Chcesz szybciej schudnąć, ściągnij za darmo nowy ebook „9 ODCHUDZAJĄCYCH napojów” kliknij tutaj >>

Nie ma gorszego uczucia od bezradności, która pojawia się, gdy nie możemy schudnąć. Katujesz się dietami, stosujesz różne dziwne metody odchudzania, a waga ani drgnie. Co można zrobić w takiej sytuacji? Oto kilkanaście metod, które pochodzą z medycyny indyjskiej i pomogą Ci szybciej schudnąć.

Biegaj z samego rana, nawet o 5 – 6 rano.

Dzięki temu nie będziesz mógł narzekać na to, że brakuje Ci czasu na uprawianie sportu, oraz zwiększysz poziom dobrej energii. Bieganie z rana, podwyższa metabolizm na cały dzień. Jeśli nie możesz pozwolić sobie na bieganie ze względu na plan dnia lub stan zdrowia, przynajmniej idź na spacer.

Pij wodę z cytryną

Woda z cytryną wpływa korzystnie na stan układu pokarmowego oraz pozwala usunąć szkodliwe produkty przemiany materii. Dzięki niej można także zmniejszyć apetyt, ponieważ ma ona delikatne działanie ściągające na żołądek.

Napij się wody przed posiłkiem

Lekarze nie są zgodni, czy picie wody przed jedzeniem zmniejsza apetyt, czy też doprowadza do niestrawności. Moim zdaniem bliższe prawdzie jest stwierdzenie pierwsze, czyli, że woda ma korzystne działanie na organizm. Pijąc więcej wody, poprawiasz funkcjonowanie nerek i zmniejszasz poziom glukozy we krwi.

zakwaszenie organizmu

Staraj się nie jeść zbyt dużo na noc

Dietetycy rozprawili się z poglądem, że jedzenie po godzinie 18 prowadzi do tycia. Mimo to jedzenie dużych posiłków późnym wieczorem, jest bardzo złym rozwiązaniem. Rano możesz obudzić się z bólem brzucha i zapewnisz sobie w ten sposób złe samopoczucie na cały dzień.

Masuj skórę za pomocą szczotki

Jedną z przyczyn, dla których nie możesz zrzucić zbędnych kilogramów, jest duża ilość toksyn. Możesz się ich pozbyć, masując skórę szczotką. Pobudza to krążenie krwi i pobudza metabolizm. Ta metoda jest również bardzo często stosowana w terapii cellulitu.

Nie ograniczaj jedzenia zdrowych tłuszczów

Na diecie nie powinnaś rezygnować z takich tłuszczów jak naturalne masło, oleje tłoczone na zimno czy niewielkie ilości tłuszczów zwierzęcych. Są one niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu, a podczas procesów metabolicznych, prawie nigdy nie zamieniają się one w zwykły tłuszcz. Jedząc tłuszcz, dostarczasz sobie niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych, które zmniejszają stany zapalne i pozwalają zapanować nad stanami zapalnymi.

Jedz naturalne produkty

Podstawą zdrowej diety są naturalne produkty, takie jak kasze, jajka, mięso od zwierząt z tradycyjnych hodowli i warzywa. Wystarczy, że zaczniesz przygotowywać posiłki w domu, a bardzo szybko poczujesz spadek wagi. Przestań natomiast objadać się gotowymi potrawami.

Zacznij ćwiczyć jogę

Jogę mogą uprawiać zarówno sportowcy, jak i osoby, które do tej pory z trudem odrywały się od oglądania telewizji na kanapie. Joga poprawia metabolizm, wpływa korzystnie na samokontrolę i przywraca wewnętrzny spokój.

Medytuj

Jaka jest podstawowa przyczyna otyłości? Moim zdaniem, jesteśmy zbyt grubi, dlatego, że jemy pod wpływem impulsu i nie panujemy nad swoimi odruchami. Może to wynikać między innymi z tego, że brakuje nam wewnętrznej równowagi i zamiast planować, reagujemy na różne bodźce. Medytując, stajemy się uważniejsi i jesteśmy w stanie lepiej ocenić to, co jest dla nas ważne, a co nie. Dzięki medytacji, będziesz mógł odróżnić głód wynikający ze stresu, od prawdziwego głodu, który należy zaspokoić.

Pij soki warzywne

Soki warzywne zawierają dużo potasu i innych minerałów, są bogate także w fitoskładniki i witaminy. Jeśli nie masz ochoty na zdrowe śniadanie, napij się przynajmniej soku z buraka, ogórka lub pomidorów.

Poznaj preparat triphala

Triphala to wyjątkowy preparat ajurwedyjski, który mocno pobudza pracę jelit i pozwala usunąć niepotrzebne złogi. Dzięki niemu, nie będziesz mieć problemów z trawieniem. Pamiętaj, że triphala ma podobne działanie do senesu – przyjęcie jej przed pracą nie będzie dobrym rozwiązaniem. Kliknij tutaj: i dowiedz się więcej o triphala.

Popularne: Nowy „pożeracz” tłuszczu triphala? zobacz jak go stosować.

Nie doprowadzaj do silnego uczucia głodu

Twój organizm nie da się oszukać – jeśli rano nie zjesz śniadania, przez cały dzień będziesz miała ochotę na coś słodkiego. Stosując dłuższy post, wprowadzasz organizm w stan silnego stresu, który nie zostanie rozładowany tak długo aż coś zjesz. Z tego powodu, największym sprzymierzeńcem podczas odchudzania się, są regularne posiłki przyjmowane co kilka godzin.

Jedz imbir i inne przyprawy poprawiające trawienie

Brak efektów odchudzania może być związany także z problemami z trawieniem. Z tego powodu warto włączyć do swojej diety przyprawy, które pobudzają metabolizm, m.in. takie jak imbir, paprykę, tymianek, rozmaryn oraz kminek.

Zobacz także: