Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.

Stres, niewyspanie, zmiana pogody i przemęczenie, a czasem również sygnał wielu poważnych chorób. Ból głowy może mieć wiele przyczyn oraz różną częstotliwość – jednych spotyka rzadko, innym towarzyszy znacznie częściej. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to dolegliwość, która dotyka zdecydowaną większość. W kryzysowych sytuacjach zazwyczaj sięgamy po różnego rodzaju tabletki przeciwbólowe, które niestety nie należą do najzdrowszych specyfików. Leki powszechnie dostępne w aptekach i supermarketach zawierają m.in. szkodliwy dla zdrowia ibuprofen, który nie tylko obciąża nasz układ pokarmowy, ale również zaburza funkcje pozostałych narządów.

Z tego względu warto dwa razy się zastanowić, zanim sięgniemy po kolejną tabletkę przeciwbólową. W końcu istnieją znacznie zdrowsze sposoby na poradzenie sobie z bólem głowy. Jedną z nich jest znana od 7 tysięcy lat akupresura, czyli pochodząca z Chin metoda leczenia, polegająca na uciskaniu określonych punktów na ciele.

zakwaszenie organizmu

Według starożytnej medycyny chińskiej ból łączy się z zaburzeniami przepływu energii Qi w określonych meridianach, czyli kanałach odpowiadających za pracę każdego organu. Celem akupresury jest znalezienie „zatoru energetycznego” i odblokowanie go, dlatego stymuluje się określone punkty położone wzdłuż meridianów. Jako że akupresura nie wymaga aż takiej wiedzy medycznej jak bardziej zaawansowane zabiegi nakłuwania, można ją stosować samodzielnie w domu.

OTO 6 SPOSOBÓW NA POZBYCIE SIĘ BÓLU GŁOWY:

Przed rozpoczęciem masażu, przyjmij wygodną pozycję. Samą czynność, polegającą na masowaniu okrężnymi ruchami konkretnych punktów, wykonuje się od 30 sekund do minuty. Ból głowy zazwyczaj ustaje po 5-10 minut od jej wykonania.

Punkt Yintang, czyli punkt trzeciego oka, jest usytuowany pomiędzy łukami brwiowymi i na granicy, gdzie kończy się nos, a zaczyna czoło. Ten punkt jest odpowiedzialny również za łagodzenie objawów zmęczenia oczu.

Punkty Zan Zhu. Symetryczne punkty znajdują się u podstawy wewnętrznej krawędzi łuków brwiowych. Masaż tej części również zmniejsza katar i poprawia ostrość wzroku. Masuj tę partię okrężnymi ruchami przez około 1 minutę.

Punkty Yingxiang. Te punkty są umieszczone po obu stronach nozdrzy, na linii oczu. Aby je znaleźć, musisz poczuć wgłębienie w dolnych partiach kości policzkowych. Masaż ten odblokowuje zatoki, łagodzi stres oraz łagodzi ból głowy i zębów.

Punkty Tian Zhu. Te punkty znajdują się z tyłu głowy, pomiędzy uchem a początkiem kręgosłupa. Masaż tych punktów łagodzi podrażnienia nosa, ból oczu i uszu, silny ból głowy oraz migrenę.

Punkty Shuai gu znajdują się 2-3 cm od linii włosów, w tzw. obszarze świątyni. Jeśli chcesz znaleźć ten punkt, poczujesz lekkie wgłębienie. Uciskanie tego obszaru pomaga uporać się z bólem w okolicach skroni oraz zmęczeniem oczu.

Punkty He Gu. Te symetryczne punkty znajdują się z tyłu dłoni, pomiędzy kciukiem a palcem wskazującym. Uciskanie tych punktów pomaga złagodzić ból pleców, zębów oraz napięcie mięśni karku.

Źródło: Bright Side

Zobacz także: