Dziś trafił do mnie artykuł opublikowany w specjalistycznym czasopiśmie Cell Metabolism. Okazuje się, że naukowcy odkryli w mleku tajemniczy składnik, który nie tylko odchudza,opóźnia efekty starzenia, daje nam siłę i wytrzymałość. Według wielu badaczy, może także przedłużyć nasze życie. „cząsteczka cud” jak nazywają ją naukowcy jest naturalna, nie ma żadnych skutków ubocznych, nie można jej przedawkować, a w dodatku jest ogólnie dostępna.
Ta cudowna witamina nazywa się nikotynamid riboside (NR) i jak donosi Johnan Auwerx, dyrektor Ecole Polytechnique Federale w Lozannie w Szwajcarii „NR wydaje się odgrywać dużą rolę w zapobieganiu otyłości”.
zdjecie dailu mail
Weill Cornell Medical College w Nowym Jorku przeprowadziło szczegółowe badania w czasie których odkryto, że myszy, którym podawano preparat z NR, a jednocześnie wprowadzono dietę wysoko-tłuszczową, przytyły o 60% mniej niż myszy, będące na takiej samej diecie, lecz bez preparatu NR.
Co prawda, nie policzono jeszcze ile mleka należy wypić, aby schudnąć czy odmłodzić się o kilka lat, ale już sama informacja i badania, wskazują na cudowne działanie mleka.

To niesamowite!

Podobne działanie co NR ma także resweratrol, występujący w czerwonym winie. Swoją drogą, jak wiele składników w naszej diecie może przyczynić się do szczupłej figury.