Zobacz jak stosować olej kokosowy w leczeniu  dolegliwości zdrowotnych

Czy wiesz, że być może w Twojej kuchni stoi skarb, który jest jednym z najzdrowszych i najlepszych produktów dla zdrowia, pielęgnacji skóry i włosów?!

Jest nim olej kokosowy, który dzięki swoim właściwościom zdrowotnym jest jednym z najlepszych tłuszczy jakie istnieją. Dzięki unikalnym kwasom tłuszczowym i dużej zawartości aktywnych składników odżywczych, śmiało może być traktowany nie tylko jako pożywienie, ale także jako lekarstwo.
To właśnie dzięki swoim zdrowotnym właściwościom staje się coraz bardziej popularny.

1. Olej kokosowy zawiera unikalne tłuszcze w tym 50% kwasu laurynowego

Dowiedziono, że kokos zawiera ponad 50% niezwykle rzadkiego kwasu laurynowego, który nasz organizm „zamienia” na kwas monolaurynowy, który ma działanie antywirusowe i antybakteryjne.Olej kokosowy jest najbogatszym źródłem naturalnych, średnio łańcuchowych kwasów tłuszczowych MCFAs. Wiele badań wskazuje na to, że tłuszcze nasycone zawarte w oleju kokosowym są zdrowe i nie „zatykają” tętnic jak sądzono. Oleje roślinne, które codziennie spożywamy np. olej rzepakowy, zawierają długołańcuchowe kwasy tłuszczowe (LCFAs), które jak się okazuje nie są wcale takie zdrowe.

Różnica pomiędzy tymi kwasami tkwi w sposobie w jaki nasz organizm je metabolizuje. Ponieważ kwasy MCFAs są mniejsze, są łatwo trawione i przyswajane przez nasz organizm. Nasza wątroba zamienia je w energię i nie przechowuje w postaci tłuszczu.

LCFAs są ciężkostrawne i wymagają specjalnych enzymów do trawienia. Obciążają trzustkę, wątrobę i cały system trawienny. Tłuszcze te nasz organizm przechowuje w postaci tłuszczu i łatwo odkładają się w tętnicach w postaci cholesterolu.

2. Olej kokosowy to najlepszy kosmetyk do włosów i skóry

Skóra jest naszą największą barierą w walce z bakteriami. Jeśli jest zdrowa stanowi skuteczną barierę, jeśli jednak codziennie wcierasz w nią chemię, skóra staje się słaba, chora, a do krwi przedostają się toksyny. Olej kokosowy dzięki zawartości unikalnych składników, jest wspaniałym naturalnym „kremem” do każdego rodzaju skóry. Idealnie nawilża i wygładza skórę, nawet w takich miejscach jak łokcie, pięty, czy kolana. Wystarczy delikatnie podgrzać olej, aby był przyjemnie ciepły i wmasować w skórę. Olej kokosowy jest używany przez najlepszych masażystów!

olej kokosowy na włosyJednym z powodów dla których olej kokosowy jest świetny dla włosów, są jego właściwości hydrofobowe, co zabezpiecza włosy i cebulki przed wchłanianiem wody i wilgoci. Ucieszy to pewnie osoby, którym „puszą się” włosy pod wpływem wilgoci. Ponadto:

-olej kokosowy nawilża suche włosy.
-stymuluje wzrost włosów
-to doskonały naturalny „środek” na łupież, a także wszy
-nadaje włosom blask, połysk i miękkość
-zapobiega rozdwajaniu się włosów
-spowalnia wypadanie włosów

Ja stosuję taką maseczkę na włosy:

Aby maksymalnie wykorzystać „moc” oleju kokosowego na włosy, należy podgrzać 2 łyżki oleju i jeszcze ciepły wmasować w suche włosy. Nałożyć specjalny czepek, lub założyć ręcznik i pozostawić na około 3 godziny (ja zostawiam na całą noc). Po tym czasie umyć włosy szamponem i wysuszyć. Zabieg można powtarzać nawet 2-3 razy w tygodniu, do uzyskania pożądanych efektów. 

3. Olej kokosowy obniża poziom cholesterolu i zmniejsza ryzyko chorób serca

Olej kokosowy ma ZERO % cholesterolu. Prawda jest taka, że olej kokosowy poprawia wartości złego cholesterolu i zmniejsza ryzyko chorób serca.olej kokosowy dla serca
W wielu badaniach zauważono, że poziom dobrego cholesterolu rośnie, a stosunek cholesterolu całkowitego do cholesterolu LDL poprawia się. Zwiększa się poziom dobrego cholesterolu HDL i poprawiają się czynniki krzepnięcia krwi.

4. Olej kokosowy może zapobiegać i pomaga w leczeniu choroby Alzheimera

Co prawda, trwają jeszcze badania, które mają to potwierdzić, ale według relacji rodzin chorych na Alzheimera, stan ich bliskich poprawiał się, z dnia na dzień po włączeniu do diety 4 łyżeczek oleju kokosowego dziennie. Nastąpiła poprawa w mówieniu, w komunikowaniu się. Osoby te znowu mogły wykonywać proste czynności od ubierania się po samodzielne jedzenie i korzystanie z toalety. 

Nośnikiem energii, który wykorzystuje mózg są trójglicerydy o średniej długości łańcucha (MCT). Olej kokosowy zawiera ich około 60%. Trójglicerydów o średnim łańcuchu (MCT) „przechodzą” bezpośrednio do wątroby, która w naturalny sposób przekształca je do ciał ketonowych. Wątroba natychmiast uwalnia ketony do krwi, gdzie są transportowane do mózgu i mogą być łatwo wykorzystane jako paliwo. Można powiedzieć, że olej kokosowy jest tłuszczem, który działa tak jak węglowodan i dostarcza paliwa dla mózgu.

5. Olej kokosowy wspomaga odchudzanie

Być może w to nie wierzysz, ale tak jest. Dobru tłuszcz, może pomóc Ci schudnąć.
Olej kokosowy zmniejszenia uczucie głodu i sprawia, że mamy mniejszą ochotę na „zachcianki”. To dzięki trójglicerydom o średniej długości łańcucha, które podczas trawienia wędrują prosto do wątroby. Dają one zastrzyk energii, a dodatkowo zmniejszają uczucie głodu.
Olej kokosowy wspomaga trawienie i lepsze wchłanianie substancji odżywczych, dzięki czemu można zjeść mniej bez poczucia osłabienia

 Przeczytaj też: Olej kokosowy to moda czy naturalne lekarstwo

6. Olej kokosowy pomaga zrównoważyć hormony

Do prawidłowej syntezy hormonów potrzebne są kwasy tłuszczowe lub ich pochodne. Olej kokosowy wspiera pracę tarczycy i promuje produkcję zdrowych hormonów, które poprawiają trawienie, zmniejszają stres i niepokój, zwiększają energię i są pomocne w spalaniu zapasów tłuszczu, z talii, pośladków, i ud.

7. Olej kokosowy ma działanie antywirusowe i antybakteryjne

To dzięki temu, że zawiera kwas laurynowy, który nasz organizm „zamienia” na kwas monolaurynowy, który ma działanie antywirusowe i antybakteryjne.
Ma zdolność zwalczania wielu drobnoustrojów, wirusów w tym wirusa opryszczki, HIV, grypy, odry, wirusowe zapalenie wątroby typu C, bakterii powodujących wrzody, infekcje gardła, zakażenia dróg moczowych, choroby dziąseł i próchnicy, zapalenia płuc a nawet pierwotniaków takich jak giardia lamblia. Zabija grzyby i drożdże, które powodują kandydozy, pleśniawki, zapalenie pieluszkowe skóry i inne infekcje.

Gdzie kupić olej kokosowy?

Doskonały wybór można znaleźć w sklepie www.zdrowezakupy.com . Jest tam duży wybór z różnych firm i w różnych pojemnościach. Olej kokosowy jest też dostępny w wielu stacjonarnych sklepach.  Dla skuteczności działania, należy kupować olej organiczny BIO, z pierwszego tłoczenia…nigdy rafinowany. Oferta w sklepach jest dość spora, tak jak i jakość. Dobry olej ładnie się topi, staje się wówczas przezroczysty. Kiepski olej, pozostawia jakiś biały nalot, osad, który w czasie smażenia pali się. Olej kokosowy można używać do gotowania, smażenia, duszenia, a także jako kosmetyk na skórę i włosy. 

Jeśli chcesz zdrowo się odżywiać i zdrowo karmić swoją rodzinę, dzieci i wnuki, koniecznie przeczytaj poniższe artykuły:

Dlaczego lepiej nie jeść białego pieczywa, makaronu, ciasta i wszystkich wypieków zawierających mąkę pszenną

5 rzeczy, które codziennie rano robią zdrowi ludzie

13 korzyści z picia ciepłej wody z cytryną

Jeśli szukasz przepisów na dania, które pomogą Ci schudnąć, obniżyć cholesterol i cukier, to koniecznie, kliknij w obrazek poniżej:

dania_kalorie