3 naturalne składniki, które działają lepiej niż skalpel i lifting (a może już je stosujesz?)

impreskin-przed i poKoniecznie musiałam o tym napisać, ponieważ kilka  moich czytelniczek jest zachwyconych efektami tych składników…skóra stała się bardziej aksamitna, wygładzona i dobrze nawilżona. Te rezultaty od razu przykuły moją uwagę bo wszystko co pomaga wyglądać lepiej, zdrowiej i młodziej ZAWSZE mnie ciekawi:)

Pomyślałam, że być może i Ty będziesz zainteresowana. 

Trochę trudno było mi w to uwierzyć, bo zazwyczaj sceptycznie podchodzę do suplementów, ale takich efektów nie można przeoczyć.  Oczywiście, same te składniki nie zadziałają jeśli nie będziemy dbać o siebie, jeść śmieciowe jedzenie i nie dosypiać,  ale jeśli trochę ograniczymy przetworzone produkty, zjemy zieloną sałatkę chociaż raz dziennie,  odpowiednio nawodnimy nasz organizm i połączymy z tymi 3 składnikami to efekt może nas nieźle zaskoczyć. 

3 naturalne składniki, które odmładzają i wygładzają zmarszczki 

1. Tokoferol czyli witamina E

Pewnie zna ją każdy i każdy wie, że to witamina młodości. Założę się jednak, że nie każdy wie, że witamina E powinna być stosowana witamina Ecodziennie, przez osoby w każdym wieku. Ta witamina jest doskonałym przeciwutleniaczem, a jej działanie na cały nasz organizm jest ogromne. O samej tylko witaminie E mogłabym napisać książkę. Od ochrony serca, naczyń krwionośnych, ochrony przed nadciśnieniem, zapaleniem stawów, po piękny i młody wygląd. Witamina E ma działanie ochronne, ponieważ pomaga zmniejszyć utlenianie membran lipidowych i nienasyconych kwasów tłuszczowych i zapobiega rozpadom innych składników odżywczych przez tlen. 

Co to dokładnie oznacza?

A no to, że witamina E chroni tkanki skóry, oczu, wątroby, piersi i jąder, które są bardziej wrażliwe na utlenianie, przez co organy te szybciej się starzeją. Powszechnie uważa się, że starzenie się to degeneracja tkanki i skóry, a zmiany mogą być spowodowane przez to, że wolne rodniki powodują uszkodzenie komórek, które nie są chronione przez antyoksydacyjne składniki odżywcze, min. witaminę E. Witamina E chroni też nienasycone kwasy tłuszczowe w organizmie i zapobiega utlenianiu pewnych hormonów, takich jak te, które uwalniane są z przysadki i nadnerczy, szczególnie ważnych dla kobiet.

Ponadto witamina E, pomaga utrzymać aktywność biologiczną witaminy A, która także ma ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. 

Pomyśl tylko jaką odmładzającą siłę może mieć witamina E i A stosowana regularnie?

Powiązane: Naturalny tokoferol i kolagen na odmłodzenie skóry>>

2. Hydrolizowany kolagen 

Nie bez znaczenia nazywany jest „eliksirem młodości”. Kolagen jest białkiem składa się z aminokwasów, które są z kolei zbudowane z węgla, tlenu i wodoru. Kolagen zawiera specyficzne aminokwasy – glicyna, prolina, hydroksyprolina i arginina. Jest on jednym z kluczowych kolagenzasobów tkanki skórnej, dzięki czemu stymuluje odnowę naskórka i przywraca skórze równowagę fizjologiczną. 

Jego wpływ na poprawę jakości skóry sprawia, że jest powszechnie stosowany w chirurgii plastycznej jako środek przyspieszający regenerację przy zwalczaniu zmarszczek. Ogromną zaletą hydrolizowanego kolagenu jest także jego całkowita hipoalergiczność.

Kolagen jest jak taki „usztywniacz”. Przyczynia się on do nadawania wytrzymałości różnych struktur ciała oraz chroni strukturę np. skóry, zapobiegając wchłanianiu i rozprzestrzenienia substancji chorobotwórczych, toksyn, mikro organizmów a nawet komórek nowotworowych. 

Kolagen jest obecny we wszystkich tkankach mięśni gładkich naczyń krwionośnych, układu pokarmowego, serca, pęcherzyka żółciowego, nerek i pęcherza, trzymając te komórki i tkanki ze sobą. Kolagen jest również głównym składnikiem włosów i paznokci.

Jednak wraz z wiekiem produkcja kolagenu spowalnia, co osłabia struktury komórek. Skóra staje się cieńsza i bardziej narażona na uszkodzenia. Włosy staja się matowe, na skórze pojawiają się zmarszczki, ścięgna i więzadła stają się mniej elastyczne, a stawy bardziej sztywne.

imperskin

3. Kwas L-askorbinowy 

To nieocenioną broń w zwalczaniu wolnych rodników. Stymuluje on biosyntezę kolagenu, którego ilość systematycznie spada wraz z wiekiem, dzięki czemu następuje poprawa stabilności tkanki łącznej. Kwas L-askorbinowy wywiera znaczący wpływ na prawidłowy metabolizm komórek i hamowanie uwalniania wolnych rodników, a tym samym na opóźnienie procesu starzenia się.Witamina C sama w sobie jest również silnym antyoksydantem, który może zneutralizować wolne rodniki, a tym samym zachamować proces starzenia się. 

Zobacz też:

Pewnie wiesz, że nie ma żadnej drogi na skróty, jeśli chodzi o odchudzanie, tak samo jest z odmłodzeniem skóry, ale pod pewnymi warunkami naturalne suplementy mogą okazać się bardzo pomocne. Ich wielkim plusem są specjalnie wyselekcjonowane składniki, które wprost „impregnują” nasze komórki od wewnątrz, które wypełnione odpowiednimi składnikami, znacznie wolniej ulegają uszkodzeniu. Jeśli do tego  zastosujemy plan jedzenia pełny dobrego białka, tłuszczy, węglowodanów, to efekty jakie można osiągnąć będą rewelacyjne. Szczegóły planu na odmłodzenie znajdziesz  na następnej stronie>>

NASTEPNA STRONA