Oto jedyna dieta na której schudnie nawet największy leń, schudniesz jadłospisy z Klubu Kasi

Dieta odchudzająca potrafi być trudna. Jednym z czynników, które zatrzymują nas przed zrzuceniem zbędnych kilogramów, jest lęk przed tym, jak będziemy wyglądali w naszej nowej skórze. Dosłownie – jeśli schudniemy kilka kilogramów, będziemy musieli jakoś zamaskować luźno zwisającą skórę brzucha.

Jest wiele sposobów, które pozwalają na poprawienie stanu skóry, bez operacji plastycznej – począwszy od ćwiczeń fizycznych, przez odpowiednią dietę i stosowanie różnych preparatów. Opiszę je w tym artykule.

Popularne: Poznaj dietę, dzięki której schudniesz w zdrowy sposób!

Ćwiczenia na zmniejszenie nadmiaru skóry

luźna skóraĆwiczenia są bardzo ważne podczas odchudzania. Dzięki nim możesz nie tylko spalać więcej tłuszczu, ale także wzmocnić swoją skórę. Kobiety nie powinny się obawiać tego, że przez ćwiczenia, zbudują zbyt duże mięśnie i będą wyglądać nieatrakcyjnie. Organizm kobiety nie wydziela wystarczająco dużo testosteronu, by mogło do tego dojść.

Jeśli jednocześnie odchudzasz się i trenujesz, nie tylko osiągasz lepsze efekty, ale także zapobiegasz obwisaniu skóry. Pod skórą dochodzi do wzrostu mięśni, które wypełniają (przynajmniej w niewielkim stopniu), braki po tłuszczu. Oczywiście, w przypadku mięśni brzucha jest to znacznie trudniejsze, niż w przypadku mięśni ramion i nóg.

Dzięki ćwiczeniom możesz także usunąć toksyny, które odpowiadają za gorszy wygląd skóry. Są one częstym problemem, na przykład w przypadku celulitu.

Chudnij w odpowiednim tempie

luźna skóraOdchudzanie nie może przebiegać zbyt szybko, ponieważ wtedy dochodzi do największych problemów ze zwisającą skórą. Stosując takie diety, jak dieta Dukana, które pozwalają na utratę nawet 5 kilogramów w ciągu tygodnia, zwracaj uwagę na to, czy nie pojawia się zbyt duża ilość zwisającej skóry.

Jeśli tak jest, więcej ćwicz lub zmniejsz intensywność diety, tak, by chudnąć nieco wolniej. Oczywiście, większość osób dba raczej o to, by schudnąć szybko w maksymalnie krótkim czasie.luźna skóra

Odpowiednie nawodnienie i wystawianie skóry na słońce

luźna skóraJedną z przyczyn nadmiaru wolnej, luźnej skóry, jest picie zbyt małej ilości wody. Jeśli nie dbasz o prawidłowe nawodnienie, skóra jest osłabiona i bardziej wiotka, a także dostaje się do niej mniej substancji odżywczych. Przekłada się to na pogorszenie jej stanu.

Jeszcze gorsze, od picia zbyt małej ilości wody, jest opalanie się. Słońce ma niszczący wpływ na skórę i jeśli często chodzisz na solarium, Twoja skóra jest odwodniona i słaba. Zamiast tego, lepiej jest chodzić na spacery, uprzednio zabezpieczywszy skórę przed nadmierną ekspozycją.

Stosuj kosmetyki

luźna skóraPodczas odchudzania, często stosujemy dietę zawierającą niewielką ilość substancji odżywczych, przez co skóra dostaje mniej witamin i minerałów. Z tego powodu, warto stosować kremy i preparaty w formie olejów, które wzmocnią skórę. Dobrym rozwiązaniem są takie olejki, jak:

  • Olej makadamia

  • Olejek z pestek winogron

  • Olej jojoba

Operacja

luźna skóraNiestety metody, które wam przedstawiłam to czasami za mało. Natura nie jest w stanie sobie poradzić ze wszystkim. Dlatego, jeżeli wypróbowałaś już wszystkiego, a nadal borykasz się z problemem luźnej skóry to pozostaje Ci tylko jedno rozwiązanie czyli operacja.

Dzięki niej, można się w pełni cieszyć ze zdrowej, odmienionej sylwetki w pełni, bez niepotrzebnego balastu jakim jest luźna skóra.

Popularne: Poznaj nawyki, dzięki którym schudniesz i poczujesz się świetnie!