Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi
Po świątecznym ucztowaniu warto wspomóc swój układ pokarmowy naturalnymi produktami, które przyspieszą metabolizm i zwalczą uczucie ciężkości.
Najprostszym sposobem jest regularne picie herbatek, dzięki którym pozbędziemy się wzdęć, zaparć i innych dolegliwości ze strony układu pokarmowego.
1. Herbatka imbirowa
Napar z imbiru w tradycyjnej medycynie stanowił remedium na przeziębienie i problemy z trawieniem.
Dzisiaj, kiedy nie ma problemu z kupieniem świeżego korzenia imbiru można jego przygotowanie nie stanowi żadnego problemu.
Ten niezwykły, orientalny składnik stanowi nie tylko aromatyczną przyprawę, ale również środek o licznych właściwościach zdrowotnych.
Herbatę imbirową najlepiej jest przygotowywać ze świeżego korzenia, ale zamiast obranych plastrów możesz stosować również sproszkowany imbir, w formie przyprawy. Dodatek mleczka kokosowego podkreśli jego orientalny charakter.
Składniki:
- 3 plastry świeżego imbiru (lub ¼ łyżeczki sproszkowanego)
- łyżka miodu
- łyżka mleczka kokosowego
- szklanka wody
- duża szczypta kurkumy
Wykonanie:
Dodaj składniki, poza miodem i mleczkiem, do gorącej wody.
Zmniejsz ogień, przykryj naczynie i pozwól składnikom zaparzać się przez maksymalnie 10 minut. Kiedy napój nieco przestygnie, dodaj miód i mleczko kokosowe.
Popularne: Jak w 14 dni oczyścić wątrobę ze złogów i toksyn
2. Herbatka rumiankowa
Rumianek to zioło, które jest bardzo dobrze znane w w leczeniu problemów trawiennych. Oprócz tego używa się go jako naturalnego środka uspokajającego, który skutecznie koi nerwy. Rumianek ma właściwości rozkurczowe, więc jest idealnym środkiem na uporczywe wzdęcia. To naturalny środek leczniczy, które działa antyalergicznie, bakteriobójczo oraz zapalnie.
Składniki:
- 1 łyżeczka suszonych kwiatów rumianku (tylko nie ten w expresowych torebkach)
- 1 łyżeczka ziela męczennicy (inaczej passiflora może być z firmy Flos)
- 1 szklanka wrzącej wody 250 ml
Wykonanie:
Do garnka wrzucić zioła, zalać wrzącą wodą i zaparzać pod przykryciem około 20 minut. Po tym czasie można zioła odcedzić, doprawić miodem albo domowym sokiem malinowym i wypić.
Ta herbatka naprawdę działa cuda. Ziołą są tanie i bardzo skuteczne. Można je kupić niemal w każdej zielarni lub przez internet.
Zobacz to: Zastosuj tę metodę a schudniesz nawet 7 kg w 14 dni
3. Herbatka z mięty
Mięta jest jednym z najlepszych rozwiązań w
przypadku problemów związanych z trawieniem.
Skutecznie rozluźnia mięśnie wokół jelit i zmniejszają ból brzucha. Łagodzi również zaparcia i inne problemy żołądkowe. Przynosi ulgę osobom chorującym na zespół jelita drażliwego.
Idealnie chroni przed przejedzeniem ponieważ hamuje apetyt i zwalcza ochotę na słodkości. Wskazana jest filiżanka herbatki z mięty wypita tuż po posiłku.
Wykonanie:
Umyte listki mięty zalewamy wrzątkiem i zaparzamy pod przykryciem. Smakuje zarówno na ciepło, jak i zimno z kostkami lodu.
4. Herbatka pietruszkowa
Prozdrowotne korzyści z picia herbatki z natki pietruszki są ogromne. Ich lista jest bardzo długa. Działa moczopędnie, przeciw obrzękowo, pobudza wydzielanie żółci i pomaga oczyścić wątrobę i skórę.
Jest idealnym, naturalnym środkiem na reumatyzm i artretyzm. Leczy zaparcia i wzdęcia. Jest świetnym źródłem żelaza i magnezu, a także witm C, A, wit. B1 i B2. Wzmacnia organizm i jest naturalną multiwitaminą. Pita regularnie, leczy anemię. Żelazo „buduję” krew a duża ilość wit. C pomaga to żelazo „wchłonąć”.
Składniki:
- 2 szklanki wody
- 2 czubate łyżki posiekanej natki pietruszki
- 1 łyżeczka miodu
- sok z cytryny do smaku (ja dodaję 1 dużą łyżkę)
Wykonanie:
Wodę wlewam do garnuszka, dodaję natkę pietruszki i gotuję 15 minut. Odstawiam i czekam aż lekko przestygnie. Przecedzam i przelewam do dzbanuszka. Słodzę miodem i doprawiam do smaku sokiem z cytryny.
Popularne: Oto 8 ważnych powodów dla których warto pić herbatkę pietruszkową
5. Herbatka z czystka
Jest idealna na jesienne i zimowe wieczory. Dodatkowo, podkręca metabolizm, czyli jest dobrym dodatkiem dla osób na diecie, a także polepsza krążenie krwi. Można ją stosować także od razu po przebudzeniu, na przemian z wodą z cytryną. Dzięki niemu poprawisz swój stan zdrowia i z pewnością polepszysz nastrój. Ponadto działa przeciwbakteryjnie, antyalergicznie i przeciwgrzybiczo.
Składniki:
- 2 cm, świeży kawałek imbiru lub 1 łyżka suszu z czystka
- 2 szklanki wrzącej wody
- szczypta cynamonu
- szczypta kurkumy
- szczypta chili
- 1 łyżeczka octu jabłkowego
- plastry cytryny
- 1 łyżeczka miodu naturalnego
- kilka malin do dekoracji i świeża mięta
Wykonanie:
W dużym imbryku lub czajniczku przygotuj imbir lub czystek, zalewając go 2 szklankami wrzącej wody. Parz przez około 7-8 minut, po czym odcedź fusy z ziół. Dodaj cynamon, kurkumę, chili i dokładnie zamieszaj. Następnie dolej łyżeczkę octu jabłkowego i plastry cytryny. Do uzyskania słodszego smaku możesz dodać miód.