Jeśli szukasz sposobów jak wspomóc odchudzanie, to według badań naukowych, należy pić jeden z tych naturalnych napojów

herbata oolong napoje na odchudzanie

Kasia Gurbacka
Dietetyk
Promotor Zdrowego Odżywiania

Pewnie już słyszałaś, że picie herbaty ma dobry wpływ na nasze zdrowie, ale jak się okazuje, kilka z nich to idealne napoje na odchudzanie. Według raportu, który ukazał się w naukowym czasopiśmie amerykańskim, American Journal of Clinical istnieją 3 rodzaje herbat, które zawierają specjalne zwiążki-katechiny, które wraz z kofeiną, zwiększają metabolizm i „rozbijają” komórki tłuszczowe. Oprócz tego, te herbatki walczą z oznakami starzenia i niszczą wolne rodniki. Idealne na obniżenie cholesterolu i ciśnienia krwi. Duża ilość przeciwutleniaczy sprawia, że te herbatki mają działanie antynowotworowe.

NUMER #1-ZIELONA HERBATA
Jest uważana za jedną z najzdrowszych herbat. Dodaje energii tak samo jak kawa, a jednocześnie nie zawiera kofeiny. Jej wyjątkowy smak i właściwości zdrowotne doceniali już starożytni Chińczycy. Dziś moda na zdrowie sprawiła, że zielona herbata gości w naszych domach niemal codziennie. Co dobrego jest w zielonych listkach, z których powstaje aromatyczny napar? Przede wszystkim zielonaalkaloidy, garbniki i spora zawartość polifenoli. Jest też mnóstwo witamin i mikroelementów, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania.

Zielona herbata usuwa oznaki zmęczenia i pobudza do aktywnego działania. Zawiera polifenole, które walczą z oznakami starzenia, niwelują wolne rodniki, które czynią spustoszenie w naszych organach wewnętrznych. Jest też uważana za doskonały napój antynowotworowy, chroniący szczególnie przed rakiem skóry. Powinny pamiętać o tym osoby lubiące zażywać kąpieli słonecznych – opalanie i popijanie zielonej herbaty to też świetne połączenie w celu uniknięcia oparzeń słonecznych.

Regularne picie zielonej herbaty poprawia koncentrację, pamięć oraz funkcjonowanie całego układu nerwowego. Warto ją popijać szczególnie w stanach intensywnego wysiłku umysłowego. Już jedna filiżanka wystarczy, by pobudzić zmęczony mózg do pracy i zniwelować senność i zmęczenie. Parzona krótko pobudza, natomiast parzona około 10 minut uspokaja i relaksuje. Zielona herbata pozytywnie wpływa tez na układ pokarmowy i krwionośny. Reguluje ich pracę, przyspiesza przemianę materii. W jednym z badań grupie ochotników do normalnej diety włączono zieloną herbatę. Po 12 tygodniach zauważono u nich spadek wagi.

Powiązane:  17 WARZYW I PRZYPRAW, KTÓRE ODMŁODZĄ CIĘ O 10-15 LAT

NUMER #2-BIAŁA HERBATA 

Białą herbatę można nazwać królową wszystkich herbat. Jest ona najmniej przetworzona, a to oznacza, ze zawiera najwięcej różnego rodzaju substancji aktywnych i wartości odżywczych. W białej herbacie najwięcej jest przeciwutleniaczy, które w naszym organizmie wyłapują i niwelują wolne rodniki – czyli związki, które nie są nam potrzebne, a powodują spore szkody – od zmarszczek zaczynając, na komórkach nowotworowych kończąc.

Białą herbatę warto pić w profilaktyce antynowotworowej, a także dla obniżenia poziomu cholesterolu oraz ciśnienia krwi. Regularnie pity napar obniża ryzyko wystąpienia chorób serca i układu krążenia oraz wpływa wzmacniająco na cały organizm. Powinny go pić także osoby zmagające się z reumatyzmem, zapaleniami stawów czy osteoporozą – biała herbata wzmacnia kości i stawy dużo bardziej skutecznie niż apteczne suplementy diety. Picie białej herbaty może też poprawić nasz uśmiech, bo wzmacnia dziąsła i zęby, ograniczając niszczące działanie bakterii.

Filiżanka lub dwie białej herbaty dziennie to szansa na wzmocnienie organizmu, ochronę przed działaniem bakterii, wirusów i wolnych rodników oraz na zachowanie na dłużej młodości, zarówno skóry, jak i wszystkich narządów wewnętrznych.

Zobacz też: Koktajle oczyszczające wątrobę

NUMER #3-HERBATA OOLONG

Herbata oolong jest jeszcze w Polsce mało znana, ale jej pozytywne właściwości zachęcają do bliższego zapoznania się z tym doskonałym naparem. Przede wszystkim dlatego, że oolong to jedna z herbat mało sfermentowanych, a to oznacza, że zawiera w sobie niemal tyle samo korzystnych substancji, jakie znajdują się w świeżych liściach, zerwanych prosto z krzaczka.

Oolong jest bogata w minerały, witaminy i przeciwutleniacze. Zawiera potas, selen, wapń i mangan oraz witaminy C, B, E oraz K. Jest też doskonałym źródłem polifenoli, które przyspieszają metabolizm i spalanie tłuszczu. Jednym słowem – regularne picie herbaty oolong może być pomocne podczas kuracji odchudzającej. Dzięki dużej zawartości minerałów oraz selenu i cynku, herbatka jest też idealnym antidotum na zniszczoną skórę, włosy i paznokcie. Oolong jest szczególnie polecana osobom cierpiącym na atopowe zapalenie skóry, szczególnie w stanach nasilenia objawów choroby. Wystarczą 3 niewielkie filiżanki dziennie, by złagodzić uciążliwe swędzenie czy zmiany skórne.

Herbatka oolong zapobiega również demineralizacji kości, dzięki czemu chroni nasze kości przed osteoporozą. Ma również działanie obniżające poziom cukru we krwi, co doceniają szczególnie osoby ciepiące na cukrzycę typu drugiego. Najnowsze badania nad wpływem herbaty oolong na nasze zdrowie udowodniły również, że ma właściwości antynowotworowe. Już jedna filiżanka dziennie pozwala obniżyć ryzyko wystąpienia raka jajnika lub innych nowotworów.

Bardzo lubię każdą z tych herbat, choć najbardziej smakuje mi mleczy oolong, która ma bardzo delikatny i subtelny smak.

Jak jeszcze możesz przyspieszyć odchudzanie? Zobacz poniżej:

alchemia odchudzania jak szybko schudnąć