Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Wstaje dzień, a Ty, zamiast rozpocząć go z pokaźną dawką energii i pozytywnym nastrojem, spoglądasz w lustro i myślisz:”jak ja źle wyglądam”. Sen powinien zadziałać korzystnie na Twoją urodę, więc zastanawiasz się, czy przypadkiem nie było go za mało. Niby początek dnia, a Ty czujesz jedynie zmęczenie i widzisz opuchliznę. Większość z nas doskonale to zna, prawda? Czasem zamiast kolejnego „magicznego” kremu świetnie sprawdzają się stare domowe metody.

OTO 10 DOMOWYCH SPOSOBÓW NA POZBYCIE SIĘ OBRZĘKÓW POD OCZAMI

1. PICIE WODY

Opuchlizna pod oczami może być oznaką picia zbyt małej ilości wody. Kiedy Twój organizm jest dobrze nawodniony, prawdopodobieństwo obrzęków ciała jest znacznie mniejsze. Dlatego zaczynaj dzień od szklanki wody i pij ją regularnie przez cały dzień. Ilość spożywanej wody jest zależna od Twojej wagi. Eksperci często podkreślają, że 1 litr wody odpowiada 30 kg masy ciała. Dodatkowo postaraj się ograniczać w swojej diecie sól oraz produkty zawierające kofeinę.

2. ZIMNA WODA

Wodę nie tylko pij, ale również przemywaj nią twarz. Nic nie pomaga tak dobrze jak orzeźwienie swojej skóry zimną wodą, która skutecznie zwęża naczynia krwionośne i redukuje obrzęki. Tę czynność powtarzaj kilka razy dziennie, zależnie od potrzeby.

3. ZIMNA ŁYŻECZKA

Prosta i popularna metoda na pozbycie się obrzęków pod oczami to okłady zimną łyżką. Wystarczy, że wstawisz do zamrażalnika metalową łyżeczkę na około 10-15 minut, a następnie przyłożysz ją do opuchniętej skóry pod oczami. Kiedy łyżka zrobi się ciepła, zastąp ją kolejną schłodzoną w zamrażalniku.

4. TOREBKI HERBATY

Do tego rodzaju kompresów nadają się zarówno torebki czarnej, jak i zielonej herbaty, które dzięki zawartym w sobie właściwościom skutecznie zmniejszają obrzęk pod oczami, jak również redukują zaczerwienienia i łagodzą stany zapalne. Torebki po herbacie wystarczy wstawić do zamrażalnika na około 30 minut, a następnie położyć je na oczy na około 10-15 minut. Czynność tę powtarzaj kilka razy dziennie.

5. PLASTERKI OGÓRKÓW

Schłodzone plasterki ogórków to również doskonałe rozwiązanie na opuchliznę. Enzymy i właściwości zawarte w ogórkach nie tylko redukują stany zapalne i obrzęki, ale również poprawiają kondycję skóry. Okłady ze świeżych ogórków polecane są również na zmarszczki oraz cienie pod oczami. Wystarczy pokroić warzywo na cienkie plasterki, schłodzić w zamrażalniku na około 10 minut, a następnie położyć je na obrzęk na około 10 minut. Tę czynność należy powtarzać kilka razy dziennie.

6. BIAŁKA JAJEK

Białka jajek mają właściwości ściągające, które pomagają pozbyć się obrzęków i wygładzić zmarszczki pod oczami. Wystarczy oddzielić białka od żółtek, ubić je na pienistą konsystencję, dodać do białka kilka kropli naturalnego hydrolatu z liści oczaru wirginijskiego i z użyciem pędzelka, bądź wacika nałożyć miksturę na opuchniętą skórę pod oczami, na około 10 minut.

7. ZIEMNIAKI

Działają skutecznie na obrzęki podobnie jak ogórki. Dzięki zawartej w nich skrobi, która ma właściwości przeciwzapalne, redukują opuchliznę i cienie pod oczami. Ziemniaki należy obrać, zetrzeć na tarce, położyć na gazie, bądź cienkiej szmatce, a gotowe kompresy pozostawić na oczach na kilka minut. Czynność warto powtarzać regularnie w ciągu dnia.

8. CIEPŁA WODA Z SOLĄ

Kolejnym sposobem na pozbycie się obrzęków pod oczami są kompresy z ciepłej wody z solą. Pół łyżeczki soli rozpuść w czterej szklankach ciepłej wody – pamiętaj jednak, aby woda nie była zbyt gorąca. Nasącz miksturą waciki i połóż je na opuchliznę na kilka minut. Powtarzaj tę czynność przez 15-20 minut.

zakwaszenie organizmu

9. TRUSKAWKI

Truskawki zawierają alfa-hydroksy, które nie tylko redukują obrzęki, ale również sprawiają, że skóra robi się zdecydowanie gładsza i wygląda młodziej. Owoce wystarczy zmrozić na około 30 minut, pozbyć się szypułek i pokroić je na cienkie plasterki, a następnie nałożyć je na skórę na kilka minut.

10. ŻEL ALOESOWY

Zawarte w aloesowym żelu antyoksydanty oraz witamina E to również doskonała metoda na pozbycie się opuchlizny. Co więcej, dzięki właściwościom ściągającym pomaga ona również wygładzić zmarszczki pod oczami. Takie okłady wpływają też korzystnie na krążenie krwi. Należy jednak unikać bezpośredniego kontaktu żelu aloesowego z oczami i starać się go nakładać tylko na opuchniętą skórę.

Zobacz także: