Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Żywność paczkowana jest wygodna i pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Niestety, ale jej jedzenie nie idzie w parze ze zdrowiem.  Paczkowane jedzenie zawiera składniki, które mają bardzo negatywne działanie na nasz organizm. Choć może nie widać tego od razu to jedzenie przetworzonych, paczkowanych produktów może być groźne dla życia.

1. Zupy w puszkach

Zupy w puszkach zawierają dużą ilość soli, glutaminian sodu oraz substancje modyfikowane genetycznie. Co gorsza, wnętrze puszek często jest pokryte plastikiem zawierającym bisfenol-a (BPA), który może rozregulować działanie układu hormonalnego.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup blendera i gotowanie własnych zup z warzyw dobrej jakości. Ugotowanie zupy nie wymaga umiejętności kulinarnych i zajmuje mało czasu. Najlepszym pierwszym krokiem ku zdrowiu, jest wykonanie takiej zupy samodzielnie w domu, nawet z najprostszych składników.

Zobacz: Odchudzające i spalające tłuszcz potrawy Kasi Gurbackiej

2. Buliony w kostkachpaczkowane jedzenie

Kostki rosołowe zawierają przede wszystkim sól, glutaminian sodu oraz barwniki, natomiast nie dostarczają warzyw i mięsa. Przeglądanie składu kostek rosołowych różnych firm czy porównywanie, które z nich są mniej niezdrowe, nie ma sensu. Wszystkie kostki, oprócz niektórych, drogich marek ekologicznych, zawierają wyłącznie szkodliwe substancje.

Domowy bulion jest łatwy w przygotowaniu i można go przechowywać w zamrażarce. Po rozmrożeniu, bardzo dobrze sprawdza się jako baza do zupy.

Popularne: Te potrawy są nie tylko smaczne, ale mają ukryte działanie

3. Fasola w puszkach

Fasola ma wiele korzyści zdrowotnych, ale jeśli wybierasz wersję z puszki, narażasz się na niekorzystne działanie BPA. Świeża fasola jest znacznie smaczniejsza i ma więcej korzyści zdrowotnych, a także nie rozpada się podczas gotowania. Fasola puszkowana jest przygotowywana w bardzo wysokiej temperaturze, co niszczy witaminy i powoduje wydzielanie się substancji szkodliwych dla organizmu.

4. Płatki zbożowe

Przez lata były promowane jako zdrowe śniadanie dla dzieci, natomiast dziś uważa się, że trudno o lepszy wybór. Płatki zawierają takie składniki, jak syrop glukozo-fruktozowy, kukurydza modyfikowana genetycznie, cukier i sztuczne aromaty.

Korzyści dla zdrowia nie daje także muesli, nawet, jeśli wybierzemy wersję bez cukru, ponieważ dostarcza węglowodanów prostych.

Zamiast dużej porcji węglowodanów, zjedz na śniadanie organiczne jajka lub mięso, by uzupełnić niedobór białka.

5. Popcorn z kuchenki mikrofalowej

Samo ziarno kukurydzy zawiera sporo substancji odżywczych, jednak po przygotowaniu w kuchence mikrofalowej, traci je. Popcorn pakuje się w opakowania zawierające kwas perfluorooktaenowy, prowadzący do bezpłodności oraz zaburzeń związanych z hormonami.

Dodatkowo, popcorn z kuchenki mikrofalowej jest źródłem tłuszczów trans oraz szkodliwych aromatów, które mają za zadanie nadać mu lepszy smak.

Znacznie zdrowszy jest popcorn przygotowany w tradycyjny sposób, z dodatkiem oleju kokosowego lub masła.

Ogólnie rzecz biorąc, popcorn zawiera sporo wartości odżywczych i jest bogatym źródłem błonnika.

produkty-niezdrowe-dla-dzieci

6. Woda w butelkach

Woda jest najzdrowszym napojem ze wszystkich, jednak staraj się unikać picia wody w butelkach z BPA. Dodatkowo, kupowanie butelkowanej wody, ma negatywny wpływ na środowisko, ponieważ plastik bardzo trudno się rozkłada.

Wody smakowe to osobny temat – zwykle zawierają one słodziki lub cukier, a także szkodliwe aromaty, przez co pogarszają stan naszego zdrowia. Podobnie jak napoje gazowane są pełne pustych kalorii, cukru lub słodzików, a także substancji chemicznych wzmacniających smak.

7. Soki owocowe

We wpisach na moim blogu kilkukrotnie wspominałam o tym, że soki owocowe są znacznie gorszym wyborem od samych owoców. Nawet, jeśli uda Ci się kupić prawdziwy sok bez dodatku cukru, pijąc go, przyjmiesz bardzo dużą ilość fruktozy. W owocach jest on znacznie mniej szkodliwy z uwagi na to, że towarzyszy mu błonnik. Dodatkowo, w sokach owocowych znajduje się sporo metanolu, który wchłania się do organizmu.

Znacznie lepszym wyborem są soki warzywne, jednak jeśli zostały one poddane pasteryzacji, ilość witamin i enzymów, będzie w nich bardzo niska. Robiąc soki warzywne w domu, oszczędzasz pieniądze, zwiększasz ilość ważnych składników w diecie i dbasz o swoje zdrowie. Wiele osób broni soków pisząc o tym, że zawierają one witaminy i minerały, jednak zanim zaczniesz im potakiwać, postaraj się rozłożyć skład soku na czynniki pierwsze. Woda i bardzo duża ilość glukozy nie brzmi zachęcająco.

8. Kefir i jogurt

Przetwory mleczne mają wiele korzyści zdrowotnych, jednak działają tylko wtedy, gdy nie przeszły pasteryzacji. Pasteryzacja niszczy enzymy, bakterie i składniki odżywcze w przetworach mlecznych, dlatego znacznie lepszym rozwiązaniem jest zakup kultur starterowych i przygotowanie kefiru w domu. Kefir ze sklepu nie jest szkodliwy, ale równocześnie, nie będzie on dawał tak wielu korzyści zdrowotnych, jak domowy kefir.

Zobacz także: