O tej porze roku idealnym pomysłem na pyszny letni deser jest malinowy sernik na zimno – różowy i lekki jak delikatne różane płatki. Ma lekką konsystencję, słodki, malinowy smak i cudownie różany kolor.

Jednym ze składników sernika jest  woda różana, która idealnie komponuje się z malinami. Dzięki nim ciasto pachnie jak wyjęte z różanego ogrodu, a smak malin i róży delikatnie pieści podniebienie.

Róża, zawsze zmysłowa, efektowna i niesamowicie kobieca, od zawsze kojarzyła się z luksusem – nie tylko w kuchni, ale również w dziedzinie pielęgnacji.

Miłośniczkami aromatycznych olejków pozyskiwanych z płatków róż były m.in. królowa Kleopatra i Maria Antonina. Dobra sława tych kwiatów trwa do dziś. W przemyśle urodowym róże stanowią podstawę wielu kosmetyków. Już sam ich zapach działa relaksująco i odprężająco, ale róże to nie tylko uczta dla zmysłów. Kwiaty te mają również zbawienny wpływ na naszą skórę.

Stosowanie kosmetyków z róży wpływa na krążenie krwi oraz kondycję naczyń włosowatych, co zapobiega ich pękaniu. Różane produkty do pielęgnacji poprawiają koloryt skóry, chronią ją przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, nawilżają, regenerują oraz spowalniają jej starzenie.

Kosmetyki bazujące na olejku z róży stulistnej pojawiły się również wśród propozycji polskiej marki tołpa. To właśnie ten składnik zainspirował mnie do stworzenia przepisu w ramach akcji #greeninspiracje, do której zostałam zaproszona. Zestaw kosmetyków (z prezentem!) do pielęgnacji skóry naczynkowej tak mi się spodobał, że zostałam jego patronką.

Zapakowany jest w cudny woreczek, który ułatwia przechowywanie kosmetyków.

W skład mojego zestawu wchodzą:

  • wzmacniający naczynka krem na bazie oleju z róży stulistnej, arniki, kasztanowca, bluszczu, winorośli i masła shea, które dodatkowo nawilża i regeneruje skórę,
  • łagodny dla skóry płyn micelarny-tonik na bazie bławatka i lukrecji, która wzmacnia kruche naczynka oraz przyspiesza regenerację skóry,
  • żel micelarny do mycia twarzy i oczu z dodatkiem oleju lnianego, który doskonale oczyszcza skórę twarzy, szyi i dekoltu. Jeśli masz jakiekolwiek problemy z cerą, trądzik, zaskórniaki, to warto zastosować ten żel ze względu na zawartość oleju lnianego. Przywraca on równowagę hormonalną, uelastycznia skórę, reguluje rogowacenie skóry, nawilża, odżywia, wygładza, leczy stany zapalne i zapobiega bliznowaceniu.

Jeśli masz pękające naczynka to cały zestaw kosmetyków roślinnych na naczynka, możesz zamówić  TUTAJ>>

W linii produktów tołpa green znalazło się także wiele innych roślinnych składników, jak arnika, kasztanowiec, bluszcz, winorośl, bławatek.

Na kosmetyki green, ale także wszystkie inne dostępne na tolpa.pl mam dla Was kod rabatowy na -20% zniżki. Wystarczy wpisać w zamówienie poniższy kod:

kod:gurbacka17

Wystarczy wejść na TĘ STRONĘ , wybrać dowolne kosmetyki i przy składaniu zamówienia wpisać powyższy kod. Jest on ważny do 20.08 nie łączy się z innymi promocjami i zestawami kosmetyków.

Polecam takie zakupy – kosmetyki mają bardzo doby skład i są przystępne cenowo!

W linii produktów tołpa green znalazły się tylko roślinne składniki, jak olej z róży stulistnej, arnika, kasztanowiec, bluszcz, winorośl, masło shea…

Przepis na letni sernik na zimno, który chciałam Wam zaprezentować, opiera się także na zdrowych i odżywczych produktach. W dodatku każdy ze składników dodaje energii i mnóstwa cennych składników, dobrych dla naszej skóry i całego organizmu.

RÓŻANA INSPIRACJA: LEKKI SERNIK NA ZIMNO Z MALINAMI

Składniki:

Na spód:

1 szklanka daktyli (namoczonych na kilka godzin w wodzie)

1 szklanka nasion słonecznika

1/2 szklanki płatków owsianych

1/4 szklanki amarantusa

1/4 szklanki oleju kokosowego (roztopionego)

2 łyżki nasion chia

Na mus malinowy:

1 łyżeczka wody różanej

2 szklanki malin

800 ml śmietanki kokosowej

skórka i sok z jednej limonki

1/4 szklanki ksylitolu (lub cukru kokosowego)

3 i 1/2 łyżeczki agaru (można użyć żelatyny)

2 łyżki oleju kokosowego

Wykonanie:

Namocz daktyle w gorącej wodzie, a następnie dokładnie je odsącz po około 2 godzinach. W naczyniu blendera zmiksuj ze sobą daktyle i pozostałe składniki potrzebne do wykonania spodu. Miksuj wszystko przez około 10 minut, do momentu, kiedy ciasto nie zrobi się zwarte i łatwe do uformowania.

Przenieś ciasto do formy wyłożonej papierem do pieczenia, a następnie równomiernie je rozprowadź. Następnie przenieś spód na sernik do zamrażalnika, na około 30 minut lub godzinę.

Czas na przygotowanie malinowego musu. W naczyniu blendera połącz ze sobą śmietankę kokosową, maliny, skórkę, sok z limonki oraz ksylitol. Kiedy już otrzymasz gładką i kremową konsystencję, przenieś ją do garnka i wymieszaj z agarem w proszku. Doprowadź wszystko do wrzenia, co jakiś mieszając miksturę. Następnie zmniejsz ogień i gotuj wszystko przez około 5 minut.

Dodaj olej kokosowy i ponownie wymieszaj ze sobą wszystko. Malinową masę pozostaw do ostygnięcia na 20 minut, a następnie przenieś ją na schłodzony spód do sernika i wstaw do lodówki. W tym czasie masa zacznie tężeć. Kiedy będzie już miała idealną stałą konsystencję, sernik na zimno będzie gotowy do spożycia. Pokrój go na kostki i udekoruj świeżymi malinami lub różanymi płatkami.