Kasia Gurbacka
Dietetyk
Promotor Zdrowego Odżywiania
Autorka programu oczyszczającego Vital Detox
Cienie pod oczami dodają nam lat, sprawiają, że wyglądamy niezdrowo i na ciągle zmęczoną. Nie musisz się chować wkładając ciemne okulary! Możesz się ich pozbyć, stosując proste sposoby.
Czy wiesz, skąd się biorą cienie pod oczami?
Tak naprawdę jest cała masa problemów skórnych, które biorą się z niedoborów witamin i minerałów.
- Cienie i obrzęki są także często przypisywane brakiem witaminy K . Ponadto, niedobór witaminy B12 (zwykle związanych z niedokrwistością lub anemią) może spowodować cienie.
- Także spożywanie zbyt dużej ilości soli i przypraw (typu ziarenka smaku), które zawierają sztuczne wzmacniacze smaku.
- Nadmiar soli powoduje, że organizm zatrzymuje wodę w nietypowych miejscach, np. pod oczami, co może powodować w tych miejscach obrzęki.
- Zbyt dużo soli w diecie, może również zaburzać krążenie i spowodować, że naczynia krwionośne pod skórą wydają się bardziej niebieskie.
- Kolejnym powodem jest brak odpowiedniej ilości snu, który może także powodować, że skóra staje się bledsza. Kontrast pomiędzy bladą skórą i cieniami, jest na tyle duży, że cienie pod oczami wydają się większe niż w rzeczywistości. Potrzebujemy zwykle około 7-9 godzin na dobę. Brak snu, w połączeniu ze słabym wchłanianie witamin lub ich niedoborem, może prowadzić do osłabienia funkcji nadnerczy. Im słabsza praca nadnerczy tym mniej przyswajania witaminy B6. Im mniej witaminy B6 tym gorsza praca nadnerczy…Więcej snu, duża ilość wapnia i magnezu pochodzące z zielonych roślin, witamin z grupy B przywraca funkcję nadnerczy.
PRZECZYTAJ TEŻ: Zielone jedzenie, które oczyszcza organizm, wypłukuje toksyny i złogi.
Na szczęście, można poprawić swój wygląd i zmniejszyć, a nawet całkowicie usunąć cienie pod oczami. Oprócz zmiany diety, są też „kosmetyczne” sposoby. Te, które proponuję, są sprawdzone, niedrogie i łatwo je zastosować w domu.
3 sprawdzone sposoby na cienie pod oczami
1. Ziemniaki
Ziemniaki mają naturalne właściwości wybielające, które pomogą rozjaśnić cienie i pozbyć się opuchlizny wokół oczu. To dzięki temu, że zawierają pewien enzym, który pod wpływem utleniania ma właściwości wybielające skórę.
Gdy pojawiają się worki, włożyć 2 ziemniaki do lodówki na około 30 minut. Kiedy będą już schłodzone, należy je obrać i zetrzeć na tarce. Odcisnąć z nich sok. Następnie namoczyć waciki i położyć je pod oczy, najlepiej na całą noc. Rano należy zmyć sok z ziemniaków wodą. Tę naturalną kurację należy powtórzyć przez około 4-5 dni.
2. Mleko
Mleko zawiera kwas mlekowy, który pomaga zmiękczyć i nawilżyć skórę pod oczami. Mleko zawiera też niezbędne białka, enzymy, aminokwasy i przeciwutleniacze, które doskonale wzmacniają skórę i leczą jej uszkodzenia.
Wystarczy namoczyć waciki w zimnym mleku i położyć je pod oczy. Trzymać aż waciki staną się ciepłe. Zabieg też powtórzyć przez 4-5 razy w ciągu dnia przez około tydzień.
3. Olej migdałowy
Olej migdałowy jest również bardzo skuteczny w rozjaśniania koloru skóry wokół oczu. Jest bogaty w witaminy i minerały odżywcze, które mogą odmłodzić i nawilżyć delikatną skórę wokół oczu, bez blokowania porów. Ma dużą zawartość witamin A, B i E, które są dobre dla zdrowia skóry. Kilka kropel olejku, rozmasować w dłoniach, tak aby był ciepły i wmasować.
Co jeszcze możesz zrobić?
Przede wszystkim dobrze jedz. Zastosują zdrową, zbilansowaną dietę, bogatą w witaminy i minerały. Produkty bogate w chlorofil, witaminy A, E oraz witaminę C. Ważne też, aby pić spore ilości wody. Jedz dużo warzyw, zwłaszcza kapusty, jarmużu, szpinaku i inne zielone warzywa liściaste. Idealne są także orzechy, ponieważ zawierają cenne tłuszcze. Ważne też, aby nie palić papierosów. Palenie powoduje problemy z naczyniami krwionośnymi, które stają się bardziej widoczne i bardziej niebieskie. Możesz też zastosować sposób, który działa na wszystkich. To zestaw koktajli, zup i herbatek ziołowych, które pomogą Ci oczyścić organizm po zimie i przywrócą blask Twojej skórze. Znajdziesz go na następnej stronie.