Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Każdego dnia jesteśmy bombardowani dziesiątkami informacji na temat zdrowia. Wiele z nich, wprowadza nas w błąd, lub nie pokazuje nam całej prawdy, przez co podejmujemy później nieprawidłowe decyzje przy zakupach. Co gorsza, wiele produktów jest promowanych jako zdrowe, mimo tego, że mają w rzeczywistości negatywny wpływ na organizm, lub nie dają żadnych korzyści. Dzisiaj opiszę kilka powszechnych błędów, które podejmujemy podczas zakupów, gdy już nasłuchamy się informacji mających niewiele wspólnego z prawdą.

Zobacz to: Oto potrawy, które zniszczą tłuszcz na brzuchu. Jedz je!

 

zdrowe produkty i zdrowe jedzenie

Jedzenie „batonów energetycznych”

Czy mieszankę czekolady, cukru i zbożowych płatków owsianych, da się sprzedać jako zdrową żywność? Oczywiście – wystarczy opisać ją, jako baton dla sportowców i podwyższyć cenę. Batony tego typu praktycznie nie różnią się składem od popularnych „Snickersów”, a często są jeszcze bardziej kaloryczne. Ich wersje light są jeszcze gorsze, ponieważ zawierają sztuczne słodziki.

Poniżej podaję skład pierwszego lepszego batona białkowego ważącego 40 gramów:

  • ilość kalorii – 171

  • ilość białka 9.9 g

  • ilość węglowodanów 16.2 (pochodzą z syropu skrobiowego)

  • tłuszcz – 7.1 grama

W batonie znajdziesz także przetworzoną soję, syrop inwertowany, szereg aromatów, gumę guar, kilka związków E i utrwalaczy.

Moim zdaniem, znacznie zdrowsza jest zwykła kanapka.

Picie soków owocowych

Owoce są zdrowe, dlatego soki owocowe także muszą być zdrowe? Nic bardziej mylnego, ponieważ owoce zawierają błonnik, hamujący wchłaniania węglowodanów. Soki owocowe, nawet te bez dodatku cukru, zawierają ogromną ilość węglowodanów (w tym fruktozy, która może być przyczyną stanów zapalnych), dokładnie takich samych, jak w Coca-coli czy innych napojach uważanych za szkodliwe. Jeśli lubisz soki, pij je w jak najmniejszej ilości i najlepiej wyciskaj owoce samemu.

Znacznie zdrowsze są soki warzywne, na przykład z buraka lub pomidorów. Nawet wersje dostępne w supermarketach, mają całkiem dobre składy i praktycznie nie zawierają szkodliwych dodatków.

zdrowe produkty i zdrowe jedzenie

Używanie naturalnych słodzików z fruktozą jako alternatywy dla cukru

Istnieje wiele naturalnych alternatyw dla cukru, takich, jak syrop z agawy, miód, syrop klonowy, melasa i tak dalej. Zawierają one co prawda nieco witamin i minerałów, jednak pod względem chemicznym, wszystkie zawierają niemal czystą fruktozę. Jeśli używasz syropu z agawy, to tak, jakbyś dodawał do herbaty syropu glukozo-fruktozowego z kukurydzy – pod względem chemicznym są prawie takie same.

Fruktoza jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na otyłość i stany zapalne, nie można jej także stosować przy cukrzycy. Bardzo martwi mnie mylny pogląd o tym, że miód akacjowy powinno się stosować przy cukrzycy – spotkałam wiele osób, które są tego zdania i szkodzą przez to sobie i swoim bliskim.

Zamiast tych słodzików, które podałam powyżej, zastanów się nad stewią, a najlepiej, przestań słodzić. To znacznie łatwiejsze niż zerwanie z innymi nałogami, a daje ogromne korzyści zdrowotne. Ciekawą alternatywą jest także ksylitol, czyli cukier brzozowy.

Popularne: Co jeść, żeby spalić tłuszcz? Te potrawy pomogą Ci w tym.

Jedzenie przetworzonej żywności organicznej

Gdy słyszymy o żywności organicznej, od razu wydaje się nam, że jest ona zdrowa. Niestety, ale proces przetwórstwa żywności potrafi pozbawić wartości odżywczych, nawet najzdrowsze produkty. Podczas obróbki do jedzenia dodaje się niebezpieczne substancje chemiczne, produkty modyfikowane genetycznie i inne, niezdrowe rzeczy. Z tego powodu, nie ma znaczenia, czy wybierzesz konserwę z organicznej wołowiny, czy z najtańszego mięsa – jedna i druga nie ma wartości odżywczych.

Wybierając produkty spożywcze, bierz pod uwagę zarówno to, czy są organiczne, jak i to, w jakim stopniu zostały przetworzone. Najlepszym rozwiązaniem jest gotowanie w domu z użyciem składników dobrej jakości.

Unikanie tłuszczu

Przez lata byliśmy uczeni tego, że tłuszcz jest niezdrowy, dlatego teraz zwracamy większą uwagę na ten składnik, niż na znacznie bardziej szkodliwy cukier. Każdy z nas, potrzebuje odpowiedniej dawki kwasów omega-3 oraz omega-6. Dobrym rozwiązaniem jest zwiększenie ilości takich produktów, jak:

  • orzechy włoskie

  • orzechy brazylijskie

  • olej kokosowy

  • oliwa z oliwek

  • olej lniany i inne oleje tłoczone na zimno

  • awokado

  • dziki łosoś

  • żółtka

  • wołowina z hodowli organicznych

Zmniejsz natomiast ilość tłuszczów trans, które znajdują się w ciastkach i innych przetworzonych produktach. Do zdrowych tłuszczów nie należą także oleje rafinowane.

Najważniejsza porada

Mity na temat tego, które produkty są zdrowe, a które nie, pojawiają się cały czas. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, jak najwięcej czytaj o zdrowiu, sięgając do dobrych, wiarygodnych źródeł informacji. Nie opieraj się tylko na wiedzy z Internetu, gdzie może pisać każdy. Zanim wybierzesz jakiś produkt, który jest reklamowany jako zdrowy, przeanalizuj jego skład pod względem zawartości makroskładników. Sprawdzaj także, czy zawiera on dodatki chemiczne. Gdy nie znasz nazwy jakiegoś składnika, doczytaj na jego temat.

Zobacz także: