Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Wazelina to jeden z produktów znanych niemal każdemu. Jej właściwości sprawiają, że znalazła swoje zastosowanie w wielu obszarach, choć w pierwszej kolejności na myśl przychodzi kosmetyka. Jak się jednak okazuje wazelina potrafi zdziałać cuda również w innych aspektach.

Likwiduje ślady szminki

Wielu kobietom zdarza się pozostawić wazelina zastosowanieślady szminki na ubraniu, czy pościeli. Nie oznacza to jednak wcale żmudnego odplamiania. Wystarczy nałożyć odrobinę wazeliny na brudny fragment tkaniny i uprać w pralce nastawiając na standardowy program charakterystyczny dla danego typu materiału.

Odświeża skórzaną odzież

Sentyment do ulubionych ubrań to uczucie znane dużej części z nas. Gdy w grę wchodzi odzież noszona przez lata, przywiązanie i dbałość są tym bardziej zrozumiałe. Istnieje wiele środków, które chronią skórę, jednak trzeba liczyć się z kosztem. Wazelina w przeciwieństwie do nich jest stosunkowo tanim rozwiązaniem, a nie mniej skutecznym. Wystarczy natrzeć ubranie, któremu chcemy „dać drugie życie”, pozostawić do wchłonięcia, a nadmiar substancji zetrzeć.

Popularne: Pij ten napój codziennie rano przez miesiąc, a zauważysz zaskakujące efekty…

Chroni miskę Twojego zwierzaka przed owadami

Często zdarza się, że pupil pozostawi resztki jedzenia w misce, które wabi niepożądane owady. Rozwiązaniem jest posmarowanie brzegów miski wazeliną, która ze względu na swą konsystencję utrudnia przedostanie się np. mrówek do jej wnętrza. Nie ma więc potrzeby zakupu specjalnych naczyń.

Wspiera w walce z rozdwajającymi się końcówkami

Zniszczone włosy spędzają sen z powiek wielu Paniom. Próbują one radzić sobie z tym problemem stosując rozmaite odżywki z drogeryjnych i aptecznych półek. Remedium jest jednak znacznie bliżej. Wystarczy nałożyć niewielką ilość wazeliny na końcówki i spłukać po pięciu minutach ciepłą wodą. Włosy staną się nawilżone i odżywione. Warto jednak pamiętać, że nadmierna ilość wazeliny sprawi, że staną się one nieprzyjemnie tłuste. Należy przestrzegać naczelnej zasady: „Wszystko z umiarem”.

Położy kres skrzypiącym zawiasom

Niewiele dźwięków potrafi tak zirytować człowieka jak ten wydobywający się ze starych zawiasów drzwi, okien czy szaf. Wazelina jest w stanie zwalczyć ten problem na długi czas. Wystarczy precyzyjnie posmarować newralgiczne miejsca przy pomocy małego pędzelka, by móc delektować się przyjemną ciszą podczas otwierania i zamykania mebli oraz drzwi.

Przedłuża trwałość perfum

Nawet zapachy najlepszej jakości ulatniają się po jakimś czasie tracąc swój niepowtarzalny aromat. Istnieje jednak sposób by trzymały się one dłużej na skórze. Przed spryskaniem wybranych miejsc na ciele należy je posmarować odrobiną wazeliny. Ten zabieg zdecydowanie przedłuży żywotność perfum i pozwoli cieszyć się ich zapachem znacznie dłużej.

Popularne: Jeśli chcesz schudnąć, musisz zacząć stosować ten produkt!

Usunie gumę do żucia z drewnianych powierzchni

Pozbycie się jej jest zmorą wielu z nas. W tym przypadku wazelina radzi sobie równie świetnie jak w kosmetyce. Pozbycie się gumy do żucia z drewna jest bajecznie proste – wystarczy potrzeć ubrudzone miejsce wazeliną, aż do momentu gdy guma zacznie się rozpadać. Resztki należy delikatnie usunąć i w efekcie cieszyć się czystym drewnem.

Nie pozwala by szampon drażnił oczy

Szczypanie pod powiekami jest niezaprzeczalnym koszmarem z dzieciństwa. Każdy z nas miał z tym problem, Twoje dziecko również. Aby oszczędzić mu dyskomfortu należy przed kąpielą przetrzeć wazeliną fragment skóry tuż pod brwiami. Będzie to swego rodzaju „tarcza ochronna” nie pozwalająca by szampon dotarł do oczu Twojego dziecka. Rozwiązanie genialne w swojej prostocie!

Walczy z korozją akumulatora

Obawa przed zimą i jej wpływem na żywotność akumulatora jest nam dobrze znana. Istnieje sposób by przygotować go przed nadejściem mrozów. Odłącz zaciski i oczyść je drucianą szczotką. Podłącz ponownie i posmaruj przewody wazeliną tuż przy końcówkach. Taki zabieg zapobiegnie korozji i zachowa akumulator w dobrym stanie przez całą zimę.

Popularne: Ten produkt jest zbawienny, jeśli masz chorą tarczycę…

Przyniesie ulgę podczas kataru

Podczas przeziębienia nos jest szczególnie narażony na uszkodzenia. Skóra w jego okolicach ze względu na katar staje się czerwona i popękana. Wazelina pomaga nawilżyć wysuszone miejsca i przyspiesza gojenie, w efekcie przynosząc ukojenie.

Zbawiennie właściwości wazeliny są niezliczone. Te przedstawione powyżej to zaledwie garstka tego, co potrafi ona zdziałać. Niewątpliwą zaletą jest fakt, iż wazelina jest bezwonna co powoduje, że jest neutralna dla otoczenia. W połączeniu z właściwościami natłuszczającymi jest środkiem uniwersalnym, który jest przede wszystkim tanią alternatywą do specjalistycznych substancji.

Zobacz także

Kuracja kostkami lodu – prosty sposób na pozbycie się dolegliwości

Dezynfekcja ran i ich leczenie – czy znasz na to naturalne środki?

6 najlepszych sposobów na piękną i promienną skórę + domowe maseczki