczególnych narządów wewnętrznych. Otóż okazuje się, że Twoja cera jest w stanie wiele Ci zakomunikować. Dowiedz się, czym jest trądzikowa mapa twarzy i zobacz, co możesz z niej wyczytać.

TRĄDZIKOWA MAPA TWARZY – POZNAJ SWÓJ STAN ZDROWIA

problemy skórne

Środkowa część czoła

Wypryski, które pojawiają się w tej strefie, zazwyczaj sugerują problemy z układem trawiennym. Mogą również świadczyć o tym, że Twoje ciało reaguje w ten sposób na konkretny rodzaj jedzenia.

Zobacz też: Jak pozbyć się toksyn i oczyścić organizm, aby miec ładną i zdrową cerę?

Krostki na czole mogą być także związane ze zbyt dużą ilością toksyn, które znajdują się w Twojej wątrobie, stresem oraz nieregularnym snem. Aby rozwiązać ten problem, postaraj się spać około 7-9 godzin oraz wypróbuj takie suplementy, jak bromelaina, enzym, który działa korzystnie na metabolizm (bromelainę przyjmuj przed każdym posiłkiem). Jeśli zaś podejrzewasz, że Twoje ciało jest przeciążone toksynami, pij herbatki o działaniu oczyszczającym, takie jak napary z kopru włoskiego, mniszka lekarskiego lub czystek. Poranki zaczynaj od picia ciepłej wody z cytryną.

Skóra między brwiami

Problemy skórne, które pojawiają się między brwiami sugerują, że nie stosujesz odpowiedniej diety. Może mieć to związek ze spożywaniem zbyt tłustej żywności oraz piciem zbyt dużej ilości alkoholu. Rozwiązaniem jest oczywiście zmiana jadłospisu – w tej sposób pomożesz swojej wątrobie.

Skóra pod oczami

Opuchlizna i zaciemnienia skóry, a czasem krostki, to znak, że być może Twoje nerki nie funkcjonują poprawnie. W celu pozbycia się toksyn z organizmu, pij dużo wody, stosuj herbatki oczyszczające oraz wyeliminuj z diety cukier.

Policzki

Wypryski na policzkach często są oznaką nietolerancji pokarmowych lub alergii. Zaczerwieniona skóra i krostki w tej partii twarzy mogą świadczyć o reakcji alergicznej na nabiał lub zboża. Postaraj się wyeliminować ten rodzaj jedzenia i zwróć uwagę, czy stan Twojej skóry ulegnie poprawie. Dolna część policzków może z kolei sugerować, że Twoje płuca mają problem z pozbyciem się toksyn – tego rodzaju dolegliwości może wywoływać palenie papierosów lub zanieczyszczenie powietrza.

Broda

Czy wypryski na brodzie zazwyczaj pojawiają się u Ciebie raz w miesiącu, w czasie, kiedy spodziewasz się miesiączki? Tego rodzaju zmiany skórne często sugerują zmiany w produkcji hormonów. Mogą być one także związane z braniem leków antykoncepcyjnych.

RODZAJE PROBLEMÓW SKÓRNYCH I ICH PRZYCZYNY

Zaskórniki i zatkane pory: Mogą świadczyć o przesuszonej skórze lub przeciążeniu wątroby toksynami.

Trądzik ropny (cysty i torbiele): Pryszcze znajdujące się pod powierzchnią skóry i które tworzą ropne guzki, mogą pojawić się zarówno na suchej, jak i na tłustej skórze. Tego rodzaju zmiany skórne mogą być związane z hormonami. Mogą być także oznaką problemów pokarmowych.

Prosaki i zaskórniki: Prosaki, czyli wykwity z charakterystyczną białą końcówką, występujące obok zaskórników, które pojawiają się regularnie na skórze, mogą być związane ze złą dietą lub nieodpowiednim składem używanych przez Ciebie kosmetyków.

Zmiany skórne, które pojawiają się okazjonalnie: Takie wypryski mogą być przyczyną stresu lub częstego napięcia nerwowego.

Zobacz także: