Jeśli jesteś na diecie i chcesz schudnąć to ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.Chlebek z ziaren to idealny chlebek zdrowia, dosłownie…
Śmiało mogę powiedzieć, że ten chlebek z ziaren, to prawdziwy chlebek zdrowia. Zawiera wyłącznie, zdrowe, naturalne produkty, bogate w błonnik, składniki mineralne, dobre białko i zdrowe tłuszcze. Bez drożdży, bez mąki, bez glutenu, bez żadnych konserwantów…
Idealny jeśli cierpisz na zaparcia, nie możesz się najeść zwykłym chlebem , albo pro prostu jeśli lubisz jeść dobre, zdrowe rzeczy:)
Zobacz też: 7 rodzajów pieczywa, którego NIGDY nie jedz (jest niebezpieczne)
100% chlebek z ziaren bez glutenu
SKŁADNIKI
1 i 1/2 szklanki ziarek słonecznika
garść migdałów ze skórką
garść orzechów laskowych ze skórką
1 szklanka płatków owsianych bezglutenowych (mogą być zwykłe)
1/2 szklanki nasion chia
4 łyżki nasion babki płesznik
1/2 szklanki siemienia lnianego
1 łyżeczka soli
2 łyżki oleju kokosowego przed rozpuszczeniem
1 łyżka płynnego miodu
350 ml wody (u mnie 1 i 1/2 szklanki)
1 foremka „keksówka” u mnie 35 cm długości
WYKONANIE
Olej kokosowy rozpuścić na małym ogniu, należy uważać, aby nie zaczął się smażyć. Wszystkie mokre składniki dobrze wymieszać aby się połączyły.
Nasionka siemienia lnianego, babki płesznik i chia zmiel na „mączkę”. Można to pominąć, ale te małe ziarenka często „wchodzą” między zęby, co jest dość nieprzyjemne (przynajmniej dla mnie) i nie zawsze ładnie wygląda. Babka płesznik mieli się dość trudno, dlatego aby dobrze ją zmielić, najlepiej połączyć ją np. z siemieniem lnianym, chia czy łyżką płatków owsianych i wówczas zmielić.
Wszystkie suche składniki dodać do mokrych składników i dokładnie wymieć. Foremkę nasmarować olejem kokosowym i włożyć masę na chlebek.Odstawić na co najmniej 3 godziny, aby chlebek „napęczniał”. Najlepiej na całą noc. Foremkę włożyć do piekarnika, nastawić na 180 stopni i piec około 20 minut. Po tym czasie wyjąć chlebek zdrowia z foremki i przełożyć go na blachę. Piec kolejne 30 minut.
Po tym czasie wyjąć chlebek z piekarnika i odstawić, aby przestygł.
Chlebek zdrowia można przechowywać w lodówce, zwinięty w ściereczkę lub papier śniadaniowy nawet 8 dni.
Uwaga*
Czas pieczenia zależy od wielkości foremki. Im mniejsza, a nasz chlebek cieńszy czas pieczenia się skróci. Można to sprawdzić „tradycyjnym” sposobem, wbijając patyczek. Jeśli po wyjęciu osadziły się na nim mokre kawałki chlebka to znaczy, że jeszcze powinien „posiedzieć” w piekarniku.
Zobacz też:
5 groźnych kłamstw, jakie powiedziano Ci o chlebie (tego nie wiedziałaś!)
Roślina, od której możesz się rozchorować (to cichy „zabójca”!)