Chcesz szybciej schudnąć z brzucha i całego ciała, podejmij 30-dniowe wyzwanie na odchudzanie>>

Herbatka z pokrzywy cudowne działanie, parzących listków.

Herbatka z pokrzywy, często bywa nazywana naturalnym antybiotykiem. Pozytywne właściwości pokrzywy wykorzystywano już przed wiekami, jednak zwykle gotowano z jej liści zupę. Obecnie zupa z pokrzywy jest mało popularna, natomiast na pierwszy plan wysunęła się herbatka z pokrzywy – zarówno ze świeżo zerwanych liści jak i z suszu.

Co dobrego jest w pokrzywie? Całkiem sporo.

POWÓD #1przede wszystkim, ma działanie moczopędne. Powinny ją pić osoby cierpiące na kamicę nerkową oraz borykające się z problemem zatrzymywania wody w organizmie. Objawia się on obrzękami, opuchlizną i problemami z utrzymaniem prawidłowej wagi. Regularne picie herbatki z pokrzywy pomaga szybko pozbyć się nadmiaru wody, dzięki czemu szybko można poczuć się lżej i szczuplej. Pokrzywa zawiera też sporo witamin, takich jak witamina C, witaminy z grupy B czy K.

Zapisz się do mojego nowego 30-dniowego wyzwania na odchudzanie TERAZ TWOJA KOLEJ>>

POWÓD #2-Ma też dużą dawkę minerałów, szczególnie krzem, wapń, mangan i fosfor. Regularne picie herbaty z pokrzywy wzmacnia więc włosy i paznokcie, a także wyraźnie poprawia stan skóry.

POWÓD #3-Herbata z pokrzywy jest też zalecana świeżo upieczonym mamom. Ze względu na działanie moczopędne pomaga szybciej pozbyć się nadmiaru kilogramów. W znacznym stopniu przyspiesza też produkcję mleka, przyda więc się tym mamom, które mają problemy z karmieniem. I co najważniejsze, można ją pić bez obaw, że zaszkodzi się świeżo urodzonemu maleństwu.

POWÓD #4-herbatka z pokrzywy sprzyja tez regeneracji organizmu, wzmacnia odporność, pomaga w problemach z układem krążenia, obniża poziom cukru we krwi, usprawnia pracę układu pokarmowego i przemianę materii. Ma zbawienne działanie przy problemach z żołądkiem, trzustką i wątrobą. Warto więc zamienić filiżankę porannej kawy na kubek świeżo zaparzonego naparu z pokrzywy. Właściwości dla zdrowia – bezcenne.

POWÓD #5-oczyszcza krew z toksyn ponieważ zwiększa wydalanie z moczem chlorków, mocznika i innych szkodliwych produktów przemiany materii.

Co jeszcze możesz zrobić dla swojego zdrowia?

Możesz lepiej jeść i wybierać tylko takie produkty, które służą Twojemu zdrowiu i nie mają żadnych skutków ubocznych. Te pyszne i zdrowe przepisy znajdziesz na następnej stronie.

herbatka z pokrzywy działanie