Herbata, zaraz po wodzie jest jednym z najczęściej pitych napojów. Nikt by nie podejrzewał, że w niektórych herbatach, może być coś groźnego…

Kasia Gurbacka
Dietetyk, Promotor Zdrowego Stylu życia

Najnowsze wieści z USA potwierdzają, że niektóre popularne marki herbat stosują niebezpieczne i rakotwórcze dla zdrowia składniki. Dla mnie to szok, bo herbata jest jak najbardziej naturalnym produktem, jak można ją popsuć dodając chemiczne dodatki lub składniki przetworzone genetycznie tzw. GMO.

Jak by tego było mało, okazuje się, że nawet opakowanie, czyli bardzo popularne torebki, w których zapakowana jest herbata są niebezpieczne dla zdrowia. Każdy z nas wie, że chemia z plastikowych pojemników i butelek stwarza wiele zagrożeń dla zdrowia. Wiele z takich opakowań zawiera Bisfenol-A (BPA), bisfenol S (BPS) i ftalany. Wszystkie te substancje naśladują hormony i zakłócają pracę naszego organizmu.

==>wypraktykowany i prosty sposób na pozbycie się toksyn

Czy plastikowe torebki na herbatę mogą być szkodliwe dla naszego zdrowia?

Za herbatą w torebkach przemawia wygoda używania. Mają one różne kształty i kolory, wszystko po to aby zachęcić do zakupu. Te ładne torebki najczęściej wykonane są z różnych tworzyw sztucznych: z nylonu,
termoplastycznego PCW lub polipropylenu, czy folii z politereftalanu etylenu (PET).

Nylon i PET uznawane są za jedne z najbardziej bezpiecznych, ale czy na pewno?
Oprócz temperatury topnienia, jest też coś takiego co, naukowo brzmi temperaturą
„zeszklenia” (Tg)
. Jest to temperatura, w której cząsteczki np. polimerów ( z których zrobione są torebki do herbaty) zaczynają się rozkładać.

Woda wrze w 100 stopniach Celsjusza. W przypadku PET punktu zeszklenia (Tg) wynosi około 80 stopni celsjusza, a nylonu (6,6) wynosi 50 stopni celsjusza. Możliwe jest więc, aby jakaś część tych polimerów została po zalaniu herbaty wrzątkiem „wypłukana” do herbaty. A to już nie jest takie bezpieczne dla zdrowia.

A co z torebkami papierowymi?

Te mogą być jeszcze groźniejsze, bo wielu producentów „traktuje” torebki epichlorohydryną, bardzo niebezpiecznym związkiem chemicznym. Jest on stosowany do wytwarzania żywic epoksydowych. Gdy epichlorohydryna styka się z wodą ulega hydrolizie do 3-MCPD. Badania dowodzą, że te związki powodują raka. Stwierdzono też, że mogą powodować bezpłodność. Epichlorohydryną nasącza się też filtry do kawy i osłonki na wędliny.

FAKTY

  • Herbata jest spryskiwana rakotwórczymi pestycydami (które mogą przejść bezpośrednio do kubka)
  • 70% herbat, to herbaty aromatyzowane (składniki wyprodukowane przez destylację frakcyjną i chemiczną manipulację różnych substancji chemicznych, takich jak ropa naftowa lub smoły węglowe)
  • Na opakowaniach często napisane jest, że mają „naturalne smaki”, choć ich tam nie ma, przez co konsumentów wprowadza się w błąd.
  • Wiele herbat zawiera składniki z dodatkiem GMO
  • Należy dokładnie czytać etykiety na opakowaniach i kupować herbatę wyłącznie od producentów, którzy potwierdzają, że ich opakowania wykonane są bez dodatku niebezpiecznych substancji.

Według firmy Tripper, niebezpieczne pestycydy, GMO i szkodliwe opakowania stosuje min. firma Lipton, Tetley, Yogi, Twinings.

trigger

Teraz, kiedy znasz już twarde fakty na temat herbat w torebkach, mam nadzieję, że będziesz rozważniej dokonywać zakupów.

Najlepiej wybierać organiczną herbatę i marki ze specjalnymi certyfikatami.
Należy dokładnie czytać etykiety, sprawdzać czy nie ma żadnych chemicznych aromatów i składników GMO (jak lecytyna sojowa i skrobia kukurydziana). Nie kierujmy się reklamą ani wyglądem opakowania. Wybierajmy taką, która nie ma w sobie chemii. Czytajmy więc dokładnie etykiety.

Jak perfekcyjnie zaparzyć herbatę?

Potrzebny będzie do tego szklany dzbanek i metalowe sitko, wrząca woda i dobra herbata.

jak dobrze zaparzyć herbatę temperatura parzenia

Jeśli masz te objawy, to może czas pomyśleć o oczyszczaniu organizmu z toksyn?

  • wystający brzuch i brak efektów w odchudzaniu
  • słaby układ odpornościowy
  • częste zaparcia i problemy z wypróżnianiem się
  • gazy i wzdęcia po posiłku
  • brak energii i częste bóle głowy
  • problemy z cerą, która staje się szara, sucha i wygląda „niezdrowo”
  • wypadające i pozbawione blasku włosy
  • problemy z hormonami, kliknij tu