Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Czarna lemoniada, z cytryną i węglem aktywnym to jeden z najpopularniejszych napojów w internecie. Nie każdy jej potrzebuje, ale w wielu sytuacjach czarna lemoniada może być pomocna.

Zobacz też: Jak zrobić idealnie wybielająca pastę do zębów z węglem aktywnym 

Ze względu na właściwości chłonne węgla aktywnego, taką czarną lemoniadę można wykorzystać do oczyszczania organizmu szczególnie u osób narażonych na pleśń, mających problemy żołądkowo-jelitowe. Szczególnie pomocna dla sportowców i biegających maratony, którzy często mają problem z biegunkami w czasie biegu.

Jej główne składniki to świeżo wyciśnięty sok z cytryny i węgiel aktywny. Picie wody z cytryną przynosi wiele dobrego dla organizmu, bo cytryny alkalizują nasze ciało, a musisz wiedzieć, że wszelkie choroby nie mogą, albo bardzo trudno rozwijają się w środowisku alkalicznym.

Drugim składnikiem tej czarnej lemoniady jest węgiel aktywny. Znany od dawna i wykorzystywany w kosmetyce i do oczyszczania organizmu z toksyn. Nawet w ostrych przypadkach. Zawiera substancje o składnikach absorbujących, co oznacza, że mają one zdolność do przyciągania szkodliwych substancji, wiążą je ze sobą i pomagają wydalać je z organizmu.

Węgiel aktywny tradycyjnie stosuję się przy:

  • zatruciach pokarmowych,

  • na zapobieganie kaca,

  • aby zredukować gazy w jelitach i wzdęciach

  • na obniżenie poziomu cholesterolu,

  • przy przedawkowaniu narkotyków

Czarna lemoniada przepis

Składniki

500 ml wody źródlanej
1 cytryna
2 kapsułki węgla aktywnego (do kupienia w aptekach)
miód do smaku ( u mnie 1 łyżka)
szczypta soli morskiej

1 l szklanka butelka

Wykonanie

Do butelki wlać wodę, dodać wyciśnięty sok z 1 cytryny, miód i 2 pokruszone tabletki węgla aktywnego. Zakręcić butelkę i dobrze wstrząsnąć. Popijać z rana przed śniadaniem.

**napój barwi język:)

*** Należy pamiętać, że w przypadku przyjmowania lekarstw nie należy przyjmować węgla aktywnego. Powstrzymaj się od przyjmowania leków, ziół, lub suplementów na 2 godziny przed i po przyjęciu węgla aktywnego.

Przepis i zdjęcie pochodzi z  www.catchingseeds.com

Jeśli chcesz oczyścić organizm z toksyn, wypróbuj te pyszne koktajle, zupki i sałaty, które Cie wzmocnią i pomogą usunąć zaległości pokarmowe. Znajdziesz je na następnej stronie:

Zobacz także: