Czy jesz te szkodliwe produkty, przez której szybciej się starzejesz?
Gigantyczne korporacje wmawiają Ci, że te produkty są „zdrowe”, ale to nieprawda. Unikaj ich, albo jedz jak najmniej, a będziesz wyglądać o 10 lat młodziej!

Za każdym razem kiedy coś jesz, w Twoim organizmie dochodzi do różnych reakcji biochemicznych. Jedne produkty powodują, że starzejesz się SZYBCIEJ inne, WALCZĄ z oznakami starzenia się. Jeśli codziennie jesz niewłaściwe produkty, możesz postarzeć się nawet o 10 lat!, jeśli jednak będziesz jeść właściwe jedzenie możesz odmłodzić się o 5-10 lat.

Na starzenie się mają istotny wpływ 3 procesy, które zachodzą w Twoim ciele codziennie. Są to:

  • glikacja
  • stan zapalny
  • utlenianie

Wiedz o tym, że starzenie się, to nie tylko zmarszczki wokół oczu, wiotka skóra czy słabsze włosy.
To także procesy nie widoczne gołym okiem bo zachodzące wewnątrz naszego ciała.
Mam na myśli słabsze organy wewnętrzne: nerki, płuca, kości, słabszy układ nerwowy, co może przyczyniać się do rozwoju choroby Alzheimera. Kłopoty ze stawami, a także z soczewką oka.

Pewnie zgodzisz się ze mną, że wygląd zewnętrzny staje się mniej ważny niż stan Twoich organów, ale NIE MARTW SIĘ, za chwilę dowiesz się, które produkty możesz jeść codziennie… i jak dbać o sobie aby wyglądać młodziej.

Jedzenie #1 przyspieszające STARZENIE-cukier, sztuczne słodziki, batony, ciastka, fruktoza.

Światowej sławy dermatolog dr Fredric Brandt na podstawie ostatnich wyników badań ujawnił, że cukier, przyspiesza rozkład elastyny i kolagenu, czyli dwóch kluczowych dla młodej skóry białek. Jedząc produkty zawierające cukier wyzwalamy w organizmie proces glikacji białek, który je nieodwracalnie uszkadza. Zdrowa skóra po wykonaniu grymasu powinna wrócić do stanu pierwotnego, jeśli jest uszkodzona, traci swoją elastyczność i powstają zmarszczki.
Naukowcy odradzają jedzenie produktów zawierających cukier i fruktozę szczególnie na pusty żołądek. Szkodliwy jest także sok owocowy wypity na czczo.

Czyli jednym słowem cukier-POSTARZA!!!

Zamiast cukru i oczywiście nie na pusty żołądek można spożywać naturalny słodzik stevię.
Ja na przykład bardzo często po obiedzie, zamiast deseru jem 1-2 kostki ciemniej czekolady <70% kakao.

Naukowcy odkryli również, że jedna z substancji ochronnych, resveratrol wykazuje istotne działanie opóźniające procesy starzenia się organizmu.

Znany biolog molekularny David Sinclair -pracujący w bostońskim Harvard Medical School w swoich badaniach zastosował resveratrol i udało mu się wydłużyć cykl życia myszom, muszkom owocowym i rybom, które badał!!!

Jedzenie#2 przyspieszające STARZENIE-produkty z kukurydzy: płatki kukurydziane, olej kukurydziany, „naczosy”, słodkie syropy kukurydziane.

To niewiarygodne, ale te produkty jesz codziennie. Jeśli nie płatki kukurydziane, to na pewno skrobię kukurydzianą, która dodawana jest do bardzo wielu produktów, nawet do ketchupu. Produkty z kukurydzy w tym syrop fruktozowy z kukurydzy (HFCS) to „przekleństwo”, bo przyspiesza starzenie się tak samo jak cukier.

Gwoździem do trumny okazały się najnowsze badania, w których dowiedziono, że HFCS tworzy 10 X więcej AGEs-związków chemicznych, które powodują nieodwracalne procesy starzenia, niż glukoza.
Proszę pamiętać, że skrobię kukurydzianą dodaje się także do gotowych sosów, budyniów, słodkich napojów i innych przetworzonych produktów. Wszystkie one powodują u nas przedwczesne starzenie się. Ich smak na pewno nie jest wart, tak wysokiej ceny, jakim jest nasza młodość.

Ważne jest również to, że produkty na bazie kukurydzy w tym oleje kukurydziane zawierają zbyt dużą ilość kwasów omega-6, przez co zaburzona zostaje równowaga pomiędzy omega-3 i omega-6, co może prowadzić do powstawiania stanów zapalnych i
Inną ważną kwestią w żywności na bazie kukurydzy i oleje kukurydziane, że te produkty przyczyniają nadmiernych ilości omega-6 kwasów tłuszczowych w diecie, co powoduje brak równowagi w swoim omega-3 do omega-6 proporcji i prowadzi do zapalenia i utlenianie w swoim body.

Czyli raz jeszcze….produkty z kukurydzy powodują przedwczesne starzenie się!

Moja rada jest taka, że należy unikać wszystkich produktów w których składzie jest kukurydza, olej kukurydziany czy skrobia i syrop kukurydziany.
Jeśli chcesz schudnąć i utrzymać szczupłą sylwetkę i młody wygląd, koniec z płatkami, chipsami i naczosami. Koniec z olejem kukurydzianym i wszystkimi produktami, które zawierają skrobię i syrop kukurydziany.

Jedzenie#3 przyspieszające STARZENIE-pszenica, jej produkty nawet te z „pełnego ziarna”

Wiesz już, że AGE-s to paskudne związki, które przyspieszają starzenie skóry, ale czy wiesz, co przyczynia się do ich powstania? a no wysoki poziom cukru we krwi.
Zauważono to na podstawie badań prowadzonych na cukrzykach. To dlatego osoby z cukrzycą typu 2 bardzo często wyglądają starzej niż ich rówieśnicy. Mają bardziej pomarszczoną skórę, są słabsi, mają mniej energii i często kłopoty ze stawami.
Oczywiście wysoki poziom cukru we krwi, powoduje starzenie się nie tylko cukrzyków. To dotyczy każdego z nas.

Jak się ma do tego „pełne ziarno”…

A no tak, że promowane w wielkich kampaniach reklamowych produkty z pełnego ziarna wcale nie są zdrowe. Naukowcy dokładnie zbadali pszenicę i dowiedli, że zawiera ona unikalny rodzaj węglowodanów (jakich nie znaleziono w innych produktach) o nazwie Amylopektyna-A, która powoduje wzrost cukru we krwi nawet szybciej niż czysty cukier.

Zobacz też:  Jak pozbyć się glutenu z diety (przy okazji schudnąć?)

Co to oznacza dla nas?

To, że bułeczki, chlebek, płatki, ciastka powodują bardzo szybki wzrost poziomu cukru we krwi, a to przyczynia się do powstania związków AGEs i szybszego starzenia się.
Pszenica zawiera także inny, równie groźny związek-gluten, który jest przyczyną poważnych alergii, nietolerancji pokarmowych, celiakii i uczuleń. „Journal of the American Medical Association” wykazał, że osoby, u których zdiagnozowano celiakię lub wykryto uwrażliwienie na gluten, wykazywały większe ryzyko śmierci z powodu choroby serca i raka.

To jeszcze jeden powód dla którego należy wykluczyć pszenicę i produkty z jej dodatkiem z naszej diety. Twoje ciało podziękuję Ci za to dłuższym życiem i młodym wyglądem. Oto WŁAŚCIWE  produkty, które ochronią Twoje ciało przed przedwczesnym starzeniem się i pomogą utrzymać idealną wagę. Znajdziesz je TUTAJ

Przeczytaj też:

5 groźnych dla zdrowia kłamstw jakie powiedziano, nam o chlebie

Dlaczego lepiej nie jeść białego pieczywa, makaronu, ciasta i wszystkich wypieków zawierających mąką pszenną

Skąd ta moda na olej kokosowy? (Zobacz czy warto?)