Chcesz schudnąć z brzucha i całego ciała, dołącz do 30-dniowego wyzwania TERAZ TWOJA KOLEJ, zaczynamy 7 stycznia>>

Każdy chciałby odrobinę schudnąć. Jeśli marzysz o tym, aby szybko schudnąć, szczególnie  z brzucha, przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci szybko pozbyć się fałdek. Jeśli starasz się schudnąć to na pewno zwracasz uwagę na to co jesz. Są jednak produkty, które bardziej niż inne tuczą i mogą sprawić Ci wiele kłopotów. Są groźne nie tylko dla brzucha…

Zrzucanie zbędnych kilogramów trwa miesiącami. Żeby zdrowo schudnąć, trzeba mieć cierpliwość. Wybij sobie z głowy rygorystyczne diety, gdyż te zagwarantują Ci tylko efekt jojo. Jeśli jednak zastanawiasz się, jak szybko schudnąć, ponieważ w najbliższym czasie marzysz o zmieszczeniu się w swoją starą ulubioną sukienkę, zastosuj siedem prostych zasad. Ten plan umożliwi Ci zgubienie nawet do 4,5 kg w tydzień!

Pamiętaj jednak, że aby utrzymać świetny efekt, po tygodniu takiej diety powinnaś wprowadzić bardziej zrównoważony plan żywienia, który pozwoli utrzymać sylwetkę.

OTO 7 SPOSOBÓW, DZIĘKI KTÓRYM DOWIESZ SIĘ, JAK SZYBKO SCHUDNĄĆ
  1. JEDZ MNIEJ WĘGLOWODANÓW, A WIĘCEJ CHUDEGO BIAŁKA

Liczne badania wykazują, że dieta niskowęglowodanowa stanowi skuteczny sposób na zrzucenie wagi i poprawę zdrowia. Ograniczenie węglowodanów w diecie na krótki okres pozwala pozbyć się nadmiaru wody z organizmu oraz powstrzymać wzdęcia, a o pierwszych efektach można się przekonać już na drugi dzień z rana. Wówczas poczujesz się zdecydowanie lżej niż dzień wcześniej. Kiedy jeszcze w Twoim codziennym jadłospisie pojawi się mnóstwo białka, nie tylko przyspieszysz swój metabolizm, ale również powstrzymasz apetyt.

Wystarczy, że przez tydzień drastycznie zmniejszysz wszystkie skrobiowe węglowodany i cukry i zastąpisz je warzywami o niskiej zawartości węglowodanów. W Twojej diecie powinny również pojawić się takie produkty jak jajka, chude mięso oraz ryby.

Zobacz: Jak schudnąć z brzucha i całego ciała, dołącz do 30-dniowego wyzwania>>

2. JEDZ PEŁNOWARTOŚCIOWE PRODUKTY I WYELIMINUJ PRZETWORZONĄ ŻYWNOŚĆ

W sklepie omijaj szerokim łukiem półki z przetworzonymi produktami. Gotowe jedzenie jest nie tylko wysokokaloryczne i pełne cukru czy soli. Nie dość, że do końca nie wiesz, co znajduje się w tych wszystkich pudełkach, słoikach, puszkach i torebkach, to jeszcze karmisz swoje ciało sztucznymi dodatkami, których organizm nie jest w stanie strawić.

Prosta dieta bazująca na prostych produktach działa zdecydowanie na korzyść Twojej sylwetki. Stawiając na chude białka i niskowęglowodanowe warzywa, będziesz mieć o wiele większą kontrolę nad swoim ciałem, w efekcie czego schudniesz.

3. OGRANICZ SPOŻYCIE KALORII

Zmniejszenie kalorii w diecie to kolejny skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Kluczowe jest jednak to, ile kalorii wyeliminujesz ze swojego jadłospisu – jeśli będzie ich za mało, nie uzyskasz żadnych efektów. Skąd wiedzieć, ile kalorii powinno się spożywać?

