Nasi dziadkowie i pradziadkowie, często nie mogli korzystać z dobrodziejstw medycyny, do których mamy teraz dostęp. Aby wzmocnić swoje zdrowie i jednocześnie unikać nadmiaru leków chemicznych, zapoznaj się z tradycyjnymi metodami leczenia i zapobiegania chorób, które opisuję poniżej.

Rodzynki pomagają na zapalenie stawów

Brzmi to dziwnie, ale to prawda – rodzynki to skuteczny środek na poprawę zdrowia stawów. Mają one działanie przeciwzapalne i uzupełniają niedobór ważnych witamin i minerałów. Aby wykorzystać maksimum korzyści rodzynków, namocz je w wodzie na noc. Działanie rodzynków będzie silniejsze, jeśli popijesz je małą ilością ginu.

Seler poprawia zapach z ust

Halitoza, czyli nieświeży oddech, to poważny problem. Jeśli chcesz się go pozbyć, żuj od czasu do czasu kawałek selera.

Działa on skuteczniej od gumy do żucia lub płynu odświeżającego w formie sprayu, ponieważ przy okazji uzupełnia niedobór minerałów i witamin ważnych również dla zdrowia jamy ustnej.

Cytryna na ból ucha

Ból ucha często pojawia się z powodu nieprawidłowego pH w tym miejscu.

Sok z cytryny wkroplony w niewielkiej ilości do ucha, wyrównuje pH i w wielu przypadkach pozwala bardzo szybko pozbyć się dokuczliwego bólu. Jeśli ból nie mija, powinnaś udać się do lekarza.

Pokrzywa na wypadanie włosów

Pokrzywa zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które poprawiają stan włosów, skóry i paznokci. Można w niej znaleźć takie składniki, jak:

  • białko

  • wapń

  • fosfor

  • żelazo

  • magnez

  • krzem

  • beta-karoten

  • oraz różne witaminy

Aby poprawić stan włosów, należy regularnie pić napar z pokrzywy.

Pochrzyn (słodki ziemniak) na menopauzę

Słodkie ziemniaki znacznie różnią się smakiem i działaniem od swoich standardowych kuzynów. Zawierają dużą ilość witaminy C, sporo witaminy A oraz dużą ilość błonnika pokarmowego, który pozwala obniżyć cholesterol. Dzięki zawartości fitohormonów, pochrzyn pozwala zmniejszyć intensywność nieprzyjemnych objawów towarzyszących menopuzie.

Oliwki na chorobę lokomocyjną

Oliwki zawierają dużą ilość tanin, substancji, o działaniu ściągającym.

Z tego powodu, są dobrym rozwiązaniem dla osób, które podczas podróży odczuwają takie negatywne objawy jak wydzielanie nadmiaru śliny.

Proszek do pieczenia na drogi moczowe

Proszek do pieczenia i soda oczyszczona, to sposób na szybką zmianę pH moczu. Zasadowe środowisko sprawia, że bakterie przestają się rozwijać, dlatego soda oczyszczona jest dobrym rozwiązaniem wtedy, gdy często chorujemy na zapalenia dróg moczowych. Nie należy łączyć sody lub proszku z sokiem z żurawiny, ponieważ te dwa składniki mają przeciwne działanie.

Suszone morele na niestrawność

Jeśli męczą Cię problemy żołądkowe, zaparcia lub nudności, może to wynikać ze zbyt małej ilości składników balastowych w Twojej diecie. Suszone morele (lub inne suszone owoce, jak np. śliwki), dostarczają dużej ilości błonnika, potrzebnego do zdrowego trawienia.

Ziemniak na ugryzienia owadów

Najdziwniejszy przepis ze wszystkich – plasterek ziemniaka, pozwala zmniejszyć podrażnienie, które pojawia się po ugryzieniu owadów. Surowy plasterek przyłóż w miejscu ugryzienia i zabezpiecz za pomocą opaski elastycznej lub bandaża. Możesz też posmarować zmianę sokiem z ziemniaka, który pojawia się po przekrojeniu.