Kasia Gurbacka
Dietetyk
Promotor Zdrowego Odżywiania
Autorka prostej i skutecznej Diety Venus

Nowotwór złośliwy to straszna choroba, choć również straszne może okazać się leczenie go chemioterapią. A co jeśli raka da się pokonać naturalnymi metodami?

owsiankaI nie chodzi tu o szamańskie dzikie zioła czy wyciągi, które mamią wielu chorych obietnicą wyzdrowienia, a w rzeczywistości jedynie przyspieszają śmierć, zniechęcając do faktycznie skutecznych terapii. Dieta Dr Budwig to uzasadniony naukowo i zaskakująco efektywny sposób na prewencję chorób nowotworowych i ich leczenie. Profesor Johanna Budwig była biochemikiem, farmakologiem i lekarzem, specjalistą od krwi, a także niemieckim ekspertem ds. leków, sześciokrotnie nominowanym do międzynarodowej nagrody Right Livelihood Award, uznawanej za alternatywnego Nobla. W ciągu swojego długiego życia naukowego (Dr Budwig zmarła w wieku 95 lat), profesor pomogła wielu pacjentom nowotworowym, jak również osobom cierpiącym na choroby serca, egzemy, łuszczycę, cukrzycę, arteriosklerozę oraz problemu układu odpornościowego. Dlaczego więc jej o terapii nie jest głośniej? Dr Budwig wielokrotnie skarżyła się na odpór firm farmakologicznych, które zainteresowane były jedynie opatentowaniem jej metod i sprzedawaniem ich za wielkie pieniądze, na co profesor nie chciała się zgodzić.

Ważne: Przekonaj się, dlaczego ten produkt jest skuteczny w profilaktyce zachorowań na nowotwór gardła!

Na czym polega odkrycie dr Budwig?

Dr Budwig sporą część swojej kariery poświęciła na badania nad tłuszczami – udało się jej dowieść, że chemiczne przetwarzanie kwasów tłuszczowych pozbawia je ładunku elektrycznego, zaburzając procesy elektryczne w ciele i utrudniając łączenie się konsumowanych tłuszczów z wodą i białkiem. W efekcie pojawiają się zaburzenia krążenia i przewodzenia substancji odżywczych. Na poziomie komórkowym tworzą się zatory, prowadzące do stanu zapalnego, a w konsekwencji także raka.

Kluczem do zachowania lub przywrócenia zdrowia, według dr Budwig, jest dbanie o prawidłową równowagę elektryczną w organizmie związaną z dodatnim ładunkiem jądra komórkowego i ujemnymi elektronami. Równowagę tą zakłócają wszystkie tłuszcze i oleje przetworzone, zwłaszcza margaryny i masło, które należy całkowicie wykluczyć z diety.

Dr Budwig odkryła także, że odzyskaniu prawidłowego „naładowania” sprzyjają kwasy tłuszczowe nienasycone, a konkretnie omega 3. I stąd właśnie wziął się pomysł na słynną dietę…

Dieta Dr Budwig: lecząca pasta

Podstawowym składnikiem diety Dr Budwig jest pasta złożona z chudego twarogu i oleju z siemienia lnianego. To w niezwykle bogatym w kwasy omega 3 siemieniu, słynna profesor dostrzegła bowiem największy antynowotworowy potencjał. Aby przygotować pastę należy wymieszać cztery łyżki naturalnego twarogu niskotłuszczowego (nie homogenizowanego!) z 2 łyżkami oleju lnianego tłoczonego na zimno i miksować na niskich obrotach przez kilka minut, aż pasta nabierze kremowego charakteru. Taką mieszankę należy jeść dwa razy dziennie (lub częściej przy poważnych stanach), zaś dla smaku można urozmaicić pastę świeżymi ziołami, przyprawami, orzechami lub owocami.

Nabiał jest ważnym elementem diety dr Budwig, ale osoby mające problem z jego tolerancją, mogą spróbować zastąpić twaróg jogurtem bez laktozy albo kozim czy owczym serem.

Popularne: Wypróbuj przepisów bez dodatku mleka! Wyjdzie Ci to na zdrowie

Co jeszcze obejmuje dieta dr Budwig?

Naturalnie, na samej paście leczenie się nie kończy. Zalecenia dr Budwig, wynikające z wieloletniej praktyki w leczeniu chorób nowotworowych, są dość bezwzględne, jeśli chodzi o eliminację poszczególnych pokarmów. Oprócz wspomnianego już masła i margaryny należy też wykluczyć z jadłospisu:

  • Cukier i słodycze
  • Tłuszcze zwierzęce i mięso (ewentualnie dopuszczalne jest mięso pochodzące z ekologicznych upraw)
  • Gotowe sosy ( z wyjątkiem octu balsamicznego i oliwy z oliwek)
  • Wszelką przetworzoną żywność zawierającą chemię i tłuszcze typu trans

Dr Budwig zaleca natomiast jedzenie dużej ilości nabiału i tłuszczów roślinnych, a także orzechów, warzyw i owoców, idealnie ze źródeł wolnych od chemii. Bardzo wskazane są również świeże soki wyciskane z warzyw oraz codzienne nasłonecznianie ciała przez ok. pół godziny, aby zapewnić prawidłowy poziom witaminy D3.

Czy to naprawdę działa?

Dieta dr Budwig ma wielu przeciwników, twierdzących, że raka można leczyć tylko agresywnymi metodami chemioterapii i radioterapii, a wszystkie inne pomysły, jedynie opóźniają prawidłową terapię. Z drugiej strony, jest bardzo wiele głosów potępiających monopol firm farmaceutycznych, naciskających na środowisko medyczne i odrzucających wszystkie naturalne metody, które nie przynoszą im zysku. Wielu ekspertów potwierdza, że leki na raka są przedrożone i jest to ewidentne żerowanie na ludziach, postawionych przed ostatecznością. Tymczasem zarówno w książkach autorstwa dr Budwig, jak i w innych, niezależnych publikacjach naukowych opisane są realne przykłady pacjentów, którym nie pomogła chemioterapia, a wyleczyli się z raka, stosując opisaną wyżej dietę. Protokół dr Budwig okazuje się skuteczny w przypadku raka płuc, jelita, jajników, piersi, mózgu oraz węzłów chłonnych.

 

dr budwig

Zobacz także:

Źródła:

https://www.cancertutor.com/budwig/

https://draxe.com/budwig-diet-protocol-cancer/

https://thetruthaboutcancer.com/budwig-diet-protocol-cancer/

http://www.cancerresearchuk.org/about-cancer/cancers-in-general/cancer-questions/what-is-the-budwig-diet