Jeśli chcesz schudnąć, to jedyną słuszną drogą jest zmiana nawyków żywieniowych. Możesz to zrobić w Klubie Kasi

Masz już dosyć modnych diet, które nie przynoszą żadnego efektu? Twoim problemem jest efekt jojo? Jesteś zmęczony, poirytowany i poddenerwowany? Dokuczają Ci liczne schorzenia? Wszystkiemu winne jest zakwaszenie organizmu! Jedynym sposobem na to aby je pokonać jest alkalizacja organizmu, a ta z kolei jest możliwa poprzez wprowadzenie zasadowej diety i stylu życia.

Nadwaga wcale nie jest związana z tłuszczem, kaloriami, węglowodanami ani cholesterolem – prawdziwą przyczyną nadwagi jest niebezpieczny kwas, który kumuluje się w organizmie.

Ludzkie ciało zatrzymuje tłuszcz jako ochronę przed nadmierną produkcją i niepożądanym działaniem kwasów. Skąd się biorą kwasy w naszym ciele? Z diety, jaką prowadzimy i nieodpowiedniego stylu życia.

dieta zasadowa

Jakie są przyczyny otyłości?

Główną przyczyną powstawania i gromadzenia się kwasów jest dieta: fast foody, tłuste, smażone dania, produkty mocno przetworzone, mięso, cukier, chemiczne utrwalacze jedzenia, barwniki i wiele, wiele więcej – wszystko to działa na naszą niekorzyść. Dodatkowo sytuacji nie poprawia brak ruch spowodowany np. statyczną pracą czy po prostu czystym lenistwem.

Robert O. Young, twórca rewolucyjnego cudu równowagi pH, stwierdza, że najważniejszym zadaniem w organizmu jest utrzymanie zdrowego odczynu zasadowego. Podobne poglądy

Odkwaszenie organizmu i znalezienie tzw. równowagi zasadowej pozwala naszemu ciału na pozbycie się zbędnych komórek tłuszczowych. Ponadto zasadowa dieta i styl życia pomagają odzyskać zdrowie i równowagę – idealną harmonię fizyczną i psychiczną.

Popularne: Na tej diecie schudnie każdy! Nawet największy leń!

Wszystkim chorobom, schorzeniom, otyłości i wszelkim problemom zdrowotnym winne jest zakwaszenie organizmu. Tak naprawdę istnieje tylko jedna choroba, czyli zakwaszenie organizmu, oraz jedno lekarstwo – alkalizacja, czyli powrót do odczynu zasadowego.

Pierwszym krokiem do skutecznego działania diety jest nasza psychika. Należy najprościej jak się da (TAK lub NIE) odpowiedzieć sobie na pytanie: czy odżywiam się zdrowo? Czy mój styl życia jest zdrowy? Jeśli nie jesteś pewny, co odpowiedzieć, oznacza to, że nie jest dobrze.

Podstawowym, a zarazem największym, błędem popełnianym przez ludzi są złe nawyki żywieniowe oraz niedostateczna aktywność fizyczna. Jemy dużo i ciężko, nie zwracamy uwagi na skład produktów spożywczych, które kupujemy i wydaje nam się, że zdrowa dieta wymaga długich godzin spędzonych w kuchni.

Nic bardziej mylnego.

dieta zasadowa produkty

Czym jest zakwaszenie organizmu?

Czym jest zakwaszenie organizmu? Niczym innym jak nagromadzeniem kwasów żywieniowych i metabolicznych w naszym organizmie. Niebezpieczne kwasy gromadzą się w różnych zakątkach ciała, powodując schorzenia i choroby, w tym śmiertelne nowotwory. Krótko mówiąc – zakwaszenie organizmu przyczynia się do obniżenia jakości oraz skrócenia naszego życia.

Wszyscy zwracamy uwagę na objawy chorób, rzadziej jednak mówi się o ich przyczynach. Zdaniem doktora Roberta O. Younga odpowiedź jest prosta – istnieje tylko jedna choroba, czyli zakwaszenie organizmu. Czy to oznacza, że skutkiem nadmiernego zakwaszenia musi być śmierć?

Na szczęście, jest też dobra wiadomość – lekarstwem na zakwaszenie jest alkalizacja. Podobne poglądy wyznaje coraz więcej lekarzy i dietetyków.

Popularne: Aby schudnąć, musisz oczyścić organizm z niebezpiecznych i trujących toksyn!

Zbyt duża ilość kwasu w organizmie sprawia, że we krwi brakuje tlenu. W efekcie tego spowolniony zostaje proces przemiany materii. Nadmiar kwasu w organizmie powoduje rozpad zdrowych komórek w tkankach i narządach. Nasz organizm chcąc się chronić przed szkodliwym działaniem kwasów, gromadzi go w tłuszczu – można więc powiedzieć, że tłuszcz buforuje niebezpieczne kwasy, chcąc uchronić nas przed ich niebezpiecznym działaniem.

dieta zasadowa jadłospis

Zakwaszony i przeciążony organizm dużo gorzej radzi sobie z oczyszczaniem, przez co problemy zdrowotne ciągle nawarstwiają się. Otyłość, osteoporoza, migreny i częste bóle głowy, problemy z krążeniem i sercem, zła kondycja, nowotwory – to skutki nadmiernego zakwaszenia organizmu.

Część kwasów zostaje wydalona z organizmu poprzez jelita, pory skóry czy układ moczowy – jednak pozostałą część sami musimy zneutralizować. Najlepszym sposobem jest alkalizacja, czyli zobojętnienie.

Ścisły związek z zakwaszeniem organizmu ma odczyn pH krwi. Równowaga kwasowo-zasadowa zostaje zachowana, kiedy pH krwi mieści się w normie od 7,35 do 7,45. Wszelkie odchylenia od tej normy świadczą o niebezpiecznej kwasicy (kiedy pH jest zbyt niskie) lub o zasadowicy (kiedy pH krwi jest zbyt wysokie).

Jak ratować się przed zgubnymi skutkami zakwaszenia organizmu? Wyjściem jest dieta zasadowa i zdrowy tryb życia, które pomogą w osiągnięciu i utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu.

Czym jest dieta zasadowa?

Dieta zasadowa, inaczej zwana alkaliczną lub odkwaszającą. Pomaga ona zachować równowagę kwasowo-zasadową organizmu oczyszczając ciało z niebezpiecznych kwasów metabolicznych i spożywczych.

Czego unikać na diecie zasadowej? Mięsa, cukru, wysokocukrowych owoców, niektórych węglowodanów, używek, czyli kawy, herbaty, alkoholu…krótko mówiąc wszystkiego, co zakwasza nasz organizm.

Nie jest to typowa chwilowo „modna” dieta. Nie wymaga katowania się głodówkami ani skrupulatnego liczenia każdej kalorii – jej głównym celem jest przywrócenie w organizmie równowagi kwasowo-zasadowej. Smukła sylwetka, ogólne zdrowie i dobre samopoczucie to jej „efekty uboczne”.

Kluczem do sukcesu jest ułożenie zbilansowanej diety, która w co najmniej 80% powinna składać się z produktów zasadowych.

Ciągle brak Ci motywacji? Może zainspiruje Cię fakt, że dieta zasadowa to ulubiona dieta gorących nazwisk Hollywood, takich jak Miranda Kerr czy Gwyneth Paltrow. Zawdzięczają jej swoją smukłą sylwetkę, urodę a przede wszystkim zdrowie.

Popularne: Czy wiesz, że aby schudnąć musisz unikać tych 5 produktów?

Co można jeść a czego unikać na diecie zasadowej?

Dieta zasadowa opiera się na spożywaniu tylko tych produktów, które mają działanie alkalizujące albo takich, które są dla naszego organizmu obojętne. Istnieje lista produktów zakazanych oraz dozwolonych. Jest ona szczególnie przydatna dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z alkalizacją.

Przykładowe produkty dozwolone to:

  • zielone warzywa liściaste typu jarmuż, szpinak itp.
  • pomidory
  • sałata
  • kapusta
  • niebieskie i fioletowe owoce i warzywa np. bakłażan, jagody, śliwki, czarne porzeczki, wiśnie itp.
  • kwaśne owoce np. cytryna, granat, kiwi itp.
  • soja i jej produkty
  • awokado (ulubiony owoc twórcy diety zasadowej dr. Roberta O. Younga)
  • buraki czerwone
  • papryka
  • imbir
  • przyprawy
  • mięta
  • herbatki ziołowe
  • oleje np. oliwa z oliwek, olej lniany, olej konopny itp.
  • orzechy, nasiona i kiełki

Przykładowa lista produktów zakazanych:

  • używki np. kawa, alkohol, papierosy
  • wszelkie rodzaje mięs i ich przetwory
  • jedzenie wysoko przetworzone np. fast-foody, mrożonki, chipsy itp.
  • napoje gazowane
  • sery
  • cukier (słodycze, ciasta, cukier w czystej postaci np. do herbaty itp.)

Dobrym pomysłem jest picie zdrowych, alkalizujących, zielonych koktajli. Wystarczy zmiksować ze sobą wybrane dozwolone produkty i po chwili możemy cieszyć się odkwaszającym drinkiem. To szybki i łatwy sposób na dostarczenie do organizmu niezbędnych składników odżywczych i alkalizujących.

Przykładowy przepis na zdrowy drink alkalizujący:

  • 2 owoce awokado
  • młode liście szpinaku
  • ok. 1,5 łyżeczki naturalnego miodu
  • ziarna sezamu
  • ulubione kiełki

Awokado i szpinak zmiksować ze sobą. Na koniec dodać miód i wymieszać. Koktajl podawać udekorowany ziarnami sezamu i kiełkami.

Dokładnie taki sam schemat dotyczy zdrowych, zielonych sałatek. Zaleca się aby na diecie zasadowej zjadać przynajmniej jedną porcję sałatki z dozwolonych składników dziennie.

Przykładowe składniki na sałatkę to: sałata zielona, młode liście szpinaku, pomidory, dressing z miodu i oleju lnianego lub oliwy z oliwek. Przygotowania takiej sałatki jest tanie, szybkie i proste a do tego nie wymaga specjalnych zdolności kulinarnych.

Warto zamienić węglowodany i cukry na alkalizujące owoce i warzywa.

Aby efekt działania diety zasadowej był dobrze widoczny, należy wspomagać ją zdrowym trybem życia. Trzeba spacerować, ruszać się(jazda na rowerze, pływanie, siłownia, joga, jogging, nordic walking – sposobów na zdrowy ruch jest wiele).

Dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną w krótkim czasie przyniosą szybkie i zauważane efekty.

Dla kogo jest przeznaczona dieta alkalizująca?

Dla każdego! Dieta zasadowa została stworzona dla wszystkich ludzi, niezależnie od płci, koloru skóry czy wieku.

Jest to uniwersalna dieta, która pomaga utrzymać zdrowie organizmu. Człowiek w chwili narodzin jest jak czysta, zalkalizowana kartka. Najpierw żywi się drogocennym mlekiem matki a jego przyszłe przyzwyczajenie żywieniowe będą ściśle związane z okresem dzieciństwa i sposobem żywienia jakiego nauczyli go rodzice.

To od osób dorosłych zależy, czy przyszłe pokolenia będą zdrowe i szczęśliwe czy może będą borykały się ze skutkami zakwaszającej diety i złego stylu życia.

Dieta zasadowa to nie tylko gorący trend ostatnich lat. To sposób życia, który zapewnia zdrowie i poprawia jego jakość. Alkalizacja pomaga w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej organizmu – jest to niezwykle ważne, ponieważ zakwaszone ciało to chore ciało. Jak stwierdza dr Robert O. Young, istnieje tylko jedna choroba, czyli zakwaszenie organizmu i jeden sposób na jej wyleczenie – alkalizacja,

Zobacz także:

Najzdrowsza dieta – zwalcza raka, poprawia zdrowie psychiczne oraz odchudza

26 dietetycznych przepisów, dzięki którym schudniesz, tak jak Karolina!

Białka i węglowodany oddzielnie – czy dieta niełączenia ma sens?