Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Mokry kaszel wpływa bardzo negatywnie na Twoje samopoczucie i sprawia, że masz ochotę spędzić cały dzień pod kołdrą, unikając ludzi. Gdy kaszlesz i wydmuchujesz nos, stajesz się też utrapieniem dla innych osób, dlatego w tym wpisie, podam łatwy sposób na pozbycie się nadmiaru śluzu z oskrzeli. Moim zdaniem, działa on lepiej od chemicznych syropów zawierających środki wykrztuśne, które często nie dają żadnych efektów lub prowadzą do łatwego przyzwyczajenia się. Najgorsze, co możesz zrobić w takiej sytuacji, to wybrać syrop o działaniu przeciwkaszlowym, który wydłuży dodatkowo czas trwania choroby.

Popularne: Pij ten napój codziennie przez 7 dni, a polepszysz swoje samopoczucie!

Prosta receptura na pozbycie się śluzu

  • jedna łyżka świeżo startego imbiru lub imbiru w proszku

  • trochę miodu

  • oliwa z oliwek

  • niewielką ilość mąki

  • gaza lub inny materiał, który posłuży do zrobienia okładu

Popularne: Oto idealny preparat na szybkie odchudzanie i lepszy metabolizm!

Wymieszaj miód z taką ilością mąki, by stworzył on mieszaninę przypominającą ciasto. Następnie dodaj do tego trochę oliwy z oliwek oraz imbiru i mieszaj dalej. Gdy mieszanina jest jednorodna, wylej ją na gazę. Ten okład nakłada się na plecy lub na klatkę piersiową. Aby zapobiegać wylewaniu się składników, zabezpiecz brzegi taśmą klejąca.

Taki okład o działaniu rozgrzewającym, nakłada się wieczorem. Dorośli mogą go nosić przez całą noc, natomiast dzieci, powinny go zdjąć przed snem, ponieważ mają delikatniejszą skórę. Gdy wstaniesz rano, powinieneś poczuć się lepiej, z uwagi na to, że miód i imbir rozgrzewają organizm. Okłady były kiedyś znacznie popularniejsze niż dzisiaj, z uwagi na to, że nie są zbyt wygodne w stosowaniu. Moim zdaniem, warto wrócić do tych naturalnych receptur.

Masz w domu smalec gęsi? Wspaniale, ponieważ innym rozwiązaniem jest posmarowanie nim pergaminu i nakładanie go w taki sam sposób.

Zobacz także:

Połącz banana z miodem i wodą, a pozbędziesz się uporczywego kaszlu!

Ta herbatka jest lepsza niż aspiryna (działa lepiej i skraca chorobę nawet o 5 dni)

Dzięki tej prostej metodzie pozbędziesz się bólu zatok na zawsze!