Podstawową przemianę materii oblicza się na podstawie wieku, wzrostu, płci i aktualnej wagi (w Internecie znajdziesz kalkulator PPM, który podaje powyższy wynik). Jest to liczba kalorii, która jest potrzebna do wykonywania podstawowych czynności w ciągu dnia. Znając te wytyczne, warto nie zapomnieć o kilku podstawowych zasadach:

  • licz kalorie – waż posiłki i zapisuj kalorie które spożywasz (nie zapominając o wartościach odżywczych produktów, które spożywasz w ciągu dnia).
  • jedz tylko w porach posiłków – nie podjadaj w ciągu dnia i jedz o określonych porach
  • ogranicz dodatki do potraw- takie jak np. sól czy sosy
  • jedz warzywa o niskiej zawartości węglowodanów – na tydzień zrezygnuj z węglowodanów skrobiowych i tłuszczy.
  • jedz chude białko – czyli jajka, chude mięso i ryby.
  • nie pij kalorii – soki i inne słodzone napoje zamień na wodę. Koktajle i proteinowe szejki możesz pić, jeśli potraktujesz je jak normalny posiłek.

4. WPROWADŹ TRENING WYTRZYMAŁOŚCIOWY I INTERWAŁOWY

Ćwiczenia siłowe, takie jak np. podnoszenie ciężarów, nie tylko wzmacniają mięśnie, ale również prowadzą do utraty wagi – podobnie jak regularne ćwiczenia aerobowe. Co więcej, pozwalają one utrzymać odpowiedni poziom hormonów oraz chronią Twój metabolizm, który podczas restrykcyjnej diety mógłby ulec pogorszeniu.Co więcej, trening wytrzymałościowy pomaga pozbyć się zapasów węglowodanów i wody.

Kolejną metodą na szybkie pozbycie się wagi jest trening interwałowy. To najlepszy rodzaj ćwiczeń, który w krótkim czasie pozwoli Ci spalić tłuszcz i poprawić wygląd sylwetki. Według obserwacji, już 5-10 minut takiego treningu może przynieść 5 razy lepsze rezultaty niż regularne ćwiczenia.

Trening interwałowy warto stosować 3-4 razy w tygodniu, tuż po regularnym treningu. Najważniejsze jest to, aby wykonywać go ze stuprocentowym wysiłkiem i intensywnością. Oto wskazówki, jak możesz go wykonać:

Sesja 1: 10 x 20-sekundowy sprint + 40 sekund odpoczynku

Sesja 2: 15×15-sekundowy sprint + 30 sekund odpoczynku

Sesja 3: 7×30-sekundowy sprint + 60 sekund odpoczynku

Sesja 4: 20×10-sekundowy sprint + 20 sekund odpoczynku

a jeśli dawno się nie ruszałaś, nie masz jeszcze dobrej kondycji, możesz zwyczajnie chodzić na bieżni, 30-40 minut.

5. BĄDŹ AKTYWNA PRZEZ CAŁY DZIEŃ

Ruch to podstawa w zachowaniu smukłej sylwetki i zdrowia. Dlatego nawet jeśli nie stosujesz regularnych ćwiczeń, staraj się zachować aktywność przez cały dzień, wykonując proste czynności fizyczne (tym bardziej, jeśli masz pracę siedzącą i spędzasz 8 godzin przy biurku). Zrezygnuj z windy i wchodź po schodach, zamiast przejażdżki samochodem, wybierz się na spacer. Domowe obowiązki, takie jak sprzątanie, to nie tylko pożytek dla Twojego mieszkania, ale również Twojej sylwetki. Tym sposobem zgubisz dodatkowe kalorie.

6. POZBĄDŹ SIĘ NADMIARU WODY Z ORGANIZMU

Na regulację gospodarki wodnej w organizmie wpływają świetnie takie naturalne produkty jak zioła (napar z mniszka lekarskiego, skrzypu, kopru włoskiego, pietruszki czy pokrzywy), naturalny sok z żurawiny (niesłodzony) oraz kawa (1-2 filiżanki dziennie, bez mleka i cukru). Nie należy zapominać o piciu wody oraz o ograniczeniu soli w diecie. Ograniczenie spożycia węglowodanów, szczególnie zbóż zawierających gluten, również przyniesie korzystne efekty.

Chcesz schudnąć jeszcze więcej, wszystkie szczegółu znajdziesz na następnej stronie: