Zanim zaczniesz odchudzanie, musisz dowiedzieć się co najbardziej działa na spalanie tłuszczu i co jeść, aby przyspieszyć metabolizm. Ściągnij już teraz moje sprawdzone „25 przepisów spalających tłuszcz” i skutecznie zacznij odchudzanie.
Jednym z najpopularniejszych trendów w ostatnich latach, jest moda na niemarnowanie produktów oraz wykorzystywanie ich na różne i często nieoczekiwane sposoby. Dobrym przykładem są skórki z pomarańczy, które zazwyczaj wyrzucamy, mimo że mają dziesiątki ciekawych zastosowań. W tym artykule przybliżę Ci kilka porad – warto przetestować je na pomarańczach organicznych, które podczas transportu nie były spryskiwane substancjami chemicznymi. Jeśli używasz zwykłych pomarańczy z marketu, w pierwszej kolejności bardzo dokładnie je umyj.
Dodatek do herbaty – skórki z pomarańczy poprawiają smak herbaty. Możesz je łączyć zarówno z herbatą zieloną, jak i czarną oraz czerwoną. Wiele mieszanek herbat z herbaciarni zawiera właśnie skórki pomarańczowe.
Odśwież swoje buty – po obraniu pomarańczy, wsadź je do worka razem z nieprzyjemnie pachnącymi butami i pozostaw na 24 godziny. Zawarte w skórce olejki działają antybakteryjnie i pomagają wyeliminować brzydki zapach.
Naturalny odświeżacz powietrza potpourri – potpourri, czyli pachnące dekoracje z kwiatów i owoców, często eksponowane w szklanych półmiskach, cieszą zarówno oczy, jak i odświeżają powietrze. Skórki pomarańczy możesz wymieszać z kwiatami, takimi jak lawenda czy rumianek.
Przyjemność w kąpieli – wrzuć skórki z pomarańczy do woreczka z materiału (lub bawełnianej, czystej skarpetki) i umieść je w wannie z gorącą wodą. Ich piękny zapach wypełni wkrótce całą łazienkę.
Naturalny piling do ciała – pomarańcza jest składnikiem wielu sklepowych pilingów i scrubów do ciała, ponieważ odmładza skórę i poprawia jej wygląd. Aby zrobić taki scrub, należy wymieszać skórkę pomarańczową z cukrem oraz olejem kokosowym.
Wybielanie zębów – pomarańcze zawierają niewielką ilość kwasów owocowych, które skutecznie i bezpiecznie wybielają zęby. Wystarczy nacierać je wewnętrzną częścią skórki pomarańczowej.
Odstraszanie owadów – skórka z pomarańczy odstrasza owady. Jeśli włożysz ją do kieszeni, albo natrzesz skórę jej wewnętrzną stroną, komary będą trzymały się od Ciebie z daleka.
Czyszczenie kuchni – skórka pomarańczy pomaga usunąć uporczywe plamy w kuchni. Świetnie nabłyszcza oraz czyści przedmioty ze stali nierdzewnej, dlatego może zastąpić zmywak, bądź gąbkę przy pozbywaniu się zacieków w zlewie kuchennym. Możesz ją także namoczyć w occie jabłkowym, by wzmocnić jeszcze bardziej siłę działania.
Pyszny dodatek do deserów – skórkę pomarańczową można usmażyć, po uprzednim usunięciu białej części. Najpierw kroi się ją w niewielką kostkę, a następnie smaży z cukrem, podlewając ewentualnie wodą.
Dodatek do potraw – można ją dodawać do potraw także bez smażenia – pasuje między innymi do różnego rodzaju sałatek.
Nietypowa świeczka – Przekrój pomarańczę na pół i wybierz z niej miąższ tak, aby uzyskać dwie puste połówki ze skórki. Wytnij w górnej części dziurkę i w dolną część wstaw zapalony podgrzewacz, a następnie zakryj ją górną częścią.
Maseczka na twarz – w tym celu należy połączyć dwie łyżeczki rozdrobnionej skórki pomarańczowej z miodem. Nakładaj na twarz, by rozjaśnić blizny i odmłodzić skórę.
Usuń nieprzyjemny zapach ze śmietnika – przed wyrzuceniem skórek do śmietnika, pokrój je na drobne kawałeczki. Możesz je wrzucić także na dno kosza na śmieci. Dzięki temu, będzie łatwiej pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.
Popraw smak cukru – zapach pomarańczy łatwo przechodzi do innych produktów, takich jak cukier. Możesz wsadzić kilka kawałków skórki do cukiernicy.
Naturalny odświeżacz powietrza – odświeżacze powietrza są w większości przypadków toksyczne dla organizmu, jednak nie dotyczy to naturalnego odświeżacza wykonanego ze skórek pomarańczy. Aby go zrobić, wrzuć kilka skórek pomarańczowych do wrzątku i postaw na parapecie. Za chwilę w domu będzie pięknie pachnieć.
Zobacz także: