Zobacz jak łatwo możesz „naprawić” zepsute hormony, jak przywrócić równowagę hormonalną i jak pozbyć się tłuszczu z brzucha, bioder, ud czy pupy.

Kasia Gurbacka
Dietetyk, Promotor Zdrowego Odżywiania
Autorka pysznej Diety Venus

Naukowcy, którzy zajmują się problem tkani tłuszczowej zidentyfikowali 6 hormonów, które są odpowiedzialne za odkładanie się tłuszczu. To w którym miejscu odkłada się tkanka tłuszczowa, świadczy o braku równowagi pomiędzy tymi hormonami. Może ich być za dużo, za mało lub mogą być całkowicie poza równowagą. Moim największym problemem zawsze był tłuszcz na klatce piersiowej i na brzuchu.  Zawsze miałam większe piersi. Po latach okazało się, że poziom moich hormonów nie jest w normie. Ta wiedza pozwoliła mi zrozumieć przyczynę moich kłopotów i rozwiązać ten „problem” raz na zawsze. Rozwiązaniem okazało się jedzenie…

 Jeśli tłuszcz odkłada się NA BRZUCHU

Oznacza to, że możesz mieć zaburzenia równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem insuliny, niskim poziomem hormonu wzrostu, niskim lub wysokim estrogenem, wysokim kortyzolem albo wysokim testosteronem.

Lokalizacja tkanki tłuszczowej w okolicach brzucha jest bezpośrednim odbiciem poziomu powyższych hormonów. To one mają bezpośredni wpływa na to, gdzie organizm magazynuje komórki tłuszczowe. Właściwa równowaga hormonalna jest ważniejsza od liczenia kalorii, głodzenia się czy morderczych ćwiczeń. Czasem, wystarczy jedynie doprowadzić je do „normy” aby waga zaczęła spadać, a tkanka tłuszczowa zmniejszać się.

Na następnej stronie możesz zobaczyć, jak wyeliminować problem tkanki tłuszczowej z brzucha:

dieta venus

 

Jeśli tłuszcz odkłada się NA BOCZKACH

Ten tłuszcz zawsze najbardziej mnie irytuje bo „wychodzi” ze spodni, a kiedy wkładam sukienkę, widać go spod bielizny. Tłuszczyk na boczkach, może oznaczać zachwianie równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem insuliny i zaburzenia równowagi cukru we krwi.
Wysoki poziom insuliny i wahania cukru oprócz nadwagi mogą doprowadzić też do cukrzycy.
Dlatego ważne jest, aby doprowadzić do równowagi tych hormonów. Można to zrobić stosując odpowiednie jedzenie.

Kliknij poniżej i zobacz jak :

==>jak pozbyć się tłuszczu na boczkach

Jeśli tłuszcz odkłada się NA PUPIE, UDACH, BIODRACH

Oznacza to, że możesz mieć zaburzenia równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem estrogenów, niskim progesteronem i niskim poziomem hormonu wzrostu. Czy wiesz, że właściwy poziom tych hormonów zależy od odpowiedniej diety i regularnego wysiłku fizycznego?
Zła dieta i brak ruchu są powodują „uśpienie” progesteronu, a to powoduje magazynowanie estrogenów. Ich wysoki poziom zwiększa ryzyko otyłości i przyspiesza odkładanie się tkanki tłuszczowej.

Na następnej stronie możesz zobaczyć:

==>jak wyeliminować problem tkanki tłuszczowej z pupy, ud, bioder

Jeśli tłuszcz odkłada się NA RAMIONACH

Oznacza to, że możesz mieć zaburzenia równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem insuliny i niskim poziomem DHEA. Substancja ta blokuje enzymy odpowiedzialne za odkładanie się tłuszczu, a jej odpowiedni poziom zmniejsza otyłość, jednocześnie wzmacniając mięśnie. Wypróbuj jedzenie, które przywraca równowagę hormonalną i pomaga schudnąć:

Jeśli tłuszcz odkłada się NA KLATCE PIERSIOWEJ

Oznacza to, że możesz mieć zaburzenia równowagi hormonalnej związanej z wysokim poziomem estrogenów. Kobiety z wysokim poziomem estrogenów mają zazwyczaj bardzo kobiecą budowę, dość duże piersi i wyraźnie zaznaczoną talię i biodra. Jeśli poziom hormonów zostanie zaburzony, mogą pojawić się kłopoty z odkładaniem się tkanki tłuszczowej w tej części ciała.

Aby to zmienić, możesz zastosować dietę, która pomoże Ci pozbyć się tkanki tłuszczowej z klatki piersiowej. Kliknij na następnej stronie i zobacz jak łatwo to zrobić: