Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Miód i cynamon to dwa lekarstwa, która były stosowane przez ludzkość od zarania dziejów. Miód znaleziono między innymi w grobowcach egipskich faraonów. Połączenie tych dwóch składników, daje jeszcze silniejsze efekty, ponieważ dopełniają się one wzajemnie i zwiększają swoje działanie. Co więcej, te dwa składniki pasują do siebie idealnie, jeśli chodzi o smak.

Na co działa cynamon?

Cynamon to przyprawa pozyskiwana z kory cynamonowca, rośliny, która występuje między innymi w:

 • Indiach
 • Australii
 • Egipcie
 • na Sri-lance (Cejlon)

Istnieją dwie odmiany cynamonu – cassia oraz cynamon cejloński. Cynamon cejloński ma więcej zalet dla zdrowia, a jego stosowanie jest bezpieczniejsze niż zwykłego cynamonu. Jest on także znacznie droższy. Podobnie, jak inne przyprawy, cynamon ma działanie przeciwbakteryjne i usuwa z organizmu nadmiar wolnych rodników.

Na co działa miód?

Miód to substancja produkowana przez pszczoły, która składa się przede wszystkim z dwóch składników – fruktozy oraz glukozy. Podobnie, jak cynamon, miód ma silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Badacze dopiero odkrywają mechanizm stojący za fantastycznym działaniem miodu, jednak prawdopodobnie, polega on na dużej zawartości fenolokwasów.

W sieci można znaleźć informacje o tym, że aby miód był bezpieczny, powinien być pasteryzowany. Moim zdaniem, to bzdura, ponieważ pasteryzacja, polegająca na podgrzewaniu miodu do wysokich temperatur, pozbawia go całkowicie wartości zdrowotnych. Polski, prawdziwy miód jest w pełni bezpieczny dla dorosłych i jeszcze nie słyszałam o doniesieniach, które wskazywałyby na jego szkodliwość. Co innego miód chiński, którego ten artykuł nie dotyczy.

Łącząc te dwa składniki, możesz poprawić funkcjonowanie organizmu i ochronić się przed wieloma czynnikami, które nam zagrażają. Oto kilka z nich:

Przeziębienie

Olejki eteryczne, które znajdują się w cynamonie, są największym wrogiem bakterii powodujących przeziębienie i nie tylko. Badania wskazują na to, że cynamon jest zabójczy dla bakterii E.coli oraz bakterii listerii (która jest bardziej zjadliwa i występuje częściej niż salmonella). W połączeniu z miodem, cynamon będzie wzmacniał odporność oraz zmniejszał negatywne działanie wolnych rodników na organizm. Przygotowanie mikstury na bazie cynamonu jest bardzo proste, w tym celu należy wymieszać razem:

 • jedną łyżeczkę miodu
 • jedną łyżeczkę cynamonu
 • i szklankę wody

Mieszaninę pijemy drobnymi łykami, często mieszając, by cynamon nie opadł na dno.

Korzystny wpływa na trawienie

Cynamon i miód, pomagają w takich dolegliwościach, jak:

 • zaparcia
 • wzdęcia i gazy
 • wrzody żołądkowe
 • stany zapalne

Miód zawiera węglowodany o długich łańcuchach, które odżywiają bakterie jelitowe i wspomagają trawienie. Oprócz tego, miód ma działanie przeciwbakteryjne i pozwala pozbyć się bakterii, które wpływają niekorzystnie na jelita i powodują wrzody.

Trądzik

Problem trądziku polega w dużej mierze na rozwoju szkodliwych bakterii beztlenowych na powierzchni skóry. Cynamon z miodem może być aplikowany miejscowo w stosunku 1 : 3, na przykład na noc. Rano zmiany trądzikowe będą znacznie mniej widoczne.

Stany zapalne stawów

Warto skorzystać z działania przeciwzapalnego tych dwóch składników. Pierwsze badania na temat ich wpływu na zdrowie stawów wskazują na to, że częste przyjmowanie miodu z cynamonem, wpływa korzystnie na zmniejszenie bólu oraz poprawienie ruchomości stawów.