Katarzyna Gurbacka
Dietetyk
Promotor Zdrowego Odżywiania
Autorka skutecznego planu na odchudzanie Dieta Venus

Chrzanowo miodowy syrop na chore zatoki, działa?

Oto bardzo skuteczny, naturalny syrop na chore zatoki, gardło, przeziębienie, katar i ból migdałów. Doskonale wzmacnia odporność, dzięki szczególnym składnikom. Jest jeszcze czas aby kupić lub zebrać świeży chrzan.
Chrzan znany jest jako naturalny, silny antybiotyk. Świeże liście i korzenie chrzanu mają działanie antybakteryjne, wirusowe, grzybicze.

Popularne: Dieta bez pszenicy – możliwa? JAK NAJBARDZIEJ WSKAZANA!

Dodanie do posiłku chrzanu pobudza wydzielanie soków trawiennych, zwiększa metabolizm, poprawia pracę wątroby i nerek. Ma dużo witaminy C, karotenu i glukozylanów. Pod wpływem tarcia tworzy się olejek gorczyczny, który ma silne właściwości antybiotyczne i antygrzybicze. 

domowy syrop na chore zatoki

SKŁADNIKI

200 g świeżo startego chrzanu
250 gramów naturalnego miodu (dla mnie najlepszy lipowy)
1 szklanka przegotowanej chłodnej wody

1 łyżeczka soku z cytryny

WYKONANIE

Chrzan obrać i zetrzeć na tarce o cienkich oczkach. Przełożyć do miseczki i dodać szklankę wody. Przelać na gazę, zawinąć i odcisnąć do miseczki. Dodać miód i 1 łyżeczkę soku z cytryny. Dokładnie wymieszać. Przelać do szklanego słoiczka i szczelnie zakręcić.

Pic 1 łyżkę 3-4 razy dziennie. Najlepiej pić go z 1/2 szklanki ciepłej, przegotowane wody.
Dzieci powyżej 6 roku życia 1 łyżeczkę 3 razy dziennie.

Miłe moje, idealne naturalne lekarstwo dla dzieciaczków, na kaszel, zapalenie oskrzeli, wraz z odkrztuszaniem śluzu, grypę, katar, zakażenia górnych dróg oddechowych oraz w celu poprawy apetytu:)

Zobacz też: