Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Śniadanie to ważny posiłek, na który nigdy nie ma czasu. Większość osób przynajmniej stara się je zjeść, jednak śniadanie zjedzone w pośpiechu, może przyczyniać się do otyłości. W tym artykule przedstawię kilka nawyków żywieniowych dotyczących śniadania, które nie pozwalają Ci schudnąć.

Jedzenie przy biurku w pracy

Zna to chyba każdy, kto pracuje w biurze – śniadanie, podczas którego jednocześnie odpowiadamy na e-maile, przeglądamy portale społecznościowe czy przerzucamy stertę papierów. Warto zastanowić się, czy 10 minut na zjedzenie śniadania w innym miejscu, nie będzie dobrą inwestycją w późniejszą produktywność przy projekcie. Przyczyni się to także do Twojego zdrowia – jedząc w ciszy i spokoju, zjadasz znacznie mniej niż wtedy, gdy jednocześnie patrzysz się w monitor.

Popularne: Oto 12 najlepszych pomysłów na śniadania z jajkami

Kupowanie śniadania w sklepie/restauracji

Osoby, które nie mają czasu na przygotowywanie śniadania, często kupują je po drodze do pracy. Postępując w ten sposób, przyjmujesz więcej kalorii, soli i węglowodanów, niż Ci się wydaje. Porcje gotowego jedzenia są zawsze zbyt duże i zawierają bardzo dużo tłuszczu oraz cukru. Sałatki również nie są wolne od niepotrzebnych dodatków – w przeciwnym razie, nie smakowałyby tak dobrze i gorzej by się sprzedawały. Kanapka z pobliskiego sklepu jest zwykle robiona z wędlin i warzyw niższej jakości niż standardowo.

Jedzenie śniadania o zbyt późnej godzinie

Kolejnym błędem w żywieniu, jest jedzenie śniadania zbyt późno.nawyki śniadaniowe Rano może wydawać Ci się, że nie jesteś głodny, jednak jeśli czas od pobudki do śniadania zbyt długi, lub pominiesz śniadanie, prawdopodobnie zjesz zbyt obfity obiad albo kolację. Zamiast robić sobie niepotrzebne posty, jedz regularnie i utrzymuj stały poziom cukru we krwi. Dzięki temu będzie Ci łatwiej schudnąć.

Popularne: To jedyna dieta, na której możesz jeść desery i nadal chudnąć!

Picie napojów gazowanych

Napoje gazowane (zarówno te z cukrem, jak i ze słodzikami), są szkodliwe dla Twojego zdrowia i przeszkadzają w gubieniu zbędnych kilogramów. Pijąc napoje ze słodzikami, zwiększasz nieświadomie swój apetyt na słodycze. Prowadzą one także do uczucia zmęczenia po posiłku oraz wzdęć. Znacznie lepszym napojem do śniadania jest woda, herbata ziołowa, lub czarna kawa i herbata.

Zupełne pomijanie śniadania

Niektóre osoby nie jedzą śniadań, niszcząc z każdym dniem swój metabolizm. Gdy nie jesz śniadań, Twój organizm przechodzi w stan oszczędzania energii i generuje się w nim więcej stresu. Przekłada się on na uczucie głodu, z którym przegrasz przy obiedzie lub kolacji. Oczywiście, ważna jest ilość kalorii spożywanych w ciągu całego dnia, dlatego tradycyjne, bardzo tłuste, angielskie śniadanie, to także złe rozwiązanie. Staraj się jednak rozkładać równomiernie ilość kalorii przyjmowanych w ciągu dnia.

Zobacz także:

Pij ten napój codziennie rano, a szybko schudniesz i poprawisz swój metabolizm!

Nie masz pomysłu na śniadanie? Zrób granolę samodzielnie w domu!

Idealna sałatka warzywna z sosem z pasty sezamowej i jajkiem (gotowa w 5 minut)