Chcesz szybciej schudnąć, ściągnij za darmo nowy ebook „9 ODCHUDZAJĄCYCH napojów” kliknij tutaj >>

Ból pleców to koszmar. Potrafi nieźle utrudnić życie.

Jeśli tak jak ja dużo pracujesz na siedząco, przy komputerze, to na pewno cierpisz na ból pleców, szczególnie jeśli jesteś mało aktywna fizycznie. Codziennie siedzenie tak osłabia mięśnie, że z czasem pojawia się ból pleców.

Najczęściej jego przyczyną jest oczywiście siedzący tryb życia, brak regularnej aktywności fizycznej, przyjmowanie nieprawidłowej postawy oraz zła pozycja w czasie snu. Czasem nasila się on podczas dźwigania ciężkich przedmiotów, bądź wykonywania ruchów, a czasem łagodnieje dzięki ćwiczeniom. Może towarzyszyć mu ciągłe zmęczenie, zaburzenia koncentracji oraz bezsenność.

Poniżej proponuję Ci ćwiczenia, które mogą pomóc załagodzić tę dolegliwość. Te siedem prostych ćwiczeń na ból pleców wykonasz w ciągu siedmiu minut, więc nie marudź, tylko  bierz się za siebie!

ĆWICZENIA NA BÓL PLECÓW (wykonuj je codziennie)

ĆWICZENIE 1

ból pleców ćwiczenia

Połóż się na plecach ze zgiętymi nogami i stopami położonymi na podłodze. Następnie unieś jedną nogę i dociśnij obiema rękami wewnętrzną stronę uda, tak aby poczuć napięcie mięśni z tyłu nogi. Wytrzymaj w tej pozycji 30 sekund, a następnie zmień nogę. Jeśli Twoja noga nie będzie całkiem wyprostowana, nie martw się tym – z czasem Twoja elastyczność się poprawi.

Chcesz schudnąć? Zastosuj plan jedzenia, który pomoże Ci zgubić nawet 5 kg w 14 dni.

ĆWICZENIE 2

ból pleców ćwiczenia

Tym razem dociśnij obiema rękami kolano do klatki piersiowej i pozostań w tej pozycji przez 30 sekund. Jeśli odczuwasz zbyt mocne napięcie przy kolanach, połóż ręce pod kolanem. Powinieneś poczuć pracę mięśni w dolnej partii pleców oraz w okolicach pośladków.

ĆWICZENIE 3

ból pleców ćwiczenia

Podobne ćwiczenie rozciągające wykonaj, dociskając prawą nogę do lewej nogi i na przemian. Kostkę opieraj na przedniej części kolana, oprzyj ręce pod kolanem i dociskaj je delikatnie w kierunku głowy przez 30 sekund. Zmień nogę i powtórz tę samą czynność. Dzięki temu ćwiczeniu powinieneś poczuć napięcie mięśni pośladków.

ĆWICZENIE 4

ból pleców ćwiczenia

W tym ćwiczeniu rozłóż ramiona na podłodze, skrzyżuj nogi jak na załączonym obrazku i jedną ręką próbuj dociskać kolano w kierunku podłogi. W tej pozycji wytrzymaj 30 sekund, a następnie powtórz tę czynność z drugą nogą. Tym razem napięcie mięśni powinno być odczuwalne w okolicach dolnej części pleców, z boku. 

ĆWICZENIE 5

ból pleców ćwiczenia

Połóż się na boku, złap nogę tuż pod kostką, a następnie dociskaj ją w kierunku pośladków. W tej pozycji pozostań przez 30 sekund. Po tym czasie zmień nogę i powtórz ćwiczenie. Po wykonaniu tej czynności powinieneś poczuć napięcie mięśnia czworogłowego uda.

ĆWICZENIE 6

ból pleców ćwieczenie

Następnie podnieś się z podłogi, uklęknij na jednym kolanie, a drugą stopę oprzyj na podłodze. Obiema rękami dociskaj kolano przez 30 sekund. Przy wykonywaniu tego ćwiczenia pamiętaj o prostych plecach. Następnie zmień nogę.

ĆWICZENIE 7

ból pleców ćwiczenia

Podnieś się do pozycji stojącej, znajdź stolik lub krzesło, które będą na wysokości Twojej talii. Oprzyj się o niego rękoma i napręż mięśnie pleców. Pozostań w tej pozycji przez 30 sekund. Rozluźnij mięśnie i powtórz ćwiczenie.

Przed wykonywaniem powyższych ćwiczeń najlepiej skonsultuj się z lekarzem, aby się upewnić, że przy Twojej dolegliwości przypadkowo nie pogorszysz swojego stanu.

Zobacz także: