Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalającnych tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Z nadciśnieniem tętniczym zmaga się ponad 10 milionów Polaków. Co więcej, wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego problemu, gdyż podwyższone ciśnienie przez długi czas nie daje żadnych objawów. O tej dolegliwości mówi się zazwyczaj w kontekście osób starszych, jednak lekarze zwracają uwagę, że choroba dotyka coraz większą liczbę młodych osób. Z tego względu warto regularnie sprawdzać ciśnienie krwi. Systematyczne badania, mniej więcej co pół roku, zaleca się szczególnie osobom, które przekroczyły 40 rok życia.

Jeżeli wysokość Twojego ciśnienia wynosi powyżej 140 mmHg w przypadku ciśnienia skurczowego i/lub powyżej 90 mmHg w przypadku ciśnienia rozkurczowego, to oznacza, że musisz zacząć dbać o swoje zdrowie. Światowa Organizacja Zdrowia podkreśla, że choroby związane z nadciśnieniem znajdują się wśród pierwszych 10 przyczyn zgonów na świecie.

Co należy robić i jak o siebie dbać, by nie doprowadzić do poważnych zdrowotnych problemów? Oto 4 domowe metody, które możesz wprowadzić do swoich nawyków, jeśli Twoje ciśnienie krwi odbiega od normy.

METODA 1: PIJ SOK Z CYTRYNY

Cytryna jako doskonałe źródło witaminy C i flawonoidów ma bardzo korzystny wpływ na układ krążenia. Zawarta w niej rutyna zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i uszczelnia je, natomiast hespertyna obniża poziom cholesterolu. Co więcej, cytryna zawiera potas, który zmniejsza poziom sodu w organizmie. Dzięki takim działaniom, regularne spożywanie cytryny przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi.

Z tego względu warto wprowadzić do swoich nawyków regularnie picie soku z cytryny tuż po przebudzeniu. Do szklanki wody wystarczy wycisnąć sok z jednej cytryny, a przygotowany napój pić na czczo.

METODA 2: JEDZ CZOSNEK

Czosnek zawiera organiczne związki siarki, takie jak allicyna, które skutecznie obniżają ciśnienie krwi. Przede wszystkim stymulują one wydzielanie tlenku azotu, który rozszerza naczynia krwionośne. Warto codziennie z rana, na pusty żołądek, spożywać około 2-3 ząbków surowego czosnku (gotowanie lub smażenie sprawia, że czosnek traci allicynę).

METODA 3: PIJ OCET JABŁKOWY I SODĘ OCZYSZCZONĄ

Ocet jabłkowy zawiera wapń, magnez i potas, czyli minerały odpowiedzialne za obniżenie i regulowanie ciśnienia krwi. Te same korzyści dla układu krwionośnego posiada soda oczyszczona, często stosowana również przy arytmii, czyli zaburzeniach rytmu serca.

Mikstura z tych dwóch składników polecana jest osobom, które walczą z problemem nadciśnienia tętniczego. Do szklanki wody wystarczy dodać łyżkę octu jabłkowego oraz 1/8 łyżeczki sody oczyszczonej, a gotowy napój pić dwa razy dziennie.

Zobacz też: Jak ocet jabłkowy działa na odchudzanie?

METODA 4: JEDZ BANANY

Potas pomaga obniżyć ciśnienie układu sercowo-naczyniowego, a banany to owoce, które są bogatym źródłem tego pierwiastka. Z tego względu warto spożywać od 1-2 bananów dziennie.

INNE SPOSOBY NA OBNIŻENIE CIŚNIENIA

  • ograniczenie soli
  • jedzenie sporej ilości warzyw i owoców
  • ograniczenie spożycia alkoholu i kawy
  • regularne ćwiczenia
  • rzucenie palenia

Zobacz także: