Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Keczup to kultowa przyprawa, bez której nie wyobrażamy sobie takich potraw, jak frytki, kanapki czy parówki (wymieniam tylko kilka najmniej zdrowych). Z tego artykułu poznasz kilka ciekawostek na jego temat.

Popularne: Oczyść swój organizm z toksyn i schudnij nawet 10 kg!

Keczup to niemal sam cukier

100 gramów keczupu dostarcza około 100 kalorii i 22.8 grama cukru. Jedząc keczup, dostarczasz sobie także dużej ilości soli. Mimo tego, że keczup pochodzi z pomidorów, trudno doszukiwać się w nim korzystnego działania, ponieważ brak w nim witamin (producent dodaje do niego sztucznych witamin) i minerałów.

Keczup jest źródłem syropu glukozo-fruktozowego

Syrop glukozo-fruktozowy to jeden z najbardziej niezdrowych produktów, które możesz zjeść. Częste jedzenie produktów, które go zawierają, wpływa na otyłość i może wywoływać cukrzycę, choroby zębów i stłuszczenie wątroby.

Duża zawartość octu

Keczup ma także silne działanie zakwaszające, z uwagi na pokaźny dodatek octu. Ocet to kolejny składnik, którego ilość w diecie powinniśmy minimalizować, a już na pewno, nie podawać go dzieciom.

sklad keczupu

Skład keczupu różni się w zależności od producenta

Przeglądając etykiety keczupów w Internecie, zauważyłam, że poszczególne marki znacznie różnią się składem. Największe rozbieżności zauważymy, porównując ilości pomidorów zużytych do wykonania keczupu – wahają się one od 200 do 140 gramów na 100 gramów gotowego produktu. Także dodatki typu modyfikowana skrobia kukurydziana, z czasem nawet benzoensan sodu!

Popularne: Pozbądź się wzdęć i zaparć – usuń toksyny z organizmu

Celem tego posta, jest zwrócenie uwagi na skład różnych produktów, które codziennie towarzyszą nam w kuchni. Keczupy powszechnie uważa się za jeden z najlepszych dodatków rynku, ale ich skład, jest bardzo daleki od korzystnego dla zdrowia. Tanie keczupy z dyskontów, mają znacznie gorszy skład, co oznacza, że powinniśmy ich unikać za wszelką cenę. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest robienie własnego keczupu z pomidorów lub koncentratu pomidorowego.

Zobacz także

10 powodów, aby zrobić detox wodą z cytryną z dodatkiem ostrej papryki

Jak powinno wyglądać zdrowe śniadanie? Jakie błędy popełniamy rano?

Tarta z suszonymi pomidorami – przepis