Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Możesz w to nie wierzyć! Ale fakty są takie, że mnóstwo osób stosujących tę metodę pozbyło się wielu przykrych dolegliwości!

Lecznicze właściwości cebuli

Może się wydawać dziwne by położenie plasterków cebuli na stopy było remedium na różnego rodzaju choroby. Jednak w tym miejscu warto wspomnieć, że taki sposób stosowano już w XVI wieku i co więcej działał. Mianowicie z pomocą cebuli można skutecznie obniżyć gorączkę, zwalczyć przeziębienie oraz przeprowadzić detoks organizmu poprzez włożenie do skarpetek plastrów cebuli i pozostawienie ich na stopach na całą noc.

Popularne: Ta roślina powoduje zawały serca, unikaj jej jak ognia!

Cebula ma silne właściwości lecznicze, ponieważ je bogata w liczne zdrowotne składniki. Dla przykładu, jest ona bogatym źródłem związków siarki, które mają silne działanie przeciwzapalne, antywirusowe oraz antybakteryjne.

W naszych stopach znajduje się ponad 7000 zakończeń nerwowych. Określone obszary są bezpośrednio połączone z narządami takimi jak mózg, wątroba, czy serce. W związku z tym, gdy cebula ma kontakt ze stopami ma ona również dostęp do wielu układów i narządów.

„Skarpeta z cebuli”

Jeśli umieścisz plasterek cebuli w skarpetce przez snem:

  • zniszczy ona wszelkie bakterie, zarazki oraz wirusy
  • świetnie działa na objawy przeziębienia i grypy
  • cebula może zwalczyć obrzęk węzłów chłonnych
  • oddziałuje na układ krążenia i krew
  • pomaga rozpuszczać zakrzepy
  • oczyszcza oskrzela z wydzieliny
  • dzięki temu, że zawiera siarkę działa przeciw nowotworowo
  • może być stosowany na bóle ucha, ząbkowanie, czy też infekcje pęcherza.

Zamiast skarpetek możesz również wypróbować folię. Zabezpieczy ona cebulę i lepiej utrzyma ją w jednym miejscu, zapobiegając jej przemieszczaniu.

Stosowanie tej metody zostało potwierdzone przez wiele badań i osób które zgodnie twierdzą, że cebula jest skutecznym środkiem leczniczym. Ponadto, nie ma żadnych przeciwskazań, co do stosowania cebuli nawet u małych dzieci.

Warto stosować naturalne sposoby leczenia, gdyż nie niosą za sobą niebezpiecznych skutków ubocznych chemicznych leków. Gdy pojawią się pierwsze objawy, np. przeziębienia należy szybko rozpocząć taką terapię.

Zobacz także:

Natychmiastowy i całkowicie skuteczny lek na migrenę

Chrzanowo-miodowy syrop na chore zatoki, katar, brak apetytu i wzmocnienie odporności

3 błędy dietetyczne, które pogarszają Twoje samopoczucie