Chcesz szybciej schudnąć, ściągnij za darmo nowy ebook „9 ODCHUDZAJĄCYCH napojów” kliknij tutaj >>

Ocet jabłkowy ma tyle zastosowań, że można byłoby go nazwać magicznym środkiem na wszystko. Doceniany jest nie tylko w kuchni, ale również w medycynie naturalnej. Wśród jego właściwości można m.in. wymienić oczyszczanie organizmu z toksyn, pobudzanie metabolizmu, obniżenie przyswajalności tłuszczu, wspomaganie pamięci i koncentracji, działanie przeciwzapalne oraz przeciwzakrzepowe.

Jak można schudnąć stosując ocet jabłkowy >>> TUTAJ

Ale to nie wszystko! Ocet jabłkowy to również doskonały naturalny kosmetyk do pielęgnacji włosów. Dowiedz się, w jaki sposób działa na Twoją skórę głowy i jakie korzyści możesz mieć z jego regularnego stosowania.

Jak stosować ocet jabłkowy na włosy, poznaj korzyści.

1. REGULUJE POZIOM PH SKÓRY GŁOWY

Ocet jabłkowy działa doskonale przy równoważeniu poziomu pH włosów. Sebum, czyli podobna do oleju substancja, wytwarzane przez nasze włosy i skórę głowy, pozwala na utrzymanie odpowiedniego pH we włosach, czyli pomiędzy 4,5 a 5,5.

Taki poziom pH ma wystarczającą kwasowość, aby chronić skórę głowy przed rozwojem grzybów i bakterii. A jednak wiele specyfików do pielęgnacji włosów, takich jak szampony, odżywki czy maseczki, pozbawia je naturalnego sebum. Taki stan działa niekorzystnie na skórę głowy, pozbawia ją właściwości ochronnych i stwarza idealne warunki do rozwoju różnych drobnoustrojów.

Ocet jabłkowy ma niski poziom pH, co oznacza, że ​​jest odpowiednio kwasowy, by czasowo zastąpić sebum. Z tego względu płukanki octem jabłkowym świetnie regulują poziom pH skóry głowy po zastosowaniu szamponów i innego rodzaju kosmetyków do pielęgnacji włosów.

2. MA WŁAŚCIWOŚCI ANTYBAKTERYJNE I PRZECIWGRZYBICZNE

Liczne badania wykazują, że stosowanie octu jabłkowego to doskonały sposób na skuteczne pozbycie się bakterii, które są przyczyną infekcji skórnych. Dlatego jeśli masz problem z łupieżem lub przesuszoną i swędzącą skórą głowy, ocet jabłkowy może pomóc Ci w pozbyciu się tego rodzaju problemów.

3. OCET JABŁKOWY JEST ŚWIETNY NA POROST WŁOSÓW

Ocet jabłkowy pobudza krążenie i reguluje ciśnienie krwi. Z tego względu jest doskonałym specyfikiem na porost włosów, gdyż wzmacnia mieszki włosowe i cebulki. Dostarcza skórze głowy odpowiednich składników odżywczych, dzięki czemu włosy rosną i prawidłowo się rozwijają. Ocet jabłkowy wypłukuje martwe komórki naskórka oraz inne zanieczyszczenia, które mogłyby blokować pory, co również może hamować wzrost włosów.

Badania wykazują również, że ocet jabłkowy to skuteczny lek przeciwko łysieniu i utracie włosów. Jedno z nich, przeprowadzone w Japonii, wykazało, że przepływ krwi skóry głowy u mężczyzn ze zdiagnozowanym łysieniem był o 2,6 razy niższy niż w grupie, która nie cierpiała na tę dolegliwość. Inne obserwacje również dowodzą, że słabe krążenie jest ściśle powiązane z problemem wypadania włosów.

4. NATURALNY KOSMETYK DLA KRĘCONYCH WŁOSÓW

Włosy kręcone są znacznie trudniejsze w pielęgnacji niż włosy proste czy falowane. Mają skłonność do przesuszania się oraz często się puszą i elektryzują. Na szczęście ocet jabłkowy to doskonały naturalny kosmetyk do ich pielęgnacji. Nie tylko oczyszcza i nawilża skórę głowy i pięknie skręca włosy od samej nasady, ale również nadaje im odpowiednią sprężystość i blask.

JAK STOSOWAĆ OCET JABŁKOWY?

Aby kuracja octem jabłkowym zadziałała jak najskuteczniej, należy zrobić wszystko, by umożliwić mu jak najlepsze dotarcie do każdej części włosów oraz skóry głowy.

Potrzebujesz:

1 butelka z dozownikiem, do której należy wlać 1 łyżkę octu jabłkowego oraz 1 szklankę wody. Na każde mycie włosów należy przeznaczyć około połowy filiżanki takiego roztworu, w zależności od długości włosów. Po zastosowaniu specyfiku, włosy należy dokładnie spłukać wodą. Kurację warto stosować raz w tygodniu.

Chcesz wiedzieć więcej na temat octu jabłkowego, zobacz na następnej stronie

Zobacz także: