Jeśli jesteś na diecie i chcesz schudnąć to ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Jeśli budzisz się wyczerpana, nawet po długim śnie i odczuwasz brak energii przez cały dzień to ten artykuł jest dla Ciebie! Poznaj wspaniały potencjał mieszaniny limonki (lub cytryny) i oliwy. To cudowny środek do detoksykacji organizmu i wyeliminowania nagromadzonych toksyn. Dzięki niemu poczujesz się ożywiony i pełen witalności.

Limonka w połączeniu z oliwą od wielu lat jest remedium na wiele dolegliwości. Oliwa z oliwek jest podstawowym elementem diety śródziemnomorskiej i jest bogata w niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, które regulują poziom złego cholesterolu i eliminują toksyny z organizmu.

Na co pomaga limonka i oliwa?

Rzymianie i Grecy doceniają jej liczne właściwości lecznicze, nazywając ją płynnym złotem. Dlatego włączenie jej do diety przyniesie wiele korzyści dla zdrowia. Natomiast cytryny i limonki są jednymi z najzdrowszych owoców na świecie. Zawierają duże ilości przeciwutleniaczy, witamin i niezbędnych składników odżywczych. Wykazano, że połączenie oliwy i limonki pomaga w następujących przypadkach:

  • Reumatyzm – mieszanka dzięki silnym właściwościom przeciwzapalnych są bardzo pomocne w tym schorzeniu. Jej regularne spożywanie będzie łagodzić ból stawów,
  • Problemy układu krążenia – ze względu na wysoką zawartość kwasów tłuszczowych, która wspomaga krążenie i reguluje poziom złego cholesterolu, mieszanina ta skutecznie zapobiega problemom z sercem.
  • Problemy z wątrobą i pęcherzykiem żółciowym – lekarze twierdzą, że spożywanie oliwy z limonką na czczo każdego ranka zapobiega rozwojowi kamicy żółciowej. Ponadto, spożywając szklankę wody wraz z mieszaniną godzinę przed śniadaniem wpływa na oczyszczanie wątroby, nerek i pęcherzyka żółciowego.
  • Zaparcia – kombinacja oliwy i limonki wspiera procesy trawienne oraz pracę wątroby i woreczka żółciowego. Jest to też silny przeciwutleniacz usuwający zbędne toksyny.

Ze względu na swoje zbawiennie korzyści dla zdrowia zaleca się stosowanie oliwy z cytryną, by poprawić pracę swojego organizmu i chronić go przed przykrymi dolegliwościami